Gazeta Tema | Archive | Kryesore
 
Home » Archives by category » Kryesore
Bojkotohen fluturimet nga aeroporti i Rinasit test

Bojkotohen fluturimet nga aeroporti i Rinasit

Aeroporti i Rinasit po braktiset nga pasagjerët për shkak të çmimeve të larta. Përveç shqetësimit të ngritur nga vetë qytetarët dhe drejtuesit e agjencive turistike, këtë fakt e tregojnë edhe shifrat e Institutit të Statistikave, raporton TV Klan. Sipas të dhënave zyrtare nga ky institucion numri i pasagjerëve gjithsej që kanë hyrë ose dalë në aeroportin e […]

Nuk mund të mbyllim më sytë test

Nga Edi Rama* Kjo është fjala e kryeministrit Edi Rama, sot në Vlorë, me rastin e nënshkrimit të marrëveshjes ndërinstitucionale për mbrojtjen e pronës. Krijon një farë pështjellimi marrëveshja kur për këtë ka ligje. Fjalë e Kryeministrit ka rëndësi, pasi aty gjyqtarët shpallen palë kundërshtare. Po e përcjellim fjalën të plotë nisur nga rëndësia që […]

Lexo me shume »
Rrihte gruan me shkop bejsbolli, arrestohet vëllai i Florenc Hoxhës test

Një punonjës policie është arrestuar pasi prej 6 vitesh ushtronte dhunë mbi bashkëshorten e  tij. Sh.Ç.B.A  arrestoi në flagrancë  punonjësin e policisë , inspektor Ergys Hoxha, me detyre Patrullë e Pergjithshme ne Posten e Policise Shengjin Lezhe, banues ne Tirane per vepren penale te “Dhunes ne familje” parashikuar nga neni 130/a i K. Penal. Kallezimin […]

Lexo me shume »
Një rrëfim për dasmën e Fatos Nanos me Xhoanën dhe disa foto të papublikuara më parë test

Ish-fotografi zyrtar i Protokollit të Shtetit, Meksi Xhufka, tashmë në pension, ka publikuar dy foto nga dasma e Fatos Nanon me Xhoanën. Dasma u mbajt në Golem në 8-9 nëntor të 2002, pak pas divorcit të Nanos nga bashkëshortja e parë, Rexhina. Ai i shoqëron këto foto me një rrëfim për dasmën: “Dëshiroj të pasqyroj […]

Lexo me shume »
Thënie të Donald Trumpit, që janë çuditërisht brilante test

Sigurisht, në këto momente të gjithë kritikat janë drejtuar kundër tij, për shkak të deklaratave politike që ka bërë. Por, Donaldi ka qenë gjithmonë një mjeshtër sa i përket marrëdhënieve publike, dhe përcjelljes nëpër media të ideve të tij. Ja disa prej gjërave më brilante që kanë dalë nga goja e miliarderit, i cili po […]

Lexo me shume »
Historia e marrëzive (ato që s’na pëlqen t’i përmendim) test

Nga Artan Fuga   Unë ndruhem se tekstet e historisë në arsimin pasuniversitar janë ndërtuar sipas parimit etnocentrik se populli nuk gabon kurrë dhe se historia jonë është vetëm e lavdishme. Kjo prodhon vetëm qendrim dogmatik, mposht shpirtin vetëkritik, krijon mendjemëdhenj etnocentristë dhe breza të manipuluar. Kam dëshirë sapo të gjej kohë t’i hyjë studimit […]

Lexo me shume »
“Vaçe Zela s’kishte nevojë të pinte alkool para se të dilte në skenë, s’mund të nxirren sekretet e këngëtareve pas kaq vitesh” test

Mes artisteve që Gjergj Leka përmendte në intervistën e tij, e cila tashmë është bërë e famshme, ishte edhe Vaçe Zela. Ai deklaronte se Vaçe pinte ndonjë gotë ponç para se të dilte në skenë, për shkak të emocioneve. Por, Gëzim Çela, një mik fëmijërie i këngëtares së njohur, e mohon këtë gjë, ndërsa flet […]

Lexo me shume »
“80 euro nata për hotel dhe çmime sipas qejfit” – Çuditë e vlonjatëve me turistët e huaj test

Turisti nga Holanda: “Ne u ulëm për të konsumuar një darkë të thjeshtë, por mbetëm të habitur nga mënyra sesi na trajtoi kamerieri, i cili u mundua të na shiste çdo gjë që donte ai. Në këtë vend nuk gjen meny. Kamerieri ju thotë çfarë pjatash përgatiten dhe në fund përballeni me një faturë me […]

Lexo me shume »
Arben Duka: Gjergj Lekën e kam pasur shumë shok, pinte raki e fliste shumë, po s’merrej me thashetheme test

Arben Duka dhe Luan Zhegu, pas debatit të hapur nga Gjergj Leka për këngëtaret e viteve të komunizmit, thonë se atëhere nëse nuk kishte talent, avullojë shpejt. Duka thotë se Gjergj Lekën e ka pasur shumë shokë dhe pinte raki, por s’merrej asnjëherë me thashetheme. “Pas 30 apo 40 vjetësh, më duket absurditet të dalësh […]

Lexo me shume »
Ministri gjerman apel shqiptarëve: Ejani për punë, jo për azil test

Ministri i Brendshëm i Gjermanisë, Thomas de Maiziere i ka bërë apel shqiptarëve dhe kosovarët të vijnë në Gjermani për të punuar dhe jo për të kërkuar azil. Në një intervistë për Euronews Thomas de Maiziere është shprehur se Shqipëria dhe Kosova i kanë kërkuar të bëjnë çdo gjë në mënyrë që të rinjtë mos […]

Lexo me shume »
Page 1 of 2806123Next ›Last »