FOTOT: “Ilaç është kjo kafja në mëngjes”

9 Nëntor 2022, 10:37Politika TEMA

FOTOT: “Ilaç është kjo kafja në mëngjes”

Ndryshe nga herët e tjera, deputetët e Parlamentit shqiptar janë mbledhur të mërkurë, për një seancë maratonë që do të zgjasë dy ditë.

Në të do të diskutohet buxheti i shtetit.

Në seancë, natyrisht ka qenë edhe kryeministri Edi Rama, që jo vetëm do prezantojë buxhetin, por këto dy ditë do të përballet dhe me pyetjet e opozitës.

Ndaj dhe si për të qenë i kthjellët, sa është ulur në vendin e tij në Kuvend, e ka nisur me një kafe.

41 Komente

 1. A
  ANDI BUSHATI E TALL YMERIN ME DOSJEN E EDI RAMES

  KRISTAQI E PALLOJ EDVINI E ZBULOJ YMERI JA PUBLIKOJ DOSJEN E INCESTIT NE FAMILJEN E EDI RAMES KUR KRISTAQ RAMA JA PALLOJ GRUAN EDI RAMES DHE E SOLLI NE JETE GREG KRISTAQ RAMEN HAHA

  1. S
   Spak

   Sa turp te jesh Shqiptar si ty! Sa turp te kesh njeres te tille ne kombin tend! Sa turp te jesh berishian injorant! Sa turp te perdoresh kete gjuhe te saliut! Sa turp te jesh pjese e PD te ketij njeriu skizofren! ..."Ju lumta pushka hey burra, sa mire dini me qellu"?! Plehra!

   1. T
    Te fala babait,yyypp xhixhi

    ANDI BUSHATI,E SIGURT QE E KE NGA EKSPERIENCA JOTE,,,PLAKU JOT TA PASKA PALLU GRUAN,,,KSHU ESHT KUR SHKON TE VJELESH ULLINJ NE GREQI,,SEZONAL,

    1. R
     Raimond vlonjati

     Kryeminister qelbesire. I ul personalitetin Parlametit tone , Spiuni serb

   2. G
    Gerti

    Nje lider vertet per tu vleresuar eshte Edi,po ben te pamunduren qe te jete transparent me te gjithe

    1. M
     Moni

     Tamam. Nje pjeshke majtas nje pjeshke djathtas nje pjeshke siper. King eshte per zotin king.

     1. A
      Arjan

      Trasparence,O ZOT KU MI GJEN KETA INJORANTE ,SHQIPTARET PO LARGOHEN NGA PASIGURIA KRIMI DROGA ,KY THOTE TRASPARENCE.PRET KY PIONIERI I RIPJELLJES QE TRASPARENCEN TA BEJE MAFIOZET,BANDAT KRIMINALE,OLIGARKET E RAHMUTIT.

     2. E
      Eri

      Shume mire beni qe realizoni keto mbledhje qe ti sqaroni te gjithe kryeminister Edi

      1. A
       Agron

       Vetem me nje njeri ne krye si ju kemi pare takime te ndryshme qe cdo njeri nga ne te informohet per ecurine e vendit

       1. J
        Joni

        Te shikojme CA ka urdheruar saliu ketyre

        1. t
         tosi

         po te merresh me ato plerat e pd duhet te kesh ngren e pire kafen e mengjesit se aq mbushin

         1. K
          Koli

          Po posi me ket opolizt ne me mire mos ta kishim aq qesharake jan

          1. L
           Le communisme, le parti de la paix et de l'amour

           Po nuk morri dozen, nuk funksionon, sociopathi Kadaf. = Lideri global ne detyre- tipik mendesi shqiptari qe nderton dhe drejton shtetin duke pire kafe nga poltroni i parlamentit. = Si ka mundesi qe Rama gjendet akoma ne Shqiperi- se ka marre rrugen jashte shtetit, jo ate te emigrimit?! = lol

           1. D
            D’Ark

            E po ja ke zene ti vendin e emigrimit, na hiqesh edhe si francez tani, renegat i felliqur! Shko laj pjatat e bretkocaxhive francez, eshte si eshte, Rama eshte kryeminister, po ti çfare je? : nje deshtak ziliqar !

           2. T
            Titi

            Po te shikojme CA urdheash do I japi saliu ktyre

            1. A
             Armand

             Me ato qe ka perball ai i duhen tre kafe jo nji se aata smarin vesh as veten e vet

             1. p
              petrit

              Po ilac eshte sepse te pakten Rama po punon dhe do punoj akoma per vendin,kurse ata te PD te rrin ulur aty mos te flasin se na ndotin vendin

              1. g
               geri

               Aaaa i befte mire ishalla se e meriton sepse eshte duke e ndryshuar vendin me ritme shume te shpejt

               1. R
                Rilindja e Lenka Cukove

                Rama rrethu nga velinat budallaqe, spikat shoqe Spiropalja e shkarkuar per pa aftesi nga Drejtoreshe Doganash nga vete Rama per ta marre serish pas mollaqeve te veta fill pasi ajo uleriu "Edi Rama eshte Skenderbeu i shekullit 21"! Fiks Rilindja e Lenka Cukove...

                 1. z
                  zizu

                  AA sa te shijo kafja mgjesit me largimin e grides nga parlamenti

                  1. u
                   u jane Minorikaret filoGreket e Dule pederastit ha

                   dilni e bashkojuni Bandes se Kermave qe ndyjne Shqiperine ju a shkerdhte Shqipeia faren te dyve , dilni e shani Shqiperine ,shani Qeverrine me te suksesheme qe po le Greqiret ne hije me Zhvillimin e saj ,dilni nga bytha e janullatos dhe qelbni ambjentet shqiptare me Nofka nga me Perverset me maska Krimbash e Zvarranikesh te asaj Anatomie te Qelbur Kermash Kufomash Kadavrash pjella te Pestit Njerzore . dilni pra e pellisni te gjithe ne Kore , se vjen ora dhe ju rrasim carin ne goje e atehere sdo keni me mundesin te derdhni helmin tuaj kunder Shqiperise . MALLKIM

                   1. P
                    Pensionisti

                    Te befte mire o Kryeminister,kafja e mengjezit te kthjellon ta maresh shtruar.Mos i ndigjo ata qe flasin keq per ty e kane nga zilia je me i miri ne sherbim te popullit.

                    1. m
                     me degjoni po keni pak burreri apo jeni burrenesha

                     Personalitet i pa dislutushem; kryeminister i pergjegjshem dhe me puntori, vizionar dhe kembengules per ti çuar gjerat deri ne fund, prishes i kasolleve te Saliut qe harxhoi miljona euro dhe ndertus i qyteteve dhe rrugeve te reja shqiptare me standarte europiane, te pa para deri me sot. I pa perkulur nga goja halé e njerzeve qe jane xheloza dhe jane njekohesisht dhe anti shqiptar, por dhe mbrojtesi i vetem ne historine shqiptare i çeshtjes se shqiptareve kudo qe jetojne duke ngritur zerin ne qiell ne OKB e BE. I pa lodhur dhe ate qe nuk e bejne mediat shqiptare, e ben vete duke informuar shqiptaret e ndershem per punet e dites dhe vitit, çdo dite ne levizje ne çdo qytet, rruge dhe ku ndertohet duke biseduar me shqiptaret e ndershem e te pa ndershem. Me ben pershtypje se si duron gjithe ate krim , ato fjale te ndyra apo dhe ato kercenime te poshtra nga ata qe e quajne veten kundershtare por ne fakt jane vertete armiq te shqiptareve te ndershem. Nuk arriti dot qe shtetin ligjor qe ka kollone drejtesine, ta vere ne udhen e saj per rrugetim te pandalshem. Sepse po kercenohet njeriu mire dhe i thjeshte nga kermat qe si çakenj bashke me prokurore e gjykates, por dhe avokate duan pushtetin e tyre mafjoz qe te vazhdojne ta shqyejne Shqiperine me Saliun dhe Ilirin. Ketu perfundimisht duhet force e madhe.

                     1. K
                      Klimax

                      Hajde se pa para e ke! Rufikse me kujdes se mos digjesh! Dhe një cigare prodhim Lazarati dhe jemi në rregull! A thua se s'ka kafenio Parlamenti?!!!!!!

                      1. T
                       Te fala janulles

                       Ja dhe klimax 300 evroshi,po' shkruan nga kafeteria...

                      2. B
                       Bythlepiresi

                       aaa i befte mire se i duhet per tu perballur me opoziten ja te shohim ÇA i ka urdheruar sala ketyre nje lider si ty na duhet edi o bythlepirsa nxjerreni naiher gjuhen

                       1. I
                        Isi

                        Normal sesi te meresh me ate tuf budallenjsh do qetesi robi para

                        1. G
                         Goni

                         Normal kafe pihet kur e di qe ke takim me ato se sdo me dosh ca tu thuash pasi gjithsesi sdo marin vesh

                         1. E
                          Edi

                          Pini ate kafe e shajini mir ato plerat

                          1. d
                           dikush t'ja shpjegoje Rames

                           Dikush te marre persiper misionin e pamundur qe bashke me kafene, ti servire ketij derdimeni kryeminister shifrat e Borxhin Publik, me katastrofikun e 30 viteve.

                           1. Q
                            Qytetare

                            Ju lumte kryeminister Njeri punetor mbi Te gjitha Qe te le Te lehin Karvani shkon perpara

                            1. K
                             Kalec Dega

                             Te shash kritikosh Ramen je me Berishen kriminelin - ja si justifikohen kamunistat e djalllit ne Al Banistanin e Edrgoges dhe parajses rrumpalle ne brigjet e Jonit Grek.

                             1. G
                              Goni

                              Te befte mire kafja o kryministri i shqiptarise

                              1. A
                               Arta

                               Duke pare cfar kundershtaresh ka perballe i duhet me shume se nje kafe te mbledhi vedin

                               1. G
                                Gimi

                                Legjend jeni z.Rama

                                1. M
                                 Mondi

                                 Si sulltan ne harem.

                                 1. E
                                  Eni

                                  Ato Maja rripa rripa...portokall eshte.

                                  1. r
                                   rapsodi popullor

                                   Po derdellit ky Edvin avdalli, pas by...i ri ajo Spiropali / Derdellit Rama kokrra budalles, leng po i shkon asaj Balluke-Balles / Nga pas Maloke Nikolla si misernike, me detyre partie Leter Higjenike /

                                   1. ¿?

                                    A e parashikon byxheti pagesen per keta komentuesit qe u vjen era bythe Rame sa hapin gojen ketu. Jam kurioz si quhet ky ze ne buxhet, si psh "Pagesa per shtyp", "Sufllaqja e dites", "Bulmet per fukarejt", apo "Mjaft se na çate bythen". Nje gje ta dini mire kur te bjere nga fiku ky trapi me brekushe do te beje zhurme te madhe e ka per t'ju marre edhe juve me vete.

                                    1. N
                                     Normale

                                     Lum si Shqiperia qe Te ka

                                     Lini një Përgjigje