#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Protestuesit në Nantë nuk lejojnë mitingun e radikales Le Pen

le-pen-2.jpg

Fjalimet raciste dhe diskriminuese ndaj emigrantëve kanë bërë që një grup prej 2 mijë personash të organizojnë një protestë me qëllim pengimin e mitingut të lideres së partisë radikale të djathë, Marine Le Pen. Protestuesit u përplasën me policinë dhe grupi përbëhej nga të majtë dhe radikalë të majtë. Protestuesit mbanin në duar pankarta si, […]

Read more

Manjani “braktis” politikën, ja se çfarë ka zgjedhur të bëjë

manja-1024x775-2.jpg

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani me sa duket i ka shkëputur përkohësisht marrëdhëniet e tij me politikën. Përmes një postimi në rrjetin social Twitter,  Manjani ka lënë të kuptojë se është duke e orjentuar karrierën e tij  në fushën e drejtësisë. Ai është zgjedhur anëtarë në Këshillin e Përgjithshëm të Dhomës së Avokatisë në vend. […]

Read more

Rama batuta me komentuesit, flet për xhupin e Juventusit: Do ta nxjerr në ankand kur të fitojë Champions League-n

16807130_10154506148691523_7056894021583132445_n.jpg

Kryeministri Edi Rama ka replikuar në rrjetin social Facebook me komentuesit duke shkëmbyer batuta të njëpasnjëshme. Komentet në adresë të Ramës kanë pasur si fokus xhupin e tij me stemën e skuadrës së Juventusit. Më poshtë po përciellim disa prej tyre: Komentuesi nr 1: Ja ke nxjer leket ktit xhupit te juventusit… Rama: Jo, do […]

Read more

Reforma në energji, Rama: Investime të rëndësishme me kontributet e konsumatorëve

Screenshot_1-26-350x191.jpg

Shefi i qeverisë Edi Rama inspektoi nga afër punimet intensive që po kryhen në disa projekte në qytetin e Vlorës. Kryeministri u ndal një nga kantieret e rëndësishme të rilindjes urbane në Vlorë, rikonstruksionin e rrugës “Veledin Kollozi” dhe rivitalizimin e hapësirës përreth. Si një nga rrugët kryesore në qendër të qytetit, ajo përbën një […]

Read more

Ilir Meta apel nga Elbasani: Matura Shtetërore të bazohet në transparencë dhe meritokraci

liri_1.jpg

Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta, shprehu mbështetje për të rinjtë nga qyteti i Elbasanit. Përmes fjalës së mbajtur në Konventën e Gjimnazistëve të LRI­-së ai siguroi mbështetje për propozimet e forumit rinor  mbi   administrim më transparent të maturës shtetërore. “Unë mbështes plotësisht të gjitha propozimet e LRI­së për një administrim më […]

Read more

FOTOT/ Yjet e Hollywood-it në ceremonitë Oscar përgjatë 80 viteve

oscar-21.jpg

Fotografitë e mëposhtme bardhezi tregojnë yjet e Hollywood-it përgjatë 80 viteve. Personazhe të njohura të kinemasë dhe muzikës kanë shkelur në tapetin kuq, duke nisur nga Audrey Hepburn, Grace Kelly, Audrey Hepburn, Sophia Loren, Barbra Streisand, Elizabeth Taylor, Marlon Brando, Prince, Mickey Rooney etj. Ndërsa ceremonia Oscar është afër, këto imazhe tregojnë për personalitetet të […]

Read more

Gjergj Bojaxhi: Veliera shkel të ardhmen, lashtësinë dhe ligjet

14956403_10157630655130361_7560696130279896800_n-2.jpg

Nga Gjergj Bojaxhi Anëtar i Forumit të Trashëgimisë Kulturore Nëse kthehemi pas në histori rezulton se Durrësi ka qenë koloni helene e më pas romake, andaj i gjithë qyteti është ndërtuar sipas një ndërthurjeje të veçantë arkitekturore. Ndërthurja e këtij lloji qyteti antik me atë të ri përbën një rast unik dhe duhet të shihet […]

Read more

Papa Françesku me të drejta imazhi

papa-1.jpg

Vatikani ka njoftuar se zotëron “të drejtat e autorit” për figurën e Papa Françeskut. Kisha Katolike ka marrë këtë vendim, e nervozuar nga përhapja e bluzave me tematika papale, nga rruzujt e borës për zbukurim apo peshqirët e duarve anembanë botës. Vatikani ka paralajmëruar se ka për qëllim “të mbrojë” imazhin e Atit të Shenjtë […]

Read more

“Qytetarët të protestojnë kundër politikanëve bllokues të Vetting-ut. Fushata anti-Perëndimore, marrëzi, e padenjë dhe e paturpshme”

brozi.jpg

Nga Zef Brozi* Qytetarët e partitë në Protesta Paqësore, deputetët në Parlament për Reformën në Drejtësi dhe Reformën Zgjedhore Në këtë artikull dua te shpreh shkurtazi opnionin tim për bojkotin parlamentar dhe fillimin e zbatimit të reformës në drejtësi, për reformën zgjedhore dhe protestat. “Jo” bojkotit të Parlamentit, “Po” zbatimit të reformës në drejtësi Përvoja […]

Read more

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82458
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82458
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 12
      [name] => Bota
      [slug] => bota
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 12
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 9033
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 12
      [category_count] => 9033
      [category_description] => 
      [cat_name] => Bota
      [category_nicename] => bota
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X