Reali, triumf mes polemikash në “El Clasico”, hipotekon titullin

21 Prill 2024, 23:09Sport TEMA
Reali, triumf mes polemikash në “El Clasico”, hipotekon

Reali i Madridit “hipotekon” titulline e La Ligas. “Los Blancos” triumfuan 3-2 me përmbysje në “El Clasico”, ndaj Barcelonës, duke e çuar në 11 pikë diferencën me rivalët e përjetshëm kur kanë mbetur edhe 18 pikë në lojë.

Një përballje emocionuese dhe spektakolare në “Bernabeu”, ku u shënuan disa episode që sigurisht do të pasohen me polemika, si rasti I pretendimit të një goli nga Barcelona, por që nuk u konfirmua nga VAR se topi e kishte kaluar vijën fatale, apo momenti i penalltisë së fituar nga Lucas Vasquez.

Shënuan të parët “blaugranat” me Christensen, më pas barazoi Vinicius me penallti.

Në pjesën e dytë shënoi Fermin golin e 1-2, por Reali u kundërpërgjigj me Lucas Vasquez dhe Bellingham në kohën shtesë.

5 Komente

 1. J
  Jorgo

  vetem keta te barces dhe Juvja ne Itali vazhdojne te bejne polemika edhe tani ne epoken e VAR

  1. A
   Anti

   O Jorgji po mire vari i ka zgjidhur gjerat?Shikon cfare arbitrimi ndodh ku ai eshte komplet i njeanshem ne rastn e penaltis?Jorgji ne se je tifos eshte tjeter histori por kur ben ligjin ne Evrope spanjollet si llogarit fare.

   1. F
    Flet

    Anti, kundër anti! Skuadra jote ka pësuar shtatë gola për tre ditë pasi qe kishte kaluar e para në avantazh, ti mëresh me arbitrat???

    1. A
     Anti

     Po pikerisht prej atyre golave merrem me arbitrimin sepse ka gjykim me dy standarte njerin e fal tjetrin e demton.Gol dhe penallti e pa dhene Barces dhe penallti qesharake per Real cfare duhet me teper per te folur per favorizim?

    2. G
     Gezim

     Nuk llogarit spanjollet ne Europe? Po cfare thua, o Anti? Reali ka fituar 14 here championsin deri me sot.

     Lini një Përgjigje