Sondazhi në Tiranë, PS fiton 37.1% të votave, PD 31.0% të votave | Gazeta Tema
 

Sondazhi në Tiranë, PS fiton 37.1% të votave, PD 31.0% të votave

Postuar në: Aktualitet,Kryesore,Politika |

zgjedhjetGazeta Dita ka zhvilluar një sondazh të dytë në 11 njësitë e Tiranë dhe ka nxjerrë se PS del fituese me 37% të votave, ndërsa PD merr 31.0% të votive. LSI, sipas sondazhit, do të merrte 6.6%, AK 6.5%, ndërsa FRD 5.3%. Sondazhi u zhvillua në periudhën 17-20 dhjetor.

Për kryerjen e këtij sondazhi, si për atë paraardhës, u organizua një ekip anketuesish vullnetarë, duke i caktuar secilit nga një minibashki të kryeqytetit. Numri i pyetësorëve të plotësuar në çdo minibashki ishte në përpjestim me numrin e votave në zgjedhjet e fundit bashkiake. Totali i pyetësorëve të plotësuar arriti 1500.

Në pyetësor kishte vetëm 3 pyetje:

1 – Ç’moshë keni?

2 – Në qoftë se zhvillohen zgjedhjet sot, a do të votoni?

3 – Në qoftë se votoni, për cilën parti do të votoni?

38 Pergjigje per Sondazhi në Tiranë, PS fiton 37.1% të votave, PD 31.0% të votave

 1. Drago  --  21 Dhjetor, 2012 në 12:52 pm

  He mo se j’ua tregon maloku juve rezultatin. Behuni gati te pranoni vjedhje te lira dhe te ndershme.

  Përgjigjjuni

 2. Zigur Qarri  --  21 Dhjetor, 2012 në 1:23 pm

  Hahahahaha……sondazh me urdher,sondazh kurvash!
  Ne te gjitha sondazhet deri tani AK-ja ka dale si force politike e trete pothuaj sa PD-ja,kurse tek kjo e fundit nuk duket gjekundi.
  Partia e byth.q LSI-ja,si Parti qe doli hapur kundra AK,na paska fituar terren ne imagjinate,ptyh halabake.
  Ak-ja,FRD-ja dhe pjesa e paperlyer dhe e riformuar qe do dali nga PD-ja do te jete e djathta e ardhshme.LSI-ja eshte plehu i politikes shqiptare.

  Përgjigjjuni

 3. teti  --  21 Dhjetor, 2012 në 1:32 pm

  ky sondazh nuk eshte i sakte. ps eshte shume me para se aq. ne tirane berishen s’e do njeri kurse pas ardhjes se lulit ne bashki pd i kan rene edhe me poshte aksionet.

  Përgjigjjuni

  • saktesuesi  --  21 Dhjetor, 2012 në 1:59 pm

   Ju te temes nuk e keni dhene te plote informacionin e gazetes Dita. Po te klikoni te artikulli i Dites( http://gazetadita.al/sondazhi-i-dyte-i-dita-s-ne-11-minibashkite-e-tiranes/ ), do shihni se 7.2% e te anketuarve nuk e kane treguar preferencene tyre per partite. Ve bast qe keta jane votues te PS. me nji fjale po te mbledhesh 37.1% te PS me kete 7.2% del 44.3% PS dhe 30% PD. Ky avantaxh eshte real, e jo 7%…

   Përgjigjjuni

 4. armando spahia  --  21 Dhjetor, 2012 në 1:32 pm

  e di dhe berisha qe po iken per lesh prandaj mundohet te manipuloje me “burrat punetore” te kukesit. e ndjen qe i ka ardhur fundi.

  Përgjigjjuni

 5. eda  --  21 Dhjetor, 2012 në 1:33 pm

  shum pak qeka diferenca. ps duhet te jete patjeter shume me para se kaq ndaj pd. gjithsesi esht e rendishme qe pd po i vje fundi. sikur ti pysnin kta njerzit sa do donin ta shihnin saliun ne burg mendoj se do beheshin nja 80 – 90%

  Përgjigjjuni

  • DaDy  --  21 Dhjetor, 2012 në 2:06 pm

   po eshte perralle moj eda,,,,,,,,,,eshte perralle

   Përgjigjjuni

 6. tëfci  --  21 Dhjetor, 2012 në 1:34 pm

  Gazeta Dita nuk eshte serioze. 3 pyetje e një ‘gazetari’ dhe kaq është sondazhi?!! Pa metodikë, pa njohuri sesi zhvillohet një sondazh dhe pa asnjë ekspert pranë. Ehh more DITA sondazhet janë më të ndërlikuara. Kuota e gabimit që duhet të jepni eshte +/- 65%.

  Përgjigjjuni

  • dc  --  21 Dhjetor, 2012 në 2:08 pm

   ke te drejte,,,,,,,,duhet pyetja tjeter,,,a keni dashnor-e ?

   Përgjigjjuni

 7. Genard  --  21 Dhjetor, 2012 në 1:40 pm

  Hahahahahahah gazeta DITA, gazeta me idjote ne ballkan. Ikni ore plehra kosovare, te paguar nga PS, pirdhuni andej nga Kosova dhe beni andej sondazhet tuaja. Plehra!

  Përgjigjjuni

 8. nastradini  --  21 Dhjetor, 2012 në 2:12 pm

  PSE BOTA I QUAN SHQIPTARET NJEREZ ME BISHT?

  Ky sondazh po te jete real dhe i vertete tregon TURPIN dhe REZILIN e shqyptareve. Sepse o milet dallkauk dhe injorant kur voton me mbi 30 % nje Parti Mafioze ne pushtet, qe po e con vendin ne greminen e borxhit dhe korrupsionit dhe e ka katandisur popullaten si nje fis Afrike ZULU ne mes te Europes, kur i jep votat nje KUSARI, nje VRASESI, nje MASHTRUESI si Sali Berisha, kjo do te thote se ky milet meriton MALLKIMIN e te Madhit Zot ne Qiell. Qe na sheh te gjitheve ne, robt e tij si veprojme dhe si mendojme. Sic ja kishte derguar edhe me pare shqyptareve patriote me bisht nga prapa “DHURATEN” e tij, Enver Hoxhen per 50 vjet me radhe. Mbase rrenjet e ketij REZILI jane me thelle dhe duket kerkuar faji diku tjeter. Qe Bota te na heqe bishtin e majmunit nga prapa me ne fund.

  Përgjigjjuni

  • tirana  --  21 Dhjetor, 2012 në 2:36 pm

   Cfare idiote te papare ka ne shqiperi .O popull eshte turp te hash keto rrena bombastike
   O populll nuk shkohet gjithe jeten me rrena , nuk sjell rezultat te mire , vetem se behen
   njerzit me leshko se jane . turp turp turp

   Përgjigjjuni

  • ar  --  21 Dhjetor, 2012 në 4:17 pm

   Zoti ka kohe qe fle,or ti!!! 😀

   Përgjigjjuni

  • bari ropaj  --  27 Qershor, 2013 në 2:24 am

   hera e par qe shikjoj nje koment.i pa thelb.se me duke njeri I pa njohur.me jeten.te sqaroj diqka .shkurt…sali berisha ishte sherbtori I enverit.dhe I ramizit.per te sigurua jeten e tyre.si njeri I besuar malok.e mbeshteten.po edhe socjalistat.qe e moren sot ne dor.qka mendon se do ti ndollin gja sales.jo..ka qeveritar ne bot qe perfundon burgjes.per veq popullit.prandaj qeverit bajn korrupsjonin.dhe krimet.drogat.vrasjet.ekzekutimet.me dosje te pa afta.nga kta njerz.drejtohet popullsija ne bot..dhe duke u falur te vota…vota asht nje shej diktature.e lindur nga rusija.dhe at symbol mban komunizem e diktatur.dhe mashtim.ndaj popullit.dhe kur vjen perfundimi.qdo gja e hillin mbi popullin…dhe shqiptari sasht me bisht.po jan qeverit qe kan bishtin….ju falenderoj.po shqiptari asht I paster.po politika.asht ajo qe e drejtojn.qe shesin familjet me pare.per nje karrige.ne interres.familjar.edhe shqiptari.me mbush.barkun.jep qka ka.e jo me bishta.po te pa sgjuar.si kom.se I lan te pa shkoll.dhe nuk qohen mej ra qeveris,,,po I kan fut ne hakmarrje..dhe I bien njani tjetrit.mafjozat drejtojn dhe shfrytzojn.

   Përgjigjjuni

 9. kajtushka  --  21 Dhjetor, 2012 në 2:46 pm

  Pse ka Tirana 31% talibane? Me kujtohen thirrjet e talibaneve ne fitoren e merituar te Bashes Fitore, fitore fitore kemi dhe ca vota te tjera ne kutite e tjera.

  Përgjigjjuni

 10. EDI RAMA LARGOHU SA ME SHPEJTE  --  21 Dhjetor, 2012 në 2:59 pm

  HAHAHA TANI PD PERMES GAZETAVE TE TYRE BEN NJE SONDAZH DHE DEL ME 15% PARA SOCIALKOMUNISTAVE.

  Përgjigjjuni

 11. linda  --  21 Dhjetor, 2012 në 3:07 pm

  Filloj loja per pergatitjen psikologjike te popullit.
  Kjo tregon qe ne zgjedhje do te kete manipulime.

  Përgjigjjuni

 12. Ben Chicago  --  21 Dhjetor, 2012 në 3:12 pm

  po kosovaret qe votojne per saliun a jane pyetur?

  Përgjigjjuni

 13. Taksirati  --  21 Dhjetor, 2012 në 3:17 pm

  Ngopuni me keto genjeshtra fitoreje se do qani ne 2013-ten o pallat e Edit. Juve edhe me sondazhe te pjerdhme dilni me fare pak diference me Pd-ne. Prisni 2013-ten ta haje shkelmin tamam bucja Rana bashke me ju surreterit e ndyre komunista 80 vjecare

  Përgjigjjuni

  • agim  --  21 Dhjetor, 2012 në 6:03 pm

   o tema kini kujdes nga ky taksirati se te ha mutin ky me gjith sali shtrembon , shikoni emrin , tak si rehat nga mente bashke me dokt rrumpallen,

   Përgjigjjuni

 14. koli  --  21 Dhjetor, 2012 në 3:42 pm

  Sondazhe te tipit Zaloshnja.Edhe Zaloshnja paguhet nga PS dhe ish-sigurimsat per cdo sondazh 6700 usa.Deri tani ka realizuar 37 te tille.37 x 6700 =247900 usa.(Belive or not).

  Përgjigjjuni

  • ar  --  21 Dhjetor, 2012 në 4:22 pm

   Na e rregullo te bejme ndonje sondazh,se na duhen ca leke per krujtese dhembesh!I ndajme leket bashke!
   (stilolapsat dhe letrat i sjell une)

   Përgjigjjuni

 15. alban4eva  --  21 Dhjetor, 2012 në 4:17 pm

  akoma nuk e ka kuptuar njeri qe nuk hyjne ne pune sondazhet, Salehu do vjedhe perseri si kafshe.. ashtu si ka bere gjithmone.. Saleh kurva..

  Përgjigjjuni

 16. roni  --  21 Dhjetor, 2012 në 4:25 pm

  Ha ha ah si do ma hani vazhdoni me sondazhet qe i boni vete,ajo pune
  ka mor fun qe ke njala e Lalzit.

  Përgjigjjuni

  • ORA E BUSHIT  --  21 Dhjetor, 2012 në 6:19 pm

   O Rono ke te drejte se keta sondazhet i kane bere me ngjala dhe keta te PS kane marre ngjalen me te gjate..

   Përgjigjjuni

 17. KULTURA DHE INJORANCA VERIORE  --  21 Dhjetor, 2012 në 4:42 pm

  KULTURA DHE QYTETERIMI KUNDER
  INJORANCES DHE SHPELLAREVE VERIOR …

  QE HISTORIKISHT VETEM KANE SHKATERRUAR,
  MASHTRUAR, VRARE, VJEDHUR DHE SHITUR SHQIPERINE.

  Përgjigjjuni

 18. Boi  --  21 Dhjetor, 2012 në 5:12 pm

  Per te gjithe komentuesit e mesiperm qe shajne kete sondazh:
  Populli shqiptar eshte socialist doni apo nuk doni.PS ka fituar dhe do fitoje gjithmone. Sala vetem mund ti vjedhe dhe kete e dine mire te gjithe.

  Përgjigjjuni

  • roni  --  21 Dhjetor, 2012 në 7:55 pm

   O shoku boi jote gjithe Shqioetaret jane socialista po te gjithe jugoret
   jane social – komunista ,daje Shqipja fillon ne Preveze e maron ne
   Presheve e ju jeni ne minorance. Se harrova a dole +10 live e pastaj
   e hongre gjalen si ma kishe qejf. Shyqyr qe nuk erdhi funi i botes
   e gezuar festat.

   Përgjigjjuni

 19. hajriu  --  21 Dhjetor, 2012 në 5:52 pm

  Sondazhe apo deshira jane keto?????

  Përgjigjjuni

 20. Fred  --  21 Dhjetor, 2012 në 6:04 pm

  Beni sondazhe Ju beni,por xhaxhi e tha fjalen dje ne Parlament kur u Shpreh qarte ….:Une Ju Jap Fjalen (?!) se edhe per 15 vjet nuk vini (PS dmth) ne pushtet……
  Dhe xhaxhi kur e jep fjalen e mban

  Përgjigjjuni

 21. kol tivari  --  21 Dhjetor, 2012 në 7:23 pm

  Po qe se Rama me zgjedhje te ndeshme nuk fiton atehere duhet te deklaroje se nuk i njeh zgjedhejet.Te kerkoje llogaritjen e mandateve jo sipas votimeve por sipas sondazheve qe ka porosite vete Rama.
  Te beje greva urije me moton : Te hapim Sondazhet.
  Njekohesisht te shpalle shitjen e sondazhierve.
  Se fundi keto sondazhe mobilizojne simpatizantet e Pd te shkojne ne votime. Kjo eshte diversion dhe sabotazh per Rilindjen e kapter Rames.
  Ps te dergoje leter te gjithe ambasadave dhe kancelarive prendimore per sabotazh ne sondazhe me qellim manipulimi te zgjedhjeve.Kete ta beje Erion Velija si ne rastin e djalit te Griseles.Te gjithe kete propogande sabotuese e bene Familja Berisha kete e ka zbulue Mero

  Përgjigjjuni

 22. Din Kruja  --  21 Dhjetor, 2012 në 8:06 pm

  PS do te jete e shume kenaqur dhe do ta konsideroje nje sukses te madh ne rast se arrin te kape shifren 20%. Autoriteti ne popull i drejtuesve te kesaj partie eshte ne kuotat me te ulta qe nga krijimi i saj me 8 nendor 1941. Per kete arsye do te perpiqen te mos behen zgjedhje ne qershor 2013. Po te kishin vene ne ligjin elektoral proporcionalin kombetar do tu mbyllnin shume mundesi per manipulim zgjedhjesh nga partia ne pushtet. Kane marre vije sjellje qe ta destabilizojne Shqiperine, pra te krijojne kushte per tu prodhuar nje 96 dhe nje 97 tjeter.
  Edhe PD do ta kete te veshtire te kape 31 %, maksimumi po kapi te 20 %. Kete do ta derteminoje edhe situata e veshtire ekonomike e vendit e cila ne 6 mujorin e pare 2013 pritet te jete mjaft e frikshme per nga permasat qe do te thellohet.
  Per sa i perket sondazheve direkte ne Shqiperi ato jane teper te manipulueshme. Ato nxirren konforme vullnetit te atij shteti qe ka dhene parate. Pra asnje sondazh real nuk mund te behet ne Shqiperi edhe sepse njerzit kane frike te shprehen pasi produktet e tyre mund te shfrytezohen per “reprazalje” si nga partia qe ka pushtetin si dhe nga ajo qe mund te vije ne se behet ndryshim.

  Përgjigjjuni

 23. nora  --  22 Dhjetor, 2012 në 8:36 pm

  Po te mos kete vjedhje PS FITON 80 % ,SEPSE nuk e duan as te te djathtet berishen se i fukarallepsi te tere,pasuret vetem per vete dhe nje kaste e vogel.

  Përgjigjjuni

 24. blerimi nga prizreni  --  4 Janar, 2013 në 12:35 am

  mos keni merak se baba i shqiptarve doti merr votat perseri dhe shum shpejt sali berisha doti shton edhe 2 milion vota dhe athere mund ti marr ps plakeeqt dhe te iku nga ishte ardhur andej nga hreqia mos keni merak per ket dit se pd dote fitoj edhe ate shum bindshum

  Përgjigjjuni

 25. ermir  --  3 Mars, 2013 në 2:29 pm

  do hame bar dhe ps do votojme keshtu thojne te trashet e shqiperise.Nje pyetje cfar keni par deri tani te mir nga ps per vec ata qe jane miljader dhe deputet ne ps?

  Përgjigjjuni

 26. nje nga vlora  --  5 Mars, 2013 në 12:25 am

  fatkeqesi mbas 23 qershorit do kemi nje jetim pa baba.

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *