VIDEO/ Gjergj Luca thumbon politikanët pas mbylljes së fushatës: Ja se si mund të bëhet Shqipëria

13 Maj 2023, 16:17Sociale TEMA

VIDEO/ Gjergj Luca thumbon politikanët pas mbylljes së fushatës:

Biznesmeni Gjergj Luca ka thumbuar politikanët pas mbylljes së fushatës. 

Ndërsa ka publikuar një video në Facebook, ku shprehet se të gjithë politikanët kanë patur kryefjalë largimin e të rinjve dhe si të kthehen qytetarët nga emigracioni, shton se Shqipëria do të bëhet vetëm përmes punës. 

“Përshëndetje miq nga kantieri më i ri i Rozafës. Edhe ne për fushatën këtu, ja duke punuar në majë të skelave edhe duke bërë këtë objek të ri.

Me thënë të drejtën të gjithë këtyre poltikanëve që kanë mbajtur këto fushatat elektorale, kryefjalë e të gjithëve ka qenë si të kthehen njerëzit nga emigracioni.

Unë kam një thirrje për të gjithë këta politikanë sot që nuk bëhet fushatë më… Shqipëria do të bëhet vetëm nëpërmjet punës, punës, punës”, u shpreh Luca ne video.

20 Komente

 1. T
  Tironsi

  Bravo Gjergj,u bej thirrje gjithe atyre te rinjeve dhe te rejave qe kan kryer studimet sa per te kaluar radhen,ti kthehen punes,kudo qofte ajo,dhe ti lene kafenet.

  1. M
   Mos e beso po deshe, por eshte e vertete.

   Thoni per kete debil i lindur budall, nuk la repart ushtarak pa e marre falas nga Ed Droga.

   1. S
    Shqiptaret i njohin mir te gjithe

    hik er funderine AntiShqiptare e futu mrena shpelles se Kriminelit se ka ndez zjarrin salehu dhe hamuti .shko e haj noj lug corb me vjell neser prap kazanit ,por Shqiptaret te dhjesin ne surrat tu e salih prostittutes se greko serbit

    1. G
     Gj.Luca eshte Dikushi por ti cer Muti je ?

     Ty te beson vetem saliu e metaj ,asnji Shqiptare o truthare . Hajt shko e lepij nopj bole WC-ve tani se po errresohet

     1. M
      Muzaka i Ri

      Ha mut ti ha, se te bene mire per shendetin, sidomos per mendjen qe te mos lehesh kot. Gjergjit nuk i vjen te maja e k... as udheheqesit e tu te dhjere jo me ti.

     2. /
      ///

      Boll i bere reklame ketij debilit per nje pjate peshk qyl

      1. D
       Dardan

       Me shpirtliq si puna e ketij komentuesi qe i kane ngele vetem 3 vija ne tru, shqiptaret do te enden neper bote si cifutet ne shkretetire. Bravo Gjergj Luca, ta gezoni Shqiperine, ne ikem te lemerisur nga krimet dhe vjedhjet e perbindeshit te Vicidolit, djalit dhe dhenderrit te Serbise, kryekriminelit dhe kryehajdutit Sali Vukmanovic Berisha.

       1. /
        ///

        Ku e pe shpirtligesine ti o Kardan refugjati qe qenke akoma i goditur ne tru nga "drama" e Saliut. Ik e laj ndonje hale aty ku jeton dhe leri komentet prej injoranti. Ato 3 vija tregojne sa here ta kam qire tet moter o te shkerdhefsha robt.

      2. s
       sapa

       Ore injorant!mund te ndertohet dite dhe nate, por po nuk u be shteti i se drejtes nuk ngelet shqiptar i ndershem ne vendin e hajduteve dhe te korruptuarve qe ja kane nxire jeten shqiptareve duke ju marre jeten,duke i futur ne gjak brez pas brezi e duke ju marre cdo prone qe e kane bere me djersen e ballit etj etj.E ke pasur bythen mire ti prandaj nuk i njeh problemet e njerezve.Puna me e mire do ishte qe te ndertoheshin vetem burgje per qindra e mijera te korruptuar te ketij vendi!Por sic duket askush nuk mund ta beje kete gje prandaj dhe ikja e shqiptareve se nuk shohin shprese me se kush mund ta beje kete vend.Ky qe ka 10 vjet ne pushtet mvetem llap dhe keshtu do llape edhe pas mandatit tjeter!

       1. S
        Shqiptaret

        sapa ,je nji Anti Shqiptare i njihur ktu ,pranmdaj boll hengre mute klysh kurve

        1. a
         antipatrea

         Sapa : Më fal,po injorant-e duket të jesh ti për fat të keq, sepse s'e ke kuptuar që ky "injoranti" më sipër thotë ekzaktësisht të njëjtën gjë, thjeshtë pa ofenduar kërkënd ...

        2. P
         Patriot

         Ky Luca me duket nje cik trap, ngeli duke bere video e social network, e pastaj shane politikanet, ata i njohim por due ketije po' i del boja,me keqe se ata?!?

         1. B
          Baulant Talla

          Tregohu se paku nje here te vetme korrekt me rrogat qe ua zvarris atyre hallexhinjve qe shfrytezon atje tek Fish City or Derrkuc Lluca ate bej, pastaj jepi leksione atij qe te beri Administrator ne biznesin e tij te Rozafa...

          1. s
           spata

           Ohohohohohohohooooooooo bre burra. Ka dal peshku ne toke! .Ktheuni more cuna e cuca se ka edhe per ju te hani ,pini e kendoni se mu mequajne Lalo Luca.

           1. Q
            Qytetar elbasanas

            Ju zoti Gjergji je bere vetem nepermjet punes , pa perkrahje nga Qeveria?

            1. L
             Lani

             Fiks!????????????????????????????????????

             1. d
              drini

              O Gjergji,ka pas te zote te tjere po jo miq e bythe politikaneve si ty , here Nano here Meta e gjithmone Rama.Ik se e

              1. A
               Ardjani

               Po mor kar po. Po te ti japin edhe mua ato qe te ka dhene ty do isha miljarder

               1. A
                Ai tipi

                Boll se mas peshkarexhave te vefes ke leviz mall brenda peshkut sa s’ka. Te pakten leji llafet…

                1. Per ju qe nuk e njihni! Nuk ka njeri me lyre, pa bese, pa moral, pa burrni sesa ky Luca! Trajton si skllever punetoret e veta dhe vjedh pronat e shtetit permes vendimeve te qeverise. Ky ja kalon cdo oligarku ne qarkullim, per te keq. Kush e njeh e di kete, edhe brenda fisit te vet. Tjeret qe flasin jane mjerne

                 Lini një Përgjigje