"M'bane pis, më pengove", shoku i Madrit Ulqinakut tregon si nisi sherri që përfundoi në tragjedi

19 Gusht 2022, 19:24Kronika TEMA

"M'bane pis, më pengove", shoku i Madrit Ulqinakut

33 vjeçari Madrit Ulqinaku i cili u ekzekutua mbrëmjen e 17 gushtit pranë stadiumit “Elbasan Arena” në Elbasan ka qenë në shoqërinë e një shokut të tij kur ka ndodhur vrasja.

Policia e ka marrë në pyetje Herion Hamzallari, që ka qënë prezent në vendgjarje dhe ka treguar se çfarë kishte ndodhur.

Nga dëshmia duket se një sherr i çastit tipik i ndodhur në rrugë me fjalët “…më m’bane pis, më pengove…”, ka qënë shkaku kryesor që ka sjellë konfliktin i cili përfundoi me vrasjen e Madrit Ulqinakut, babait të 1 fëmije.

Atë mbrëmje ishte takuar me Madridin dhe kishin pirë kafe së bashku në lokal, që ndodhet në bulevardin e qytetit.

“…jemi ngritur nga kafja rreth orës 21:00 dhe kemi qënë duke ecur në këmbë në trotuarin e bulevardit, me drejtim për nga stadiumi. Në një moment të caktuar ora kishte kaluar 21:30 përballë nesh ishin duke ecur tre djem, ku njëri prej tyre filloj të ngacmojë pa asnjë motiv shokun tim Madritin, dhe konkretisht me fjalët "…m’bane pis, më pengove…" dhe filluan të ofendoheshin mes njeri-tjetrit, dhe se ky person quhet Klaudjan Sallufi. 

Personi tjetër që shoqërohej me Klaudjanin, menjëherë ka nxjerrë një pistoletë, e mbushi, dhe në një distancë shumë të afërt ka shtënë një herë në drejtim të Madridit i cili menjëherë është shtrirë në tokë…”, ka dëshmuar shoku i viktimës, raporton Ora News. 

Për vrasjne e ndodhur në lagjen "Kongresi", Elbasan është i arrestuar  Eiden Dimo, ndërsa është shpallur në kërkim Klaudjan Sallufi,33 vjeç, Horgito Peqini, 18 vjeç.

Sipas policisë ka qenë Horgito Peqini që akuzohet se ka qëlluar me armë zjarri pistoletë në drejtim të Madrid Ulqinakut i cili si pasojë e plagëve të marra, ka humbur jetën në vendngjarje. 

7 Komente

 1. Y
  Yyyyyypppppp Xhixhi

  Ngushellime per viktimen. Fatkeqesia behet edhe me e rende kur sheh fotografine e vrasesit qe qenka nje evgjit muti. Pu pu pu ce ka gjetur te shkretin, mire qe te vrasin per nje llaf goje, po te te vrase nje evgjit kjo eshte se c’eshte. Pick e semes bredh evgjiti me revole ne brez, ku ka arritur situata.

  1. L
   Lenci

   Gabeli duhet varur ne litar

   1. M
    Muli Noka

    Pra vrasesi eshte gabel.

    1. A
     Alb

     Po po se mbane pis u vran kan qen tu shpernda ndonje qese bar a heroin 18 vjecar qe levizin me arm me selenciator ne brez.

     1. t
      tori

      VAZHDON JEVGU DO ME U BO I FORT SI LALA VET MANDELA..IK BOJ SHOQNI LALES MREN PER JETE, LUNI LETRA E DOMINO.

      1. G
       Greku fare e ndyre!

       Allahu AKBAR!

       1. B
        Black Jack

        Doni rend and qetesi , merreni at kurven e vogel qe boni vrasje pa lidhje e boheni shembull , I perjetshem ir ekzekutim , jlbut jo ne shqipni por shtet tjeter si Guantanamo e amerikes dhe shifni rezultatin !.

        Lini një Përgjigje