FOTO LAJM: Udhëheqësit e çdo dështimi që turpërojnë Shqipërinë

24 Shtator 2022, 22:51Sport TEMA

FOTO LAJM: Udhëheqësit e çdo dështimi që

Edhe pse objektivi ishte vendi i parë dhe çdo klasifikim tjetër konsiderohet dështim i rëndë, duke parë grupin e lojtarëve dhe ekipit që u shortuam, krerët e Federatës Shqiptare të Futbollit shfaqen entuziast pas çdo dështimi.

Kjo foto dëshmon qartë dhe nuk ka nevojë për shumë koment se ku është katandisur Kombëtarja shqiptare dhe kush e përfaqëson.

Në asnjë vend në Europë nuk bën vaki që të shohësh presidente apo anëtare komiteti te dalin e shëtisin nëpër fushë para apo pas ndeshjes.

Madje këtë gjë nuk e bëjnë as trajnerët.

Tek ne Armand Duka, i shoqëruar nga vartësit e tij si Ilir Shulku, Lutfi Nuri, dhe Arben Dervishaj, janë pamja më e turpshme që në çdo dështim të ekipit kombëtar, janë gjithënjë njerëzit më të buzëqeshur.

Më shumë se sa Reja, janë pikërisht këta persona përgjegjsit kryesorë për rënien dhe dështimet e ekipit tonë përfaqësues, për zgjedhjet që bëjnë.

Më shumë se sa për të gjetur fajin e kërkuar largimin e trajnerit, janë këta të parët që duhen larguar nga aty. (TemA)

53 Komente

 1. G
  Gert Myler

  Jemi entuziast dhe optimistë se Shqipëria ka mundësi të renditet përsëri në vendin e parë në grup................... . Pas dy vjetësh ky kompeticion do të zhvillohet përsëri me short tjetër dhe ne mund të renditemi të parët.................. . Pastaj prapë pas dy vjetësh........... E provojmë pas 12 vjetësh, pash 94 vjetësh..... kemi mundësi të renditemi në vendin e parë.

  1. A
   Albi Mazeniku

   Propozim me vend ky. Qe ketyre lojtareve tane pa kellqe tu rritet adrenaline vetë Erjon Veliaj propozon qe kombetares sone ti çojnë per nje muaj Ajola Xoxen dhe me kete rast ndoshta i dhuron Kajanit ndonje vela apo moter tjeter. Ju si mendoni meqe erdhi tema gati.

   1. J
    JamSerb Mall Tezi

    Ne kemi pyetjen, a fle me Lul Basha me Argiten, sic beri 5 vjet ne hotelet e Kosoves 2000-2005.....?

    1. L
     Latif Dreqi.

     "Albi Mazeniku" Ky koment tregon se koken e ke ne fundeshpinen e Saliut dhe trurin tek zorra e trashe e tij. Njesoj, "bab e bir", nuk mereni me turpin e deshtimit, por mereni me turperimin e vehtes tuaj duke shkruar budallalleqe te turpeshme.

     1. L
      Latif Dreqi.

      "Albi Mazeniku" Ky koment tregon se koken e ke ne fundeshpinen e Saliut dhe trurin tek zorra e trashe e tij. Njesoj, "bab e bir", nuk mereni me turpin e deshtimit, por mereni me turperimin e vehtes tuaj duke shkruar budallalleqe te turpeshme.

      1. I
       Idiot

       Co fillimisht motren, gruan dhe grate e fisit tend. Kur te kthehen ne shtrpi j pyeti a u kenaqen, pastaj jep keshillo te tjeret.

       1. L
        Latif Dreqi.

        "Idiot"! "Albi Mazeniku", perveçse rruspie alla Sali Ram Berisha, qenke kujtuar te pergjigjesh ashtu siç je ne te vertet " Idiot"

       2. A
        Anonim

        Coji motren tende ,plaken ,ose gruan ose cte permban pragu ,injorant te shkundur ju shkerdheft kina ku ti kini se nuk kan lidhje grat o shpellar b.q..ra.felliqet shqiperin erdhen te palaret e zdromsat.

        1. P
         Pyetem tuajat njehere dhe te kenaqura ishin

         Fjalen zdroms e keni shume qejf. Ca thote Fiku, ato perdorni. Po ku doni t’ja dini per gra ju, Rilindas e patronazhiste. Ju po s’i ndate me shoket nuk i merrni per gra. Te fala Bolecelikut Kryetar, heres tjeter me mire.

         1. A
          Anonim

          Mendja tek k... e keni o Bokeceliku(fishkuri) Sali.

          1. A
           Anonim

           Mendja tek k... e keni o Bokeceliku(fishkuri) Sali.

         2. M
          Muzaka i Ri

          Po ti cojme dhe mamane,motren,gruan po ke dhe gjithe fisin tend do ishte me mire, do kishte p... pa hesap. Dhe ty ne fund per nje shplarje.

        2. F
         Fshf mafia

         Mafiozet e futbollit shqiptar

         1. L
          Lani

          Katër molomënë! Sa të paaftë që jemi! Edhe Maqedonia bëri ekip. Një bythë vend është dhe janë më të zotë se ne.

         2. D
          Duka krimit

          Këta janë mafia futbollit, prandaj jemi katandis kështu, është ekipi tyre nuk është kombëtarja jonë. Edhe më keq do shkoj. U shoftë rraca e këtyreve.

          1. M
           Mondi

           Matrapazet e futbollit

           1. D
            Durrsaku

            Rop qira o shkerdhata e moret me qaf shqiperin o lengaraqet e mutit u rent kanceri sat e me pare o debila

            1. p
             pgkl

             Keta felliqesira i kane vjedhur popullit shqiptar kombetaren e futbollit.

             1. P
              Partizani

              Kush do i largoje keta deshtake? Ligjet tona e mundesojne qendrimin e Armando Dukes te rrije president deri ne vdekje! Sic po rrine ne politike deshtaket per 32 vjet rradhe, derisa t'i marre zoti per ne boten tjeter.

              1. A
               ARBEN

               KUR TE JEMI NE NJE GRUP ME SHKUMBININ ,ERZENIN DHE LUSHNJEN TE JENI TE SIGURT QE DO TE DALIM TE PARET.RROFTE PARTIA E A.DUKES.

               1. S
                Shijaku

                Merini i hidhni ne lane kumarxhinjt

                1. S
                 Sofokliu

                 Kater rrace-qira!!! Kater hajdute!!! Kater pengmarres te futbollit!!!

                 1. E
                  Ed

                  KETA PLEHRA JANE ALLEATET E SALIUT DHE ILIR MUTAJS

                  1. F
                   Federata

                   Keta jane plehrat e federates sone,qe e kane bere monopol futbollin dhe bastexhinjte me te medhenj,qe shesin ndeshjet...

                   1. S
                    Shulku

                    Turpi....turp...i FSHF...llumi i federates..bizogjinjet...haj...

                    1. K
                     Kuksi

                     Duhet me i vënë dinamitin Dukës në karrike të FSHF Këtij krimineli të futbollit Shqiptar

                     1. A
                      Andi

                      Po stadiumin kusg e beri ??

                      1. g
                       geri

                       albstari me leket e veta e beri ,me kushtin qe te kishte hotelin

                      2. G
                       Genci

                       Keto jane hajdutet e futbollit Shqiptare...sot e treguan fytyren e vertet

                       1. K
                        Ku është problemi këtu?

                        Këta s'dihet sa mijëra euro kanë vënë bast në ndonjë skedinë jashtë që Shqipëria do humbte!

                        1. K
                         Katnari

                         Keto plehra do bejne sport. Lart e me lart me njerëzit e antivlerave. Keshtu do te “fitojme” gjithmone.

                         1. B
                          Bumbum

                          Mos kini merak se e rregullon vllai shalokut olsi kur të bëhet president i fshf-se.

                          1. A
                           Andi dhe Mehdi Bushati.

                           "Bumbum"! Mos deshe te thoshje Zen Berisha, mor malukat?

                          2. A
                           Alban Dega

                           “BANDA E TE KATERVE” E REVOLUKORRUPSIONIT NE FUTBOLLIN SHQIPTAR DUHET HETUAR ME THEMEL NGA SPAK DHE LIGJZBATIMI SHQIPTAR

                           1. A
                            AI qe ta do te miren

                            Keta te katert,te marrin dhe hysen per dore e nja dy tre te tjere,e te hidhen NGA bedenat e kalase. Mbase shpetojme nje here e mire.

                            1. F
                             Fshatari

                             Duka i korruptuar dhe të tjerët si ai janë në pronën e tyne ose më troç: janë në tokën e xanun. Ata aty kanë dekada, që i kanë futur rrënjët thellë e më thellë vit pas viti. Sa për turpin ata nuk e dinë nga bie, u mjaftojnë eurot kesh, ca intervista, ca fjalë justifikimi dhe tymi u shkon përpjetë...

                             1. e
                              elton

                              Suksesi me i madh eshte qe Federata te mos jete nen kontrollin e Hale Veliajt qe e shkaterroi Tiranen. Te tjerat rregullohen

                              1. S
                               Sheethead

                               Do te ndryshosh futbollin, ndrysho elitat. Te ne kjo kulture nuk ekziston. Ketu eshte bizantinizem, hype, nuk zbret me.

                               1. F
                                Fatmiri

                                Edhe plaku Reja ka pergjesine kryesore.Me ate futboll arkaik na largoi nga stadiumi per te oare ekipin kombetare.

                                1. d
                                 ducati

                                 titulli perfekt por do te shtoja dicka qe ka te beje me titullin me lart,qe nga 1944 e deri tashti viti 2022 shqiperia prodhon te tille (Udheheqes)ne cdo aspekt fatkeqsi e madhe,prandaj u them atyre njerzve te ndershem mos u merzisni se na kane mbytur,nuk rregullohet me kurre,shqipetaret u crrenjosen iken mbi 2 milione nje fund i tmerrshemse kemi udheheqes si keta te futbollit.

                                 1. D
                                  Drejtesia e munguar

                                  Kur flitet per perfaqesuesen e Shqiperise duhet te shohim ecurine e kampionatit,qe eshte me i dobeti ne Europe.Paraqitja e ekipeve tona ne kompeticionet Europiane eshte fytyra e vertete e footbollit shqiptar.Cdo thenie e dalie e tyre eshte maskarallek.Edhe Rea eshte produkt i kerkesave te tyre.Sa kohe qe footbolli do te drejtohet nga keta njerez me keq do te veje.

                                  1. T
                                   Trump

                                   Po kaq te forte qenkan keta që as Rama nuk i heq dot? Qr n'a can k, jane bere mbreter

                                   1. Fjala

                                    Pse lodhesh kot oMero, aty jane shume qe e duan ne balle se ndryshe nuk ka zgjidhje, fatkeqesi per ate popull dhe at komb !

                                    1. P
                                     Pepe Sula

                                     Po ky qorri Arben Dervishi çfare mutin do te FSHF. Ngeli duke vjedhur ky qorr sa te inceneratoret, sa te FSHF dhe sa me projekte te rendomta. Person i fëlliqur!

                                     1. L
                                      Labi

                                      Nuk eshte gaji tyre qe dhe ne futboll jemi si ne cdo fushe tjeter,fundja dhe futbolli eshte pasqyre e shoqerise ku jetojme, nuk ka nevoje te jesh specialist fushe te shikosh se si ata futbolliste ecin me breke neper kembe.

                                      1. j
                                       jetnor

                                       PLERA TE KOMBIT qe udhehiqen nga Duka i DROGES, humbjen e radhes e kemi ne Tirane dhe kjo eshte e sigurte. Tifozet duhet te braktisin stadjumin se ndryshe keta plera ne krye do te jene deri kur ti mari Zoti. MBLIDHUNI CUNA DHE BENI BOJKOT STADJUMIT.

                                       1. E
                                        Eni

                                        Si cdo fushe? Me thoni ku po shkelqejne ne....vetem per emigracion

                                        1. d
                                         doni

                                         ky dervishaj dikur u pyet mbi cmimet e kripura te biletave dhe tha: Futbolli nuk eshte per te varfrit....niveli eshte i kuptueshem

                                         1. A
                                          Askushi

                                          ATY TE ISHTE NJE KUNDRA TANK TI CONTE NE P.. TE SEMES PLEHRAT.

                                          1. P
                                           Ptuuu

                                           Me njerez medioker rezultate medioker do marresh.

                                           1. X
                                            Xha Braho

                                            SEÇ KAM NJI PERSHTYPJE QE KJO NDESHJE KA QENE NE SKEDINEN E ARMANDO DUKES….

                                             Lini një Përgjigje