Kanye West shpall kandidaturën për president të SHBA-së

25 Nëntor 2022, 18:20Lifestyle TEMA

Kanye West shpall kandidaturën për president të SHBA-së

Reperi Kanye West ka deklaruar se synon të kandidojë për president të SHBA-së në vitin 2024, pavarësisht se është përballur me disa skandale për sjelljet e fundit, shkruan BBC.

Ylli, i cili ka ndryshuar ligjërisht emrin e tij në Ye, postoi një video të logos së fushatës së tij në mediat sociale, së bashku me titullin “Ye 24”.

Ai gjithashtu pretendoi se i kishte kërkuar Donald Trump që të ishte kandidati i tij.

West kandidoi më parë për president në vitin 2020, ku mori vetëm 70,000 vota.

Pretendimet e tij të fundit erdhën në një video të postuar, pasi West u pa në klubin e golfit Mar-A-Lago të Trump në fillim të kësaj jave, i shoqëruar nga Nick Fuentes, një nacionalist i njohur.

7 Komente

 1. S
  Sara

  hahaha gallate e madhe... po s'ka faj, c'ka trump me shume se ky?

  1. K
   Klimax

   Një nga teoritë e këtij tipit është se toka nuk ka formë sferike, por të sheshtë!!!

   1. D
    David

    Plasi kari, ka bërl lekë kot, le ti harxhojë sa për makinerinë e zgjedhjeve. Rrota kari ka sa të duash shyqyr zotit.

    1. A
     Aliu

     Jo mo do e kete nxitur Trump per tu hequr disa mijera vota zezakesh Demokrateve

     1. A
      Aliu

      Jo mo do e kete nxitur Trump per tu hequr disa mijera vota zezakesh Demokrateve

      1. f
       fukaraji20

       Cdo njeri ka te drejte te shpalli kandidaturen, le t’a vleresoje elektorati.., demokratet i kane shpallur zezaket rrace qe mbrohen me ligj dhe superiore cdo nivel i shkollave do te jete mbi bazen e rezultateve te tyre!!!!!!

       1. A
        Aleksander

        Pse jo? Kur eshte ba trumpi president, Ky çfar ka ma pak.

        Lini një Përgjigje