“Vëlla nuk mundem më, amanet fëmijët”, 41 vjeçarja në Berat i jep fund jetës me fotoksinë pas debatit në telefon me bashkëshortin

8 Shkurt 2024, 12:16Kronika TEMA
“Vëlla nuk mundem më, amanet fëmijët”, 41

Një 41-vjeçare nga fshati Bilçë të Beratit i ka dhënë fund jetës duke pirë fotoksinë.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku viktima Shpresa K.,pasi ka pirë fostoksinën, ka marrë vëllain në telefon dhe i ka thënë "nuk mundem më vëlla,amanet fëmijët".


Pas kësaj vëllai ka mbërritur menjēherë në banesën e motrës dhe e ka gjetur në gjendje kritike. Ai e ka dërguar fillimisht në Spitalin Rajonal Berat dhe më pas është transportuar drejt Spitalit të Traumës në Tiranë, ku gjeti vdekjen 15-minuta pas mbërritjes.

Mësohet se gruaja kishte pirë 3 kokrra fostoksinë, pas një debati në telefon me bashkëshortin e saj, Çlirim K.,i cili prej një viti jeton në Senalik të Greqisë.

Ende është mister shkaku i vetëhelmimit të nënës së dy fëmijëve, ndërkohë që në lajmërinin e vdekjes nuk përmendet emri i bashkëshortit, vetëm prindërit, vëllai dhe fëmijët.

Burime brenda familjes pohojnë se 41-vjeçarja ka kërkuar në momentet e fundit të jetës ta varrosnin në fshatin Banaj, pranë familjes së saj.

21 Komente

 1. N
  Ngushellime familiareve .Zoti ju dhente force.

  Ngushellime familiareve...dhimbje sa here lexojme lajme te hidhura si ne kete raste... Dreqi ta mari....keta burra qe sjane ne gjendje te mbajne familiet e tyre ... por i detyrojne te bejne keto veprime...Nje zote e din.... se cfare behet ! ne pergjethsi i ka mare mendjet njerezimit pasuria apo kariera..... harojne se kemi vetem nje jete....

  1. L
   Lirë njerzimit

   Nuke kemi gjë në terezië në çoftë se nukë fillomë që të edukomë fëmijët që në shkolla që nes janë të martumë a po që bashkë jetonë me një mashkull a po femer, po nuke funksonojë bashkë jetesa a po martesa largohuni nga njëri tjetr, ndahuni, si do mosë po patë dhunë fizikë a po psiçikë.. Mose hecni me mentalitet primitiv barbar Turko-islamik, që do të gjykoheni nga komuniteti që ju rrethonë... Poshtë mentaliteti primitive barabar Lindorë islamik... Lirë njerzimit...

  2. H
   Hylli

   U shkaterrua plotesisht ky komb dikur i denje dhe fisnik. Erdhi cikli i vetvrasjeve, e qe kendej e tutje vec do pershpejtohet. Emigrimi, ndikimet e peshtira kulturore ose me sakte anti-kulturore, varferia nga mosdhenia e pronave, moszhvillimi i qyteteve dhe fshatrave te tjere, papunesia etj etj. Shume shume keq. Ngushellime

   1. K
    Keqardhje per Shpresen

    O Hylli kur ka qene fisnik ky popull i shkerdhyer para e mbrapa nga vete albanistanezet.

    1. U
     U shofshin zagaret e Lexhendes Vampir !

     Ka went fisnik por ti duhet te jesh rritur me demokracine I Vampirit te Viçidolit. Gjynah !

     1. H
      Hylli

      Ju jeni ca vemje te ndyra dhe aresyeja pse ky popull eshte ketu ku eshte. Familje te degjeneruara dhe te shkerdhyer.

      1. J
       Junanistan

       Hylli,,keta pas ty jane gojoret e burdellos se janulles,,jane mongolopontiocobanocifutovurkaro “Greek “pa identitet ,,thjesht kane pashaport “Njeriu” por DNA e kane gjarperi,,te jeshe mire,,dhe mos u be pedimist,,jemi nga DNA me fisnike ne bote,,

    2. m
     mendimi

     Po pse çfare prisni ju nga kapitalizmi dashuri dhe familje? Porno, leke dhe mbreteri e me te forteve: kriminalitet. As mos e shkoni ndermend familjen, qetesine, dashurine dhe solidaritetin; ky popull ka qene fisnik kur kishte familjen celulen e pare te shoqerise, kur femrat nuk dilni rrugeve si sot, kur televizioni dhe gazetat nuk benin reklamen e femrave duke treguar bythet, sisat apo videot e kosovareve qe shkerdhehen brenda familjes ne youtube : shkaterrim total dhe dikush i sinqerte nuk e duron dot kete jete bastarde. KJo eshte, ata qe s'e kane pare me sy dhe jetuar qetesine dhe familjen, flasin per ç'u vjen mbare dhe si bastade qe eshte bere dhe jeta se u pelqen. Te gjithe ankohen, por se per ke, as vete s'e dine!

    3. P
     PATRIOTI

     NGUSHELLIME FAMILJES TE AFRMITE TE MBAJNE AMANETIN SA TE MUNDEN PERE FEMIJTE

     1. K
      Kaonia

      Ngushellime por e bene modë ketë fotoksinë.Meqense kan kaq kurajo e vrasin veten , te ndahen nga burri e mos ti lene femijet jetim rrugeve.I duan të drejtat si gjithe bota le të bejne siç bejne gratë jasht shtetit, ta ndajnë.Apo i duan burat të vdesin më pune dhe kur u thone nje fjale behen si të terbuara.

      1. S
       Safiu

       Nuk eshte problem ndarja, por edukata psikologjike ne shqiperi. Njerez qe vuajne nga depresioni bipolariteti etj. nuk kiagisnikohen asnjere se kane frike se i quajne me probleme mendore. Dhe vjen nje dite dhe bejne hapin ekstrem. Kjo eshte nje e vertete qe duhet ta pranojme. Askush nuk e thote se pastaj nuk klikohen lajmet. Ka me shume klikime kur ka nje te keq e nje te mire qe perfundon ne tragjedi.

      2. P
       Poseidon

       TE KRIJOSH FAMILJEN DHE PASTAJ TE IKESH TA LESH GRUAN VETEM ,MOS PRIT QE AJO TE QENDROJE BESNIKE ..........

       1. C
        Cim fisqiri

        O Cimi, kemi ngop karin te fisi jot, o ta qifsha pragun. O turi mi, po ti ke qene dhe do ngelesh kokrra e bythqirit. Nuk e ke pasur fat Shpresen por mallkim qe ti ka hapur deren e ferrit. Kur u bere ti kaq kavliari o fis kurvash qe nuk ngeli njeri pa ju qire. Ngushellime te ndjera familjes se Shpreses. Mblidhni ndonje lek dhe faturojeni Cimin avash avash.

        1. B
         Ben

         Perse eshte kaq e lehte te gjesh fotoksine ne Shqiperi!

         1. T
          Treni

          Sepse ka shumë minj ndoshta?

         2. L
          Lexues

          Nuk duhet te jepen pershkrime kaq te detajuara te vetevrasjeve neper gazeta sepse ka njerez vulnerabel qe mund te jene duke e konsideruar vetevrasjen. Ky fare artikulli e normalizon vetevrasjen dhe u jep udhezime praktike ketyre njerezve. Kush ka mendime vetevrasese duhet urgjentisht te kontaktoje nje psikolog.

          1. r
           rezart

           e ndjera u prefte ne paqe e ngushellime familjes a mendojne njerzit e llogjikshem per nje thirje presidentit kryeministrit institucjonet ligjevense apo organizata gjithe perfshirese te nxjerin nje status qe emigrimi jashte shqiperis te jete vec familjar dhe ne se kan femije nen moshen per kujdestarin te emigrojne kjo ikje vetem e burrave ku len gruan dhe femijet e vegjel e i vizitojne ku di 1 here apo 2 here ne vit eshte skandaloze dhe vrasjet me makabre qe po ndodhin kerkojm reflektin nga qeverit lokale dhe parlamenti aty faleminderit ne se do mbeshtesni mendimin

           1. P
            Pensionisti i Porcelanit

            E moret zvarre permendoren e Enver Hoxhes, tani rreshtoni tabutet ne varreza.

            1. D
             Daullxhiu

             Gjynah, me keta burra te liq, sidomos keta meshkujt e greqis, moren veset me te kqia te greku plus ndyresite qe kishin trasheguar. Ptuuuu rrac e qelbur. Gjynaf gruaja e shkrete e femijet jetim.

             1. Q
              Qafa e Llogarase

              Ehhh sa do e kujtojne ate kohe sa do e kujtojne,ca po vrasin veten e ca njeri tjetrin, ata qe moren zvare Enverin ata do ja ngren prape permendoren..

              1. E
               Emigranti

               Po kaq e thjeshte qenka ne Shqiperi te marrin fotoksine njerezit?

               Lini një Përgjigje