#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Disa tekste këngësh për Berishën, Bashën dhe Metën

Nëse keni menduar se gjatë këtyre 20 viteve miti i kultit ka rënë, gaboheni. Dikur Enver Hoxha, sot Sali Berisha, dikur Partia Popullore, sot Partia Demokratike, dikur Gjirokastra, sot Tropoja, raporton e përditshmja Shqip. Lavdet në vargje janë të pafundme për politikanët e sotëm. Top-listën e kryeson Kryeministri Berisha, ndërsa tek-tuk has emrin e Ilir Metës, Shkëlzen Berishës apo edhe të një personazhi të dashur, si Ibrahim Rugova. Me çifteli, hip-hop, house apo në çfarë stili të duash. Na mjaftoi të klikonim “këngë për Sali Berishën” që në “YouTube” të shfaqen faqe të tëra. Amatorë apo këngëtarë që shihen tavernave, të rinj apo pleq me mustaqe, i bashkon të gjithë një gjë: kënga për Kryeministrin. Poshtë tyre një pafundësi komentesh. Nuk merret njeri me motivet e këngëve, as sa bukur apo qesharake tingëllojnë vargjet. Gjithë sa shkruhet më poshtë i ngjan një beteje politike dhe bindjesh që shkojnë deri në ekstrem.

Më poshtë gjeni disa tekste këngësh për Berishën, Metën dhe Bashën.

 

Këngë për Sali Berishën

 

Dul një yll o shndrit n’planet

në fund shekullit aty 20

për shqiptarët e çan errsirën

komunistit or ja kthyn shpinën

Si ante o n’ball të stuhisë

me i dhan jetë o demokracis

në qiellin blu o e lir t’jet shqipja

prin në ball o Sali Berisha

 

***

Si një lule rrit nër pisha,

emri tij Sali Berisha,

burr Tropoje t’paskan thanë,

sot po je për në Tiranë,

po n’Tropoj zemrën ke lanë

 

Shumë njerëz t’kan inatin,

ty 12 po t’rrin sahati,

kudo t’shkosh që t’shkeli kama,

burr ma t’zgjut o se bën nana

 

Shtrove rrugën, shpove malet,

bashkove Shqipnin e Madhe,

korrupsionin e luftove,

edhe krimet e randa,

t’dekoroi Barak Obama

 

Berluskoni nga Italia,

dhe nga Franca Sarkozia,

deklarojnë të gjithë një fjalë,

Lum Shqipnia që t’ka djalë.

 

***

 

O Shqipri të erdhi dita,

tash sa vite shum ke prit,

me çue n’vend fjalën e t’parve,

për bashkimin e shqiptarve

 

Për bashkimin me Kosovën,

flet Berisha me Rugovën,

Rrug e Arbrit na bashkon,

o jena vllazën për gjithmon

 

 

Këngë për Lulzim Bashën

 

O moj Serbi o varrin ta plasa,

o se k’tu po i thon hajde Lulzim Basha,

o moj Serbi, o murin ta prisha,

o k’tu po i thon o Sali Berisha

 

O moj Serbi o zemrën ta kalli,

o k’tu po i thon o Azem Hajdari,

O k’tu po i thon o Adem Jashari

 

O po qan zemra o n’demokraci e

O t’kem Lulzim Bashën o kryetar bashkie

 

 

Këngë për Ilir Metën

 

Jam i ri e jam beqar,

lindur rritur në Skrapar,

o moj lule e dëborës,

të mbaj në pëllëmbë të dorës

 

Jam i ri e jam beqar,

nuk kam borxhe për të larë,

e kam zemrën si behar,

lindur, rritur në Skrapar

 

Thellë në malet e Skraparit,

lindi burri i vatanit,

kush m’i qan hallet e mia,

Ilir Meta LSI-ja

57 komente në “Disa tekste këngësh për Berishën, Bashën dhe Metën”

 1. Paskan filluar edhe keta si Enver Hoxha.

  1. pirro says:

   Klyshat e Enverit jan edhe keto,Sala komunist ka qene.

   1. Vlora says:

    sa injorante ka kjo e mjera shqiperi.

  2. N.VJOSA says:

   Ndersa Veteranet e Luftes Antifashiste, ne nje pervjetor te fundit ja thane keshtu Kenges:

   Te parin kemi Enverë,
   Te dytin kemi Memenè
   Te tretin Salë Halen!…

  3. John says:

   Pordhe me rigon.

  4. O dhenderr nga vete keshtu? says:

   Ha ha ha e forte kjo!
   Po per Jozefinen nuk kan bo rapsodet shkodrane kenge?!!
   I ka met hatri Jozit :p
   Apo nuk e ka problem se i kendon dhendrri ne rreze te veshit?!
   http://imazheshqip.blogspot.com/2012/07/ilir-meta-lsi-ja.html

  5. bani says:

   po me ngaterohet stomaku nuk lexoj me

 2. kitara e thyer says:

  kenge per dasma militantesh, ka shume forma qe kjo lloj specje te shkarkoje tensione psiqike dhe seksuale, vari k…..

 3. Martin says:

  Hey kane harruar ate kengen e te famshmit Arben Duka per Blendin e Fevzive qe e krahason kete me hallatin e Enverit ka qene e forte apo jo.Ku je o Arben Duka se na i thave syte?!

 4. Arberor says:

  Mos harroni kengen per Moniken e Lilit

  Dritë jap, kam ekzistoj
  Krijohet zhurmë dhe dëgjohet “unë jetoj”
  Unë isha jam dhe prapë, nesër do të jem
  Vërtet arrita por kam dhe shumë unë për të dhënë akoma

  Sepse unë jam fituese
  Sepse ju jeni një fitues
  Sepse ne jemi fitues
  Sepse të gjithë bashkë fitojmë
  Je yll bote

 5. ToniTR says:

  Meqe do ndryshojme historine dhe gjuhen, propozoj qe ne kete 100 vjetor te shtetit Shqiptar te shpallim konkurs per ndryshimin e himnit te flamurit… Komiteti nderministror duhet te zgjedhi si me te pershtatshem tekstin e dyte, per nder te shpusit te maleve te rrit ner pisha…

 6. kengetari says:

  UNE fitova vendin e punes me kete kenge, ju thoni pallavra.KOMANDON stomaku or tej.

 7. shvejk says:

  Tropojanet ahengxhinjte e maleve ,po me kaq shpirt i kendonin dhe Enverit.

 8. Ivani i madh says:

  Popull koti po vdes per te ngrene, ri me kandil e po lan syte me shure se ska uje e prape i kendon bajraktarve qe skane lene gje pa i bere .Besoj jemi populli me servil e budalla ne bote qe mendojme per te pasurit e hajdutet e vete e shtyjne me familjen me qep e kripe,Ate qe kendonte tek tunelet e Thires e ka pare perendia pa e ka lene qafok po le ate i ka mare dhe mente si ai e shume te tjere mytebere

 9. Ibrahim says:

  Berisha ju dha emer,ju dha nder ju beri njerz o te shkret.edhe ne wc sju kane pranuar kur ishin enveri,nano,rama,ruqi,e lere me ne evrop.Poju keni udhtu me gomar,e me lope bjeshkevese rruge ska pasur.po ju ne kohen e ruqit dhe nanos nuk e keni dite qfare eshte leternjoftimi e lere me elektronik dhe me fotografi,enveri,nano,rama,ruqi ju kane trajtuar sikur te ishit kafshe,vetem miser ju ka dhen.berisha ju beri internetin,vizat,rruget,energji dit e nat dhe prap i keq po ju mut meritoni qe e shani berishen,praktikishte ju e meritoni enverin qe ju pati lidhur si kafshe siq e ban tash rama.

  1. altin007 says:

   O Ibrahim
   sa i zgjuar qe qenke more.
   shyqyr qe je ti e na hape syte se paskemi qene te humburit e botes…
   dmth sipas teje qenka arritje e madhe se na beri me leternjoftim elektronik…

  2. Lissus i vjetër says:

   Na marrsh të ligat ti ,edhe salehi yt!
   Në të pëlqeftë ky pleh, hajde e merre,se t’a falim dhe kurrë mos ia pafshim bojën këtij as ty.
   Surratin tuaj ka, por edhe ju kosovarëve ua ka ba aq mirë:
   -i dha naftë kontrabandë Sllobos tju shtypë,
   -u tha të mos firmosni Rambujenë,
   -po ju bllokon linjën 400 kV TË INTERKONJEKSIONIT, QË TË PËRFITOJNË KOMPANITË ENERGJITIKE SERBE, dhe miku i tij Fazlliç.
   -po ju vë taksa në doganë për mallrat kosovare,dhe fut pa doganë mallrat serbe.
   Mirë jua ban, se e meritoni. Atij që jua q… nanën, ju babë keni me i thirrë.
   Kurse Nano, Majko,Ruçi (jo “ruqi”-mëso të shkruash shqip!), ju ndihmuan në luftë, ju mikpritën 1 milion kosovarë në Shqipëri, patën inicuar të parët rrugën Durrës-Prishtinë,etj. Por ju prapë nuk i doni, se ata nuk jua patën ba atë punën,që t’i thërrisni babë. Hajt, ju baftë mirë ai i salehit!

   1. ibrahim says:

    po de u avullu taksa majko sikur te ishte uje.per kosovaret qe pritet mos harro se ata i priti populli dhe jo ps.sa per majkon te gjith ne det do ti hidhte.armet e mira ju konfiskuat kur vinin nga perendimi,dhe i ipnit pushke te ndryshkura.luftaret qe erdhen nga amerika i vrat dhe torturuat lat vetem ata qe kishin ideal enverin.edhe maqedonia pranoi refugjat te luftes se edhe atje jetojne shqipetare e jo gruevski.mali i zi po ashtu e jo gjukanoviq.pra populli i pranoi se per bijte e enverit kishin deke te gjith siq ju la te vdisni pa buk dhe burgjeve enver hogja.

    1. lec li says:

     kur u be lufta ne kosove ju erdhet dhe theket buthen neper plazhe mos na cani buthen per patriotizem ju pame kush jeni lafazan dhe burracake po na tregone ju kallashet me ndryshke me demek spakeshit arme dhe nuk luftut lufta do zemer

   2. Lol says:

    Shume te dreite ke. Fenomen i pashpjegueshem…

  3. Lissus i vjetër says:

   Na marrsh të ligat ti ,edhe salehi yt!
   Në të pëlqeftë ky pleh, hajde e merre,se t’a falim dhe kurrë mos ia pafshim bojën këtij as ty.
   Surratin tuaj ka, por edhe ju kosovarëve ua ka ba aq mirë:
   -i dha naftë kontrabandë Sllobos tju shtypë,
   -u tha të mos firmosni Rambujenë,
   -po ju bllokon linjën 400 kV TË INTERKONJEKSIONIT, QË TË PËRFITOJNË KOMPANITË ENERGJITIKE SERBE, dhe miku i tij Fazlliç.
   -po ju vë taksa në doganë për mallrat kosovare,dhe po fut pa doganë mallrat serbe.
   Mirë jua ban, se e meritoni. Atij që jua q… nanën, ju babë keni me i thirrë.
   Kurse Nano, Majko,Ruçi (jo “ruqi”-mëso të shkruash shqip!), ju ndihmuan në luftë, ju mikpritën 1 milion kosovarë në Shqipëri, patën inicuar të parët rrugën Durrës-Prishtinë,etj. Por ju prapë nuk i doni, se ata nuk jua patën ba atë punën,që t’i thërrisni babë. Hajt, ju baftë mirë ai i salehit!

  4. Hektori says:

   O trap i Malësisë Ibrahim, o fara e turkut që ngeli për fat të keq aty në Shqipëri! O injoranti i shekullit të 21, po ti edhe që flet shqip e ke prej Enverit more gamor, se ai i solli shkollat dhe u përpoq tju bënte njerëz, po bëheni ju njerëz more pis? Kur gjyshi im në vitin 1958 shkoi si oficer rezervist në Pukë, ju nuk dinit nga kishit dorën e majtë dhe të djathë, kur ju bënte stërvitje nga njëra dorë ju kishte vënë qep dhe nga dora tjetër hudhra, më mbrapa ju thoshte {nga kini hudhrën kthehuni dhe ju ktheheshit), ore bisha e maleve!

   1. ibrahim says:

    me pas mbet per enverin sot rus do te isha apo stalin siq jeni ju ,grek,une turkun e urrej me shum se grekun e hektorat edhe me shum se grekun.o shul nuk jam nga malsia por jam kosovarte dhe kur une haja torte e mish ti hasje bare.kur une udhtoja me makin apo gjermani ti ske guxue as me dal pertej shtepise se gjagji ju pat lidhur si derrat.dhe ju prap votoni bijte e tyre.

  5. Cakalli7 says:

   keto qe thote ky kafsha me lart ishte si e pershkruante jugosllavia e titos shqiperine e enverit. Keta kete e mendojne akoma, nga i pari tek i fundit, me keta supozohet te bashkohemi, se ku do veme gjejeni vete

   1. ibrahim says:

    jo si e pershkruante tito por televizioni gjerman kur ishte shtrausi,apo tv franqez qe ju paraqiste si pula te ngordhura duke pritur per nje gote qumshte,dhe kete ju beri jo tito as gjermani por enver kapedani,ruqi,gjinushi,dokle babai rames dhe qifta si ti.

 10. o ibrahim, çfare paske pire o i ZI, SE NE MBYTE.BO çFARE ERE. HOLLOJE pak mos e pi shqeto se eshte edhe vape tani.

  1. ibrahim says:

   Une e di se nuk kam pir dhe henger ate qe ju ka dhen enveri dhe ramizi.bari ju dhan te hani dhe per te pire keni pasur vetem uje,se per qumshte ju eshte dashur te prisni m,e 3,4 ore,merre me mend sa shekuj ju qoj prapa enveri aq me shum ju qon rama.

 11. kojshijte says:

  Kto jane vorgje rapsodike qy i knojn do sakate,qy tekstin jua kane dhane vete te interesuemit duke i parapaguue,me u dale xorri i zonit

 12. Boston U S A says:

  Mire kini bere qe botuat kenget kushtuar te tre hajduteve,sa per fjalet e thena i kane qare me lot e qurre. Po mundohuni te botoni dhe disa “KENGE TE TJERA SHUME TE BUKURA QE U KA KENDUAR POPULLI”epastaj do bejme dhe vleresimet se kush ka shkruar me shume e me bukur.

 13. scarface says:

  Sa mllef ka ne zemrat tuaja o mjerane.

 14. Drini says:

  Po keta te shkretet kendojne per nje thes miell. Ama ai vlonjati mustaqelli mbushi plot nje thes me pare per kengen e saliut. E hapi thesin saliu se donte nje kenge nga jugu. Per To-morr Lelin, ashtu leshin e kam fjalen.

 15. shvejk says:

  O Ibrahim ,po para Berishes si e kishe emrin ti o njeqelizor ? PO nder kishe ti para se te vinte Berisha o krimb shiu? Po energji elektrike o malok si thua kishim para Berishes ? Per leternjoftimet ke te drejte se ju pajisi ju kosovaret qe te vini e te votoni ne Tirane. Nejse si Ibrahim qe je nuk mund te pritet me shume nga ty ,nuk je Ibrahimi i pare qe urren Shqiptaret. Na mjafton urrejtja jote dhe e atyre si ty per ta kuptuar qe jemi ne rruge te drejte.

  1. ibrahim says:

   Une nuk i urrej shqiptaret o i shperlare nga trut i urrej te kuqet per ate qe i ben shqiperise.Po ku votohet ruqi e nano apo rama qe baballaret e tyre kane pasur qellim stalinizimin e shqiptarve,pra tju bej monstra,po rusia nuk e deshi stalinin e o shvejk ku e di se qfare emri perdore,te ka ngrire truri te enveri.apo ke nene negjmijen.mua emrin me dhune para 3 apo 400 vite dhe me pastaj na kane vendosur siq kane bere edhe romaket,por edhe bizanti por juve ju berri enveri lop jo i huaji.

   1. Lissus i vjetër says:

    Ju haram e paçi ndihmën që ju dhamë më 1999 dhe i paçi hallall ato pisllëqet që ju ka bërë salehi, që ju tregova më sipër. I meritoni. Sa më shumë ta rrahësh qenin, aq më besnik të bëhet! “Q…ja nanën tjetrit, se të thërret babë “. E gëzofshi babën saleh!

 16. e verteta says:

  Po e derdhni goten me genjeshtra e me sajime,megjithse ka karafila qe kane dishire te genjehen e qe vetknaqen me to…
  Kuptojeni vertetsine e artikullit,kur thote se ne kohen e Enverit i kendohej partise “popullore”.Kur ka pasur ndonjehere ne shqiperine e kohes se Enverit parti me emrin popullore.Autorit i ka ardhe keq te permende emrat real te asaj partieje:Komuniste,partija e punes,partija Sociliste…

 17. H. Malo says:

  Ja dhe njé popullore pér Salén.

  Saliut thoné i ra pika
  jo nga turpi, por nga frika
  se ja nxorri Amerika
  té gjitha punét e liga

 18. Arber says:

  Po cpune ju prishin kenget, kush i kendon dhe per ke i kendon? Po nuk behet Shqiperia me shqiptare jo, ne nuk duam njeri tjetrin e jo me te na doje bota.

 19. Cur Gjeloshi says:

  o i madhi Skenderbe,
  shumë ke vra e shumë ke prè,
  si s’ mendove pak për ne!
  Vrave t’ mirin e le horrin;
  Sal Berishen me t’rujt vorrin 🙂

 20. L. says:

  Qe kur erdhi ky Berisha,
  Erdhi Serbi,plasi bitha!
  Burri bere porsi grua,
  Shteti mbajt me miell hua!

  Qe kur doli Ilir Meta,
  Vidh e pirdh,mbushur kuleta;
  Ky na coi tek integrima,
  Breket hequr,i doli vrima…

  Rafsha,rafsha,mos u vrafsha,
  Mos,o zot,si Lul Basha!
  Fytyrbukur,vet Enveri,
  Plumba shpines,si kaherit!..

  Nese s’do zonjen Topalli,
  Ajo t’jep plumbin tek balli!
  Kur goditi Bamir Topin,
  Hoqi breket,i pame gopin…

  Ka te tjere,tek Saliu,
  Te gjithe dele,ai bariu,
  Nje bari qe zbret nga mali,
  Blegerijne delet tek zalli!…

  Shkofsha,shkofsha-mos pertofsha,
  Kete lum me ju kalofsha
  Lum i zi qe vret shqiptaret,
  Eshte bere plazh per gjithe zagaret!

 21. B-2-B says:

  Ky Sali patrioti sot ne nje mbledhje demek per rajonin na tregoi nje historine e nje bariu qe nuk i hiqesh nga mendja, ne kohen e P,P,SHese ky bariu na kish kaluar kufirin andej nga shpia babes se Salit per te mbledhur bagetine dhe ushtaret e ndiqnin me kallashet Rus per ta vrare pse kish kaluar kufirin.Keto peralla degjojne keta te mjer e i besojne . Por xhaxhi Sali i haroj shpejt ata qe vrau me urdherin e vet ata 4 familjare te ndershem dhe hallexhinj. ata qe vrau ne Gerdec beri sikur nuk egzistonte Gerdeci, o Sali mos trego me perralla! se fillon e te kendon malsia por ka per te nxire istoria.

 22. shota says:

  o ibbraim bej mos je ti ai kengetari qe i kendon baces tend ,po shko qerohu o anafalbet i saliut se na shkrive se qeshuri me gjith ato mrekullite qe na ke rreshtuar per bacen tent ,po ik mor coban prej tropoje se ke lene delet vete e mos ti aje ujku ..

 23. adi says:

  keta tre hale njeri me hajdut se tjetri koalicioni i integrimit gjoja ishte motoja e ketyre bastardeve ketyre nuk u del duke vjedhur e shume e shume te zeza qe jane duke u bere shqiperise tone e jo me te integrojne vendin e te rregullojne popullin as nuk ja ndjen fare per popullin mjer ne cna ka djetur me keta plera

 24. beni i vogel says:

  xhaxhi sali,xhaxhi sali,
  doren permbi palle
  ma vendos ngadale,
  ai porsi zog,don ti thote 8 fjale…

 25. real says:

  Te lumte Ibrahim,
  me pak fjale ke thene mese te verteten.Edhe keto qe llomotisin me keto komente i dine dhe po i gezojne keto ndryshime e te mira,por s’i len urrejtja per demokracine dhe zakoni i pasherueshem per te nxirre cdo gje demokratike.Sa me shum suksese te kete kjo qeveri qe shembi ate cerdhen e tyre kriminale antipopullore,aq me teper terbohen keta mostra…Kjo s’ka dyshim,prandaj ti dhe asnje shqiptar i ndershem,patrion dhe qe aspiron per nje shqiperi demokratike perkrah botes se qytetruar,duk duhet zbrapsur per asnje cast perpara ketyre mbeturinave te gropes me te zeze qe pati Europa…

 26. Nadia Shabani says:

  O zot i madh ku jetojme ne? Pse jemi kaq mbrapa? Vdiqa nga stomaku qe kur i lexova keto vargje nga te vjellat. O cfar neverie qe ndjej, cfar peshtirosje e ka mbuluar nivelin e ulet dhe servilizmin e pallogaritshem te ketyre njerezve te thjeshte qe u pelqejne mbeturinat per tu kenduar dhe thurur lavde. O zot shpetoje vendin tone nga keta satanaj qe mashtrojne njerezit e thjeshte aq shume sa u kane perde tek syte dhe nuk shikojne se cfar ndodh per rreth. Duke i kenduar Enver Hoxhes te shumtit e benin nga frika e diktatures qe ti shikonte sigurimi me sy te mire por tani mos po na ndodh e njejta gje dhe njerezit kane filluar te mendojne se pushteti ne duart e Saliut eshte i pakthyeshem dhe po i kendojne atij lavde? Sido qe te jete turp me te madh nuk ka dhe neveria qe ndjej eshte e pallogaritshme.Turp te kene ata per te cilet kendohet se keshtu u del boja me shume dhe kuptohet fare mire se cilet jane: Disa mbeturina, hajdute te neveritshem dhe diktatoreve u kendohet gjththmone. Nuk kam degjuar te kendohet ndonje kenge per Tony Blair, per David Kamerun apo presidentin Obama, kjo qe ndodh tek ne eshte e padegjuar dhe rrefyer, jemi per turp te zotit dhe duhet te fshihemi nga syte e botes.

 27. Ibrahim says:

  EU shota e tiranes kercen ne preher te rames,ne preher t”rames kercen qyqek gramoz ruqi po e ndjek,shoto shoto mashallah ke enverin ti per krah.me negjmijen dore per dore spiropali po hedh hore.griselda ne valle me shoten ne balle.shota hidh nje valle po thot erion braqe,kerce me dimi, tahiri te do ty.

  1. Ivani i madh says:

   O idjot meso te shkruash vjersha se me sa dukesh sja di radhen o fshatar dhe naq hiqes per gomar i zgjuar . Besoj levdon tradhetaret e kombit se jeni bijte e nje nene serbine se ajo me Titon ne krye ja leroi sa sju la kusur dhe ti gezohesh qe te perzuri ne Gjermani e tokat ja late serbve disa mostra si ty o trap. E ik mo na caj trapin me patriotizmat e tua bajate se nuk ke mesuar akoma ABC.

 28. lec li says:

  kemi degjuar shume kenge per herojte mos ata herojte tane jane si puna e ketyreve

 29. ata says:

  se eshte i zoti doktori nuk do te thote qr ka mit ai eshte burre shteti e jo grua shteti si edi aman o burro burrr……

 30. lili says:

  sa mire qe keni nerva,kohe e ja kushtoni kenge sa mireqe jeni ju

 31. Arti Tr says:

  O Nadia kujdes motra se mos bie mbi tastiere duke shkruajtur, aman se te kemi me merak, se kushedi nga te vijne te vjellat.Ti e ke jetuar kohen e qoftlargut qe na fliske me kaq bindje, i ke kenduar ndonjehere nga halli xhaxhit ti moj xhan? Ty po ste pelqyen kenget cke, mos i degjo dhe as mos i lexo komentet se te bejne keq per shendetin. Ose me mire po gjejme ndonje qe ti thuri kenge edhe piktorit Rama se mbase keshtu po qetesohesh pak.

  1. Nadia Shabani says:

   O Arti halli te paska zene ty more vella se si duket duhet te jesh ndonje autor i kengeve per keta hajdutet qe hidhesh perpjete, jo mua se une nuk jam servile si puna juaj dhe nuk ka nevoje Edi Rama per keto peshtirosje te felliqura se eshte ulje niveli per ate qe te kendohen ato lloj kengesh nga disa merume qe nuk dine as shqipen mire.

 32. poku says:

  qeni le te lehe karvani hecen perpara

 33. HOXHA says:

  ha ha , IBRAIMI- PASKA nevoje ta kendoje HOXHA NE XHAMI. SHKO o ibrahim sa seshte vone.

 34. ani says:

  o popull i mjere merruni me dicka te hajritlereni mllefin si sala nuk ka

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82415
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82415
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34835
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34835
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 5
      [name] => Sociale
      [slug] => sociale
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 5
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 6895
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 5
      [category_count] => 6895
      [category_description] => 
      [cat_name] => Sociale
      [category_nicename] => sociale
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X