Zbulohet gjyqtari i vetëm me origjinë shqiptare që do të jetë në “Euro 2024”

23 Prill 2024, 15:50Sport TEMA
Zbulohet gjyqtari i vetëm me origjinë shqiptare që do të

UEFA ka zbuluar sot listën e arbitrave që do të jenë në Europian. Pjesë e saj do të jetë dhe  një asistent shqiptar. Bëhet fjalë për gjyqtarin Bekim Zogaj nga Deçani, i cili e ka dhënë vetë lajmin nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

“Nder dhe privilegj përzgjedhja si asistent në Kampionatin Evropian 2024 në Gjermani”, shkroi Zogaj në rrjetin e tij social në Facebook. Kampioni Europian do të nisë më 14 qershor të këtij viti, premiera po pritet me padurim nga tifozët, pasi pjesë e 24 vendeve pjesëmarrëse është edhe Shqipëria.

Sa i përket listës së gjyqtarëve spikasin emra të tillë si

Jesus Gil Manzano (Spanjë), Marco Guida (Itali), Marcianiak (Poloni), Danny Makkelie (Holandë), Daniele Orsato (Itali), Michael Oliver (Angli), Anthony Taylor (Angli), Clement Turpin (Francë) apo Felix Zwayer (Gjermani).

4 Komente

 1. P
  Pyetje nga salla

  Nuk eshte me shqiptar ky djalka? Vetem "origjinen" paska shqiptare ? Apo eshte koqe gazetari qe ka shkrojtur lajmin ?

  1. D
   Direkt

   O hunderro. A je hala shqiptar a jo ?

   1. L
    Liu

    Qenka analfabet. Se njehë fjalën refer.

    1. e
     eee

     bravo ,,,,nje shqiptaromyslyman ,,,,

     Lini një Përgjigje