Gazeta Tema | Archive | Kryesore
 
Home » Archives by category » Kryesore
Bëri përgjegjëse policinë për vdekjen e një vajze, 50-vjeçari arrestohet për shpifje

Bëri përgjegjëse policinë për vdekjen e një vajze, 50-vjeçari arrestohet për shpifje

Policia ka arreatuar Qani Kapllanin, i cili deklaroi publikisht se një vajzë 17-vjeçare kishte vdekur, pasi një punonjës i Policisë Rrugore e kishte vonuar atë teksa e çonte në urgjencë. Sipas policisë, 50-vjeçari ka dhënë dëshmi të rremë. Ndaj ai është arrestuar nga Policia e Kavajës. Duket e çuditshme në fakt, që ai të dilte […]

Lubonja: Rama në vend t’u shërbejë qytetarëve, po i frikëson ata dhe synon t’i mjelë si lopë

Fatos Lubonja ka kritikuar nismat e fundit të qeverisë, siç është aksioni për ndëshkimin e atyre që vjedhin energjinë elektrike apo ndëshkimet ndaj atyre që shkellin rregullat e qarkullimit rrugor. Sipas Lubonjës, Rama po frikëson qytetarët dhe po përpiqet t’i përdorë ata si lopë për t’u mjelë. “Një shtet i së drejtës nuk funksionon me […]

Lexo me shume »
Rama në Kuvend: 5 vjet për të rikthyer sistemin energjitik nga një gropë që thith para, në një sistem fitimprurës

Qeveria ka një strategji të qartë për zhvillimin e vendit të cilën po e vë në zbatim, sikundër nuk do të lejojë që informaliteti të vendosë poshtë sektorët e vendit. Kështu u shpreh Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së mbajtur në seancën parlamentare, ku u ndal në operacionin e nisur tashmë kundër vjedhësve të energjisë […]

Lexo me shume »
Serbia i trembet vizitës së Ramës në Preshevë. Daçiç: Kemi frikë nga mesazhet

Ministri i Jashtëm, Ivica Dacic, tha se programi i vizitës së kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, në Serbi më 10 nëntor është në përgatitje dhe se ende nuk është e sigurt se çfarë do të përfshijë. Pyetja nuk është nëse kryeministri shqiptar duhet të shkojë në Preshevë apo jo, por mesazhet që do t’i përcjell […]

Lexo me shume »
Ruçi nxehet me ministrat: Jeni prej 1 viti në detyrë, ndaj mësoni. Rama i merr në mbrojtje

Kreu i Grupit Parlamentar socialist Gramoz Ruçi nuk ka nguruar ti tërheqë vëmendjen anëtarëve të Kabinetit Qeveritar në lidhje me diskutimet e tyre në sallën e Kuvendit. Në seancën parlamentare të ditës së sotme, Ruçi ka reaguar ndaj ministres së Inovacionit Milena Harito, pas fjalës që kjo e fundit mbajti në lidhje me p/ligjin “ […]

Lexo me shume »
Ish-drejtori i “Qytetit Studenti” arrestohet për vjedhje të energjisë

Ish-drejtori i “Qytetit Studenti”, Bujar Brovina, është arrestuar për vjedhje të energjisë. Mësohet se anëtari i Këshillit Kombëtar të PD u ndalua pasi në banesën e tij 3 katëshe u zbuluan 3 lidhje të paligjshme të furnizimit me energji elektrike. Grupet e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike dhe Policia e Shtetit evidentuan lidhjet e […]

Lexo me shume »
Ngjarja në Seman/ Agresorët përdhunuan jo vetëm vajzën, por edhe të fejuarin e saj

Prokuroria raportoi dje një ngjarje të rëndë të ndodhur në pyllin e Semanit të Fierit, ku një çift të rinjsh janë dhunuar. Sipas hetimeve të prokurorisë, më 20 tetor, ata kishin shkuar në pyllin e Semanit rreth orës 14:00. Ata kanë parkuar makinën në brendësi të pyllit dhe mendohet se kanë bërë seks. Në momentet […]

Lexo me shume »
Vlerësimi, universitetet e disa vendeve ballkanike (përfshirë Shqipërinë) s’figurojnë as ndër të këqinjtë

“News & World Report” ka konfirmuar se universiteti më i mirë në botë vazhdon të jetë ai i Harvardit. Sa i përket Ballkanit, Universiteti i Beogradit është ai që renditet më mirë, në në vendin e tretë e 388, ndërsa Universiteti i Zagrebit në vendin e 489, nga 496 universitete të ranguara gjithësej në botë, […]

Lexo me shume »
Kryepolici i Rrugores: Kutia e ndihmës së shpejtë për rrugët interurbane, nuk ka gjoba për jelekët dhe fikëset e zjarrit

Kreu i Komisariatit të Policisë Rrugore në Tiranë, Besmir Qibini ka deklaruar se punonjësit e policisë nuk kanë kërkuuar në anjë rast nga drejtuesit e mjeteve jelekët fosforeshentë dhe fikëset e zjarrit. Në një intervistë për “Gazeta Shqiptare” Qibini ka theksuar se kutia e ndihmës së shpejtë është kërkuar më së tepërmi për drejtuesit e […]

Lexo me shume »
Etrit Berisha : Ata do futeshin në fushë edhe pa dronin. Vendimi i UEFA-s do ndryshohet

Djali nga Prishtina që mbron portën e kombëtares sonë të futbollit, ka qenë 9 vjeç kur në Kosovë luftohej. Kurse në Beograd nuk kishte shkuar kurrë para 14 tetorit. “Ishte një ndjenjë jashtëzakonisht e vështirë. Unë kam përjetuar pak a shumë edhe luftën në Kosovë. Dhe kur na erdh mundësia me shku në Beograd, aty […]

Lexo me shume »
Page 1 of 2368123Next ›Last »