#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Riker sulmon ashpër Vetëvendosjen: Janë palaço

rikerZëvendësndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Filip Riker, që ndodhet për një vizitë në Kosovë, ka sulmuar ashpër lëvizjen Vetëvendosje, sidomos pas veprimeve të tyre ditën e ratifikimit të marrëveshjes Kosovë- Serbi.

Madje Riker i ka quajtur ata palaço.

“Palaçot që duan të jenë të dhunshëm duhet të mendojnë dy herë se çfarë po i bëjnë pjesës tjetër të vendit. Kjo sjellje nihiliste është e papranueshme në shekullin e 21 në Europë dhe në rajon,” tha Riker.

Diplomati amerikan ka përgëzuar kryeministrin Hashim Thaçi dhe popullin kosovar për nisjen e negociatave për Marrëveshjen e Stabilizim- Asociimit./ep

 

13 komente në “Riker sulmon ashpër Vetëvendosjen: Janë palaço”

 1. Yoni says:

  Mjafton te hapesh wikipedia e te shohesh se cthot per ty e ta kuptosh se cpalaco je ti fuckin riker.

 2. fiku says:

  Finally.The right comments for this losers with deep nonsense convictions.

 3. Sem Luma says:

  Nje mbeshtetes i VV-se shkruante sot ne nje koment tek portali i gazetes Express se: “jo VV-ja por ky Riker se bashku me Amerikanet jane palaço …”

  Per te dhe per te gjithe ata qe mendojne si ai, dua te shtoj vetem keto fjale:

  Kosova nuk do te ishte e lire dhe e pavarur; Veriu i Kosoves do te ishte harruar me kohe si pjese shteterore e Republikes sone; Kosova nuk do te mund te ekzistonte (edhe tani keto muaj e vite!) si shtet pa keta “palacot” amerikane….
  Ndersa pa palaçot e VV-se Kosova nuk do te vuante gje negative… madje, madje ne disa aspekte do ta kishte edhe me te lehte, nese do t´i mungonte palaçoria albiniane.

 4. NSA says:

  Palacot Islamike nuk behen kurre njerez zoti Riker. Jane te njejtat fytyra Palacosh
  si keta qe kane qe pardie qe po sulmojne faqen e gazetes Tema. Keta nuk jane gjak Shqiptari , por bajgat e Turqise ne Ballkan qe flasin Shqip.

 5. ajaxs says:

  Vetevendosja eshte parti anti kombetare.Ajo eshte parti rrugaçesh;dal ngadale po e nxjerre koken se çfare eshte ne te vertet.Ata me keto veprime i thone miqeve tane se ne nuk bejme dot shtet.

 6. albatros says:

  o sem luma qe te marrte lumi, AMERIKA DESHTE TE DOBESONTE SERBINE DHE RUSINE NE EVROPE DHE PRANDAJ E BERI LUFTEN NE ATE KOHE MIREPO RUSI ESHTE FORCUAR SHUME DHE SERBI DHE KESHTU AMERIKA PUTANE E SHITI KOSOVEN TEK SERBI,AMERIKA ESHTE NJE LAVIRE QE E KA KTHYER NE NJE KOLONI REPUBLIKE BANANESH KOSOVEN DHE I TREMBET VV SE VETVENDOSJA ESHTE ORGANIZATE ATDHETARE.LIRIA NUK FALET POR FITOHET O LUM TE MARRTE LUMI, KOSOVA VETEM PADRONET NDERROI

  1. NSA says:

   Une uroj qe NATO dhe USA te terhiqen nga Kosova, dhe te lene Serbin te lire aty.

   Pastaj shkoni dhe fitoheni lirine ju bajga mosmirnjohese! Vetem se mos vini prape ketej nga Shqiperia si kopete e lopeve, ashtu si bete ne 1999-en? Juve ju shfarrosi Serbi, dhe e vetmja arsye qe po beheni shtet, jane parate dhe nderhyrja ushtarake e NATOS! Amerikes ti behet shume mire, sepse gjarpri mbetet gjarper dhe kur ngrohet ai te kafshon.

   1. ALBATROS says:

    O BUDALLA PO AMERIKA HYRI SE KISHTE FRIKE SE DO HYNTE TURKU NE KOSOVE DHE AMERIKES APO EVROPES NUK I INTERESOPNTE NJE SHTET ISLAMIK NEN NDIKIMIN E TURQISE MU NE ZEMER TE BALLKANIT, SHQIPTARET PO TE BASHKOHEN NUK KANE NEVOJE FARE PER NATO AS PER QELBESIRA TE TJERA, SHQIPTARET PO TE KENE ARME JA SHTYPOIN KOKEN CDO USHTRIE NE BOTE, PSE JA BLLOKUAN FURNIZIMIN ME ARME MODERNE DHE TANKE UCK? PSE JU DHA ULTIMATUNI NGA AMERIKA SHQIPERISE TE MOS FURNIZONTE KOSOVEN ME TANKE DHE AUTOBLINDA? JA PRA TI KONSIDERON NATO SI SHPETIMTAR POR NATO ISHTE SHKATERRIMTARI I KOSOVES, E KTHEU NE KOLONI. JU SHKAERRROI DHE KULTUREN, JU FUTI DROGEN DHE DEGJENERIMIN E FEMRES DHE ATE QE NUK E BERE ME LUIFTE SERBIA E BERI ME MEDIA DHE POLITIKE AMERIKA

  2. dritani says:

   O albatros palla sa shpejt harroni mer bukeshkale.

   Per 2 jave serbet e bene Shqiperine nga 3 milion ne 4 milion u koqe kandari! Pa ata “padronet” Shqiperia edhe per 2 jave do te shkonte 5 milion se megjithe kosovaret serbet do kishin ngritur ne ajer edhe shqiptaret e Maqedonise.

 7. Ben says:

  Ata duhet ta kuptojne se pa Usa dhe Nato nuk kishin per te egzistuar.
  Serbia do te shtrihej gjer ne kufijte e dikurshem me Shqiperine.

 8. lili says:

  Nje shtet qe mendon se mundet me eksistuar vetem fale nje tjetri as nuk meriton me Kane shtet!edhe ata qe mendojne ashtu jane palaçot e vertet te ketij kombi?…
  Lirine e Kane kerkuar qe qindra vete shqiptaretedhe vetem kembngjulesia e tyre ka mundesuar kete liri,se per amerikanet me serbi apo me turqi apo me dreqin deri sa nuk i prishim pazaret e tyre…….

 9. Ben says:

  Nje popull i vogel jeton neper shekuj dhe ka jetuar fale kompromiseve dhe pakteve.
  Lufte me te tere s`mund te behet,sepse asgjesohesh.
  Po te ishim nje popull nja 40 milion,atehere ishte tjeter diskutim.
  Keshillat nuk jane palacolleqe,miq.
  Historia njeh popuj ,qe jane zhdukur,vetem e vetem se kane qene kunder te gjitheve.
  Po qe i vogel,s`mund te jesh kokforte,por degjues dhe shfrytezues i rrethanave.
  A s`qe pavaresia e Kosoves,shfrytezim i rrethanave?

 10. Luan says:

  Jane palaço se protestojne kunder nje marreveshjeje qe hedh ne ere shtetin e ri te Kosoves, duke e lene Serbine fashiste te dominoje politiken kosovare ne te ardhmen. Mitrovica u shit, bile me mire u dhurua, tani flitet per ligjin e amnistise ndaj çetnikeve terroriste te Beogradit, ne menyre qe keta kelyshe hiene te kthehen ne token kosovare qe aq shume e kane gjakosur me masakra ne 1999. Dhe nje pis i Uashingtonit na quan palaço te vetmit atdhetare qe protestojne kunder kesaj tradhetie. Une si shqiptar Laberie them JETE TE GJATE “PALACOVE” KUR VEPROJNE NE DOBI TE KOMBIT! Vetem kujdes Filipis i Rryqes, se nese ka nje shtet ne Bote qe s’duhet te false me kete gjuhe, eshte pikerisht juaji, qe po sponsorizon gjakderdhjen dhe ilegalitetin kudo ne Bote, shih Palestinen, Afganistanin, Irakun, Egjiptin, Tunizine, Bahreinin, Libanin, Sirine… NGA C’PODIUM NA VIJNE PREDIKIMET?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 13
      [name] => Rajoni
      [slug] => rajoni
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 13
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 8553
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 13
      [category_count] => 8553
      [category_description] => 
      [cat_name] => Rajoni
      [category_nicename] => rajoni
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X