Tërmet në Shqipëri, ja sa ishte magnituda

29 Maj 2023, 10:36Sociale TEMA

Tërmet në Shqipëri, ja sa ishte magnituda

Vendi jonë është goditur nga një tërmet i magnitudës 3.6 pak minuta më parë.

Epiqendra e tërmetit është Domgjoni, në qarkun e Lezhës, ndërsa ka pasur një thellësi 12 kilometra.

Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë edhe në Tiranë, por nuk raportohet për persona të lënduar apo dëme materiale.

4 Komente

 1. K
  Karma is a Bitch

  Çfar koiçidence...!!! Sapo lexova një lajm, jo te TemA kuptohet, që Kriministri i kishte blerë vetes një Tufë me lule pre 3.6 Milion Euro.####$$## Po kaq ishte dhe magnituda e Regjistruar e Tërmetit, 3.6 Ballë të shkallës Rihter. ...Ndërsa Lulet ishin 3.6 milion Evro të shkallës Fusha!!! @@@...###$$$$$$$$$$$$$ . . . . . . . . . . . . . . . . . Më lejoni tju them nja dy gjëra për Firmën Fusha: Që nga viti 2014 që futi këmbët në Vlorë, veç tym dhe inerte ka ai qytet. Për habinë e të gjithëve, çdo 1 Maji, firma fusha i shqyen rrugët e Vlorës, dhe i lë ashtu gjith beharin. Në 1 tetor i mbyllin punimet!!! ... . . . . .Ndaj Vlora është gjatë gjith verës e Pluhurosur. E keqja është kaq e sakt në ndodhin e saj, sa duket si një Sahat i vajisur dhe Kurdisur nga Vet Djalli. E frikshme por e vërtetë

  1. K
   Koli

   Pash zotin perse perhapni panik kot. Termeti 3.6 as nuk ndjehet fare

   1. 6
    60 vjec

    ne qetesine e nates ndjehet...diten jo

    1. M
     Magnituda Albanistaneze

     nuk eshte termet, a magnitude...lol = magnituda e meros.......lol

    Lini një Përgjigje