Historia e përfolur me Greta Koçin, rrëfehet Flamur Noka: Po më ftoi, do i shkoj dhe në dasëm

19 Nëntor 2022, 12:05Politika TEMA

Historia e përfolur me Greta Koçin, rrëfehet Flamur Noka: Po

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka ka zbuluar raportin me këngëtaren e njohur, Greta Koçin 9 vite pasi e emëroi drejtoreshë në Ministrinë e Brendshme, në periudhën kur ai drejtonte institucionin shtetëror.

Në atë kohë, Greta Koçi studionte për Shkenca Politike dhe ishte nënkryetare e Forumit Rinor të PD-së, e zgjedhur në tetor të vitit 2011.

Gjatë një interviste për “Glamour Zone”, i pyetur nëse do ishte i pranishëm në dasmën e saj nëse këngëtarja do e ftonte, Noka u përgjigj se “padiskutim që po”, duke theksuar se me të gjithë vartësit e tij “ka pasur gjithmonë marrëdhënie zyrtare e korrekte”.

“Me të gjithë vartësit e mi, kam pasur marrëdhënie zyrtare, normale dhe korrekte. Kushdo nga vartësit e mi që më fton unë do ta respektoj në maksimum. 

Pa asnjë diskutim do i shkoja, kushdo nga vartësit, nga sportelisti tek dera e Ministrisë deri tek zëvendësi unë i trajtoj dhe i respektoj maksimalisht të gjithë, e kam aspekt njerëzor këtë, nuk çedoj kurrë këtu”, u shpreh ai, teksa kujtojmë se pati shumë aludime për marrëdhënien e tij me Greta Koçin.

Flamur Noka i eshte pergjigjur edhe akuzave të deputetit, Gazment Bardhi i cili ka publikuar pamjet e nje vile 500 mije euroshe te Gjirin e Lalëzit, për të cilën ka thenë se eshte ne pronesi te ish-ministrit te Brendshem.

Por Flamur Noka ka ironizuar duke thene se ka vetëm një shtëpi të padeklaruar dhe ajo eshte banesa ku jeton aktualisht. Ai thekson se  “s’do ishte keq të kisha 2-3 në fakt”.

“Të padeklaruar? Kam vetëm 1 shtëpi ku jetoj, s’do ishte keq të kisha 2-3 në fakt. Kanë edhe njerëz të thjeshtë shtëpi të padeklaruar, s’kam pasur mundësi, do të doja ta kisha. Për fat të keq kam vetëm 1 aty ku jetoj”, u shpreh deputeti i PD.

Sa i përket kryeministrit Edi Rama, ai theksoi se kreu i qeverisë “është njeriu që e ka urryer gjithmonë atë Parlament”.

“Rama është njeriu që e ka urryer gjithmonë atë Parlament, e urren demokracinë, është njeriu që preferon diktatin, unin, nuk e njeh vendimin kolegjial dhe diskutimin kolegjial, kështu që ai nuk la lidhje me parlamentit e parlamentarizmin”, tha Noka.

20 Komente

 1. P
  Patrioti

  Kur te jep mend dhe kokrra e spiunit te serbit u befte muti mullar inshallah

  1. D
   Daktorri

   Qysh si Greta Koçi e Çiljeta jane larguar nga drejtimi i PD, ne na ka marre lumi. I jam drejtu disa here Doktor Sali Berishes, nuk mjafton Mul Noka, Tritani, i Qimi i Pekajve, Julian Deda, Edi Paloka. Ne, duhet te kthejme patjeter figurat e gjalla te demokracise shqiptare, si Lek Plepin, Çiljeten, Bujar Qamilin, Suden, Gjallicen, Vjollca Vokshin, etj etj. Duhet te shpallim me patjeter Xenin$Karminen, Qifti Mbreteror, ne menyre qe demokracia te vazhdoje ne perjetesi Edhe mbas ikjes se Doktorit ne Parajse!

   1. B
    Black Jack

    ???????????????????????????????????????????????? ohhhh boyyyyy, I modh plako per ket coment qe ke bo ???????????????? ohh sa kom qesh

    1. V
     Vranakonti

     Nje trap qe PD-ke e foltores mburret. Ky gomar me zile e zbukuron partine. PA LE PASTAJ KURE FLET, TAMAM SI E JEMA E ZEQOS.Prandaj nuk fiton PD-ke se ka ne krye gomaret. Ketyre u ngeli Edi Rama ne goje. T'i rruajne topet se nuk kane ç'ti bejne. Ai e ka partine monolite dhe jo si PD-ke qe e ka mare lumi e perroi bashke dhe do shkoi ne verin e semes.

   2. P
    Plani 5te pesevjecar

    Kjo qenka vërtet demokrate... nga shalët

    1. N
     Nul Moka

     Ky ka nje shtepi....? Po ato dy pallate ne Sarande...?.......................... Apo ato jane te dy vellezerve te tjere Noka ...??? ...... Nuk e di pse nuk kane dhe vellezerit e mi, apo te tu , ti qe po lexon kete koment, te pakten nje pallat ne Sarande...?

     1. z
      zen berisha

      katunari kukesit ne perpjekje per te palluar nje pidh VIP mjere votisit se kush i perfaqeson

      1. K
       Kristi

       Mero , Po c'shkruan per kete shejtan budalla,... Pa le jep dhe mend ky mytyber.. Gjykon she Ramen,..e te tjere,.. Shiko me cfare merremi.. Nuk e hijeshon tematiken tuaj.., Gezuar festat qe po vijne!

       1. D
        Dauti

        E more maloku i mutit, e ktheve ministrine kuplera, sa te erdhi hansi ne dore. Tani ha mut kot se pushtetin as me dylbi se shef dot.

        1. k
         kacaku

         Nga fjala jote ne vesh te zotit , vec mos u bej kaq shume garant , ne Shqiperi ndodhesh dhe ketu ndodhin gjithcka .....besoj te kujtohet viti 1997 ?? Dhe ai 2005 ....nuk u deshen me shum se 7-8 vjet dhe shqipot haruan gjithcka ...haruan pleren qe na coi te pakten 30 vjet pas dhe e bene prap kryeminister dhe jo nje por dy here resht ......ne heren e dyte shqipot firmosen me duart e tyre turpin qe spo na hiqet akoma ne mbare Boten Kot nuk thone qe duhet tjetri te te qi nonen ti thuash baba ....tung shoku

        2. 1
         1

         Mendo kjo vazhdonte shkollen dhe u be drejtoreshe po sikur te kishte mbaruar dhe masterin cfar do e benin?Kuadrot e PD

         1. M
          Milano Moda ...Kashar

          Aaa te degjeneruarit e dreqit,qe e bet pleh kete vend...

          1. B
           Burri me pantallona të shkurtra

           Është një rrugaç muti ky,po ska ndonjë çun tja bëjë turinjtë pershesh

           1. c
            ce

            Ky horri Muli kryevagabondi i foltores mori nga rruga nje kengetare tallava Greta Kocin dhe e beri drejtoreshe kulture qe vinte ne pune nje here ne jave per ti bere fresk presidentit te Republikes se Lazaratit Muli horrit kur numeronte leket e droges qe vinin nga ajo zone.

            1. J
             Jep mend ai qe ujit lulishtet me amoniak

             Po ta shikosh pozicionimin e dores ky tipi e ka ne drejtim te prapanices se Gretes (nuk po them e ka prekur ose jo se nuk kam qene aty po nuk duket nga ata qe di te jete shef qe mban raporte te mira dhe profesionale me vartesit, une ve bast qe ky nuk e di cfare eshte profesionalizmi dhe kultura, ne fund te fundit a nuk ishte ky idioti qe urinoi ne mes te lulishtet tek Zogu i pare ne mes te dites e para njerezve?! Dhe do iu jape mend te tjereve ky.....

             1. Y
              Ylli Shamunaqes

              Ky sa mezi pret te marr pushtetin PD qe te vjedh me 200 km/or. Ky dhe Lefter Maliqi me duken 1 stamp.

              1. e
               eljon

               Kjo baxhella kur e solli Muli vinte ne pune pa breke....

               1. V
                Vranakonti

                Eljon, e ke pare vete ti apo ta ka thene Muli,se ai po, ja ka pare.

               2. V
                Vezhguesi

                O Nul Moka o i bukri i shpendve

                1. r
                 robi

                 Shume shpejt Muli dhe kengetarja tallava qe nga rruga u be drejtoreshe kulture dhe mori rroge 4 vjet kur shkonte ne pune 2 here ne muaj do jene te ftuar per interviste tek Cim pordha qenefi Tv.

                 Lini një Përgjigje