#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Edi Rama duhet të përballet, me Zharrzën!

Mero-Baze.jpg

Nga Mero Baze   Protestuesit e Zharrzës duhet t’i presë Edi Rama. Nuk është fjala për dëmshpërblimin që premtoi Zëvendëskryeministri që merret me lekët, as për burokracinë e formularëve të Gjiknurit, apo identifikimin e dëmit nga bashkitë. E vërteta e dhimbshme është se, ata protestuesit në atë gjendje që janë katandisur, lekët e shtëpive duan, […]

Read more

Qeveria taktike që po presin!

Mero-Baze.jpg

Nga Mero Baze Ka disa ditë që së paku tre kryetarë partie, së fundmi opozitare, dhe kryeopozitari Berisha, i kanë bërë thirrje Ilir Metës të largohet nga qeveria, t’i bashkohet opozitës, me qëllim që të  krijojnë një “qeveri teknike”, e cila i qetëson për zgjedhjet e reja. Nuk dua t’i hyj debatit nëse e kanë […]

Read more

Kryengritja kundër “Veting”-ut

Mero-Baze.jpg

Nga Mero Baze   Dy drejtorët më të rëndësishëm të qeverisë, që do të ishin pjesë e strukturave të Vetting-ut, sipas ligjit miratuar në Kuvend, dhanë dorëheqje nga posti i tyre, pas kundërshtimeve të opozitës, për të pranuar procesin e Vettingu-ut, për shkak të pranisë së tyre në atë Komision. Alket Hyseni që drejtonte Agjensinë […]

Read more

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 9
      [name] => Editorial
      [slug] => editorial
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 9
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 2163
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 9
      [category_count] => 2163
      [category_description] => 
      [cat_name] => Editorial
      [category_nicename] => editorial
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X