“Sa fëmijë duhet të bëjë një çift?” – Ahmed Kalaja: Minimalisht 6, mirë do jetë 10, shumë mirë 12

21 Shkurt 2024, 10:17Sociale TEMA
“Sa fëmijë duhet të bëjë një

Imami Ahmed Kalaja, është shumë aktiv në rrjetet sociale.

Ai iu jep përgjigje, pyetjeve të ndryshme të ndjekësve të tij.

Së fundmi, një prej tyre e ka pyetur se sa fëmijë duhet të bëjnë.

Në përgjigjen e tij, Kalaja thotë se minimalisht, një çift duhet të bëjë 6 fëmijë.

10 fëmijë, sipas tij, do të ishte mirë, ndërsa 12 fëmijë do të ishte shumë mirë.

42 Komente

 1. T
  Tru shpelari qe kerkon vemendje ne publike !

  Habitem se si ka mundesi perpara se ti therasin ne Studio njerez qe ju meren mendime ! pse nuk i Testojne njehere nga ana shendetesore ( nga Trute ! e kam fjalen ) ! Gojdhanat thojne qe kush ka lindur mbas vitit 90 do te jetojne per gjithmone.....dmth nuk do te vdesin te lindurit mbas 90 ! Vertete shume njezzer kudo ne Bote shtrojne pyetjen ! perse duhet prodhuar lindur gjenerate e re me shume vuatje per pake kohe gezim ! ti ritesh e ti beshe gati per krahe pune ! qe te punojne per ata qe duhet te qeverisin ! dhe te marin rrogat e majme ! te ndertojne vila ! te vejne pasuri te pa fund ! dhe me ne fund te te vrasin ! ose do te kene vdekje fundin e tyre simbas rradhes !

  1. S
   Sunit Shiit = Shit

   Asgje e cuditshme. Ky eshte nje xhihadist ne mes te tehronit. Uasallam aleikum turkoshqiptare.

   1. B
    Bablok

    Per ju beqirat e Sorosit se bashku me neperken hemuese Merushe kam nje pyetje: Sa femje lindin hebrenjte?

   2. T
    Tru shpelari qe kerkon vemendje ne publike !

    Habitem se si ka mundesi perpara se ti therasin ne Studio njerez qe ju meren mendime ! pse nuk i Testojne njehere nga ana shendetesore ( nga Trute ! e kam fjalen ) ! Gojdhanat thojne qe kush ka lindur mbas vitit 90 do te jetojne per gjithmone.....dmth nuk do te vdesin te lindurit mbas 90 ! Vertete shume njezzer kudo ne Bote shtrojne pyetjen ! perse duhet prodhuar lindur gjenerate e re me shume vuatje per pake kohe gezim ! ti ritesh e ti beshe gati per krahe pune ! qe te punojne per ata qe duhet te qeverisin ! dhe te marin rrogat e majme ! te ndertojne vila ! te vejne pasuri te pa fund ! dhe me ne fund te te vrasin ! ose do te kene vdekje fundin e tyre simbas rradhes !

    1. K
     Kadaifi

     Këta tani jane te sigurt që e kane të DREJTEN ti tregojne bashkeqytetarëve se çfare duhet të bëjnë me JETËN e tyre. Keta tani janë dhe imam dhe i dine gjërat tam-tam. Nuk na duhen profesor e shkencetare Tani kemi qylaxhi e te pacipë te vetëquajtur imame.

    2. E
     Erm

     Perfundimisht jemi bageti edhe jo komb. Del nje rrote kari, nje tip i hurit dhe litarit edhe na jep mend per familjen dhe moralin. Edhe nuk eshte kjo e keqja me e madhe. Hapsira qe media i ve ne dispozicion eshte e patolerueshme

     1. M
      Muco

      O te qifshin derrat rracen ty o arab muti

      1. G
       Gazetari me 4 femije

       Pse kaq mllef komentuesit? Cfare te keqe ka thene zoteria? Sa njerez te trishte jeni.

       1. S
        Shkembi

        Zoteri, ti Po deshe bej edhe njehere femije. Sa per mua, me mjekren e ketij qenefi nuk fshij as bythen e jo te ndertoj jeten time.

      2. S
       Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

       Ok,te gjithe me te njejtin Hason apo duke u ndihmu ene nga birazeret apo kushninat e tij!? Hahahaha rrace perverse..... allah uakbar Citjonezi dhenderr tek muslimon brother's m'Albanistan eshte TURP me qen kryeminister i ktyne monkey ????????????

       1. K
        Karaxhiç shkerdheu Sheqeren dhe doli maloku Viçido

        Ky thote qe mos te zbresim nga krevati

        1. K
         Koli

         Futeni tek Big Brotheri ket se qeka fenomen ti japi pak drejtim.

         1. k
          k

          Zakonisht këto parrulla bëheshin nga Duçja I fashizmit sepse I duheshin për ti çuar në luftë. Po ky me çfarë të ardhurash I mban 12 fëmijë ? Sikur të na ndriçojë, do I bënin të gjithë.

          1. a
           anti25642654censurë

           kollaj lali!i vesh me ato këmishat e natës që vesin arabët 24 orë në ditë,një copë bukë dhe shkelmin bythës deri sa ti vijë dita e vdekjes!o natyrale o thjeshtë nga ndonjë gjerdan dinamiti!!

          2. Y
           YLLI

           Shko ore pleh publik!!! Perse u jepni hapesire mediatike ketyre personazheve ??

           1. D
            Daullxhiu

            Degjoni hoxh efenin, di ai pse ha mut, nuk ha kot.

            1. P
             Pet.

             Nje shprehje thote : "Nena e budallait eshte gjithmone shtatzene". Ne kuptimin qe budallenjte shtohen me shume se njerezit normal.

             1. H
              Henk

              Pet. Jam shumë dakord me atë shprehjen por atë e kuptojnë vetëm ata që kanë jetuar në Itali (la mamma dei cretini è sempre incinta). Ne në shqip kemi shprehjen "budallai nuk ka brirë".

             2. L
              Lali Flow

              Ka shume te drejte. Me dy femije ky komb humb. Por pseudo-inteligjenca qytetare kerkon vetem te shkerdhehet dhe jo te krijoje familje.

              1. a
               anti25642654censurë

               prandaj ta mbajmë motrën në majë të karit o xhihadist!!

              2. F
               Flipi

               Dhe thone nga dalin grek-jevgj-minoritaret? Shehet dhe bejleret lol.

               1. K
                Kryq xhabijet

                Zotni Kalaja te qifsha ne gryket o kar me zile

                1. D
                 Daullxhiu

                 Boboooo ca fytyre, si e altin cokut.

                 1. P
                  Pinguini

                  Po te kene njerezit ekonomine tende,pse jo o hoxh efendi,biles me shume gra..

                  1. i
                   ina

                   shko beji me te teme , po do kaq shume ....

                   1. H
                    Humoristi

                    Pse duhet te jepen lajm te idjotsira tip big bradher!?

                    1. t
                     the psycho painter

                     Dikur gjyshet thonin beni femije se rriten vete ....ne aktualitetin e sotem kjo shprehje nuk vlen me pasi duhen marre ne konsiderate shume faktore..ndoshta zoteria e ka fjalen per pjesen arabe(Sauditet ,dhe UAE me se shumti) e cila duke qene e pasur sigurisht qe ka mundesi dhe deshire per te pasur sa me shume femije ......pra duhe pare ne kontekst ..

                     1. V
                      Vera Rapo

                      Me se do ti ushqejnë apo ti marrin më qafë ti lënë rrugëve të vjedhin e të bëjnë prapësi, tërë ata fëmijë të nxjerrin trutë, të çojnë në psiqiatri, njerëzit janë të prokupuar ne punë e nuk po rritin dot një nuk ja plotësojmë dot konditat, po ti hoxhë sa fëmijë ke? Pse sbën dhe ti 10 të ardhurat i ke goxha mer dhe një shërbyese të ti rritë se je në gjëndje ta paguash, ne nuk jemi shtet islamik që të kemi favore,

                      1. P
                       Prind

                       Pse i jepni hapesira ne media ketyre injoranteve qe aplikojne fene.Me propaganden e tyre fetare po na marrin ne qafe femijet, duke i shpelare trute.Nuk kam qene dakort me Enverin , po persa i perket politikes ndaj fese , i ngre kapelen.Zhdukini nga ekrani keto fytyra, le te rrine ne xhamite e tyre me bythen drejtuar nga qielli.

                       1. P
                        Pilo

                        Po perse ia vini mendjen ketij zog gomarit!

                        1. E
                         Erdogan

                         Arnautia dikur Ilyria apo Epiri eshte si pularia qe prodhon pula per treg por sot prodhon Doctora,Infermiere,Zanatchinj per Veriun e Evropes. Ne nje Evrope me dyer te hapura vendet e vogla jane te destinuara te boshatisen. Njeriu nuk shikon me Sybpor me Tru. Zoti Kalaja po te jete turk ne Ndergjegje ka te drejte. Po te kete pak Memorie apo Ndergjegje se Turqia ka qene pushtyese,vrasese ashtu sic thuhet per Sllavet ne Ilyri dhe Epir atehere nuk do ishte vegel e Turqise.

                         1. T
                          Te qifsha motren

                          Ik mor te qifsha motren, surrat mut!

                          1. a
                           anti25642654censurë

                           sa fëmijë ka ky bqiri??14,16??apo bqirët akoma nuk kanë filluar të lindin fëmijë??

                           1. k
                            katarakti

                            Kjo është politika që myslimanët po ndjekin në Perëndim. Po bëjnë shumë fëmijë në mënyrë që një ditë të bëhen shumicë. Aq më shumë që aty marrin edhe subvencione të majme. Europianët vetë po kthehen në pedera dhe po bëjnë gjithmonë e më pak fëmijë. Dhe mungesên e plotësojnë duke pranuar me shumicë zezakë në vendet e tyre. Mirë e ka ky hoxha. Kur gjen shesh, le të bëjë përshesh. Pêr fat shqiptarët si ky janë shumë të pakët. Ne si komb nuk e rruajmë shumë për fe. Kushdo qoftë ajo. Ky hoxha i thënçin, mbetje turke, do bëjë shumë mirë të shkojë në vendet arabe dhe të shkulet një herë e mirë nga populli i Gjergj Kastriotit.

                            1. A
                             Arjan çeliku polic

                             Ma sill gruan o Ahmet ti boj 20 talebana te vegjel dhe mbase dalin edhe me simpatiknse ty se ti e ke koken me keq se lulushi

                             1. G
                              Gossip

                              Jo vetem qeveria,opozita por edhe institucionet fetare jane mbushur me sigurimsa dhe UDB-asha qe kryejne axhenden njehere me kryq nje here me gjysem hene njehere me BBvip,njehere me breket e Rita Ores ose sytjenat e Dua pastaj me divorcing e Bred Pit nga Bubqi me ish qe ben reklama se si bisturia plastike dhe filling I buzeve dhe Botox te bejne te famshem por mos harroni qe bukuria e vertete duket te pasardhesit pastaj vazhdojme me artistet e tjere si psh Noizy,Stresi,Enca Haxhia etj etj.

                              1. D
                               Deep Purple

                               Rrot K... Te ta ndihmoj un pak hanemen o bythqir shkretetire.

                               1. G
                                Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

                                Para dy ditesh nje hoxhe nga Kosova ( Shefqet Krasniqi) deklaroi se me mire eshte te konsumohet shurra (me falni per shprehjen) se sa alkooli.

                                1. a
                                 anti25642654censurë

                                 punë shije,o shpirt!!çeti krasniqit i pëlqen shurra,ty alkoholi!!ku është problemi!ti pi alkohol e çeti shurrë,demokraci jemi!nuk jemi as në arabinë saudite as në rusi!!

                                2. M
                                 Me

                                 Kokëloqe komplet. Po ato femra që lindin me operim si t'ia bëjnë, se s'ia lejon mjeku të bëjnë më shumë se 3. Apo të rikthehemi në kohën e sulltanatit, shunl gra dhe një stan me kalamaj!!! O Perëndi e madhe, kanë dhe të drejtë vote këta idiotë! Po liria e të zgjedhurit ç'të të dojë zemra për jetën tënde ku shkon? Mjaft u morët me këta sharlatanë dhe mos i jepni më zë këtyre specieve, të cilët nuk dinë asgjë për jetën dhe aq më pak mbi besimin fetar!

                                 1. A
                                  Arbërori

                                  Nuk kanë faj këta psikopatët turko-arabë, faj kanë mediat që u japin hapësirë nëpër TV.

                                  1. a
                                   aleks

                                   kush ua mesoi shqipen ketyre islamikeve te qelbur, eshte tipike e ketyre islamikeve qe sa me shume te shtohen aq me mire ,sepse mendojne se do te dominojne boten, edhe minjte shtohen shume, por te gjithe e dine fatin e minjve se ku ushqehen dhe si perfundojne.

                                   Lini një Përgjigje