Prezantohet iPhone 15, revolucion në teknologji

13 Shtator 2023, 12:30Hi-Tech TEMA

Prezantohet iPhone 15, revolucion në teknologji

Kompania gjigande Apple ka prezantuar serinë më të re të iPhone.

Gjeneratën e 15-të të telefonave të mençur, Apple e sjell më të lehtë në peshë, më të hollë për nga gjërësia dhe më të shpejt.

Telefoni pritet të ketë bateri më të fortë dhe me jetëgjatësi më të madhe.

Kamera kryesore do të ketë 48 megapixeë.

Telefoni ka sistem mbrotjës të qeramikës, është rezistent ndaj ujit dhe vije në ngjyra të ndryshme.

Apple ka njoftuar se çmimi për iPhone 15 do të jetë nga 799 dollarë, teksa çmimi i iPhone 15 Plus nis nga 899 dollarë.

1 Komente

  1. Z
    ZYBER

    SA SHKURT I PASKE RA, DERISA BOTON ARTIKULLIN SHKRUAJ EDHE SKEDEN TEKNIKE SE HUMB KUPTIMIN

    Lini një Përgjigje