Te fundit

22:41

22:25

22:10

22:00

21:50

21:40

21:30

21:20

2023-11-27 11:18:20Bota TEMA

2 Komente

 1. I
  Ilir

  Cudi e madhe Pra, keto vende si, Polonia Estonia Lituania Lettonia Sllovakia etj...perse kerkuan te futen ne Nato e ne BE,kur Rusia eshte kaq e mirë,kaq e pa' fajshme,kaq burim mireqenieje e paqesore ?! Ishin dy Gjermani,njera ruse e tjetra perendimore,dy Kore,njera ruse e tjetra qe dihet.Pra keta popuj perse nuk e dashkan rusine,me gjithe të mirat qe sjell ajo?! Europa perendimore vete, KURRË ne histori nuk kish provuar te rrinte pa' lufte per 80 vite me radhe .E Pra keta amerikanët,me Naton,paskan qene shume te poshter qe nuk i lënë burrat e forte rehat,e te bejne ndonje lufte te vockel botereore sa here qe merziten!!

  1. a
   anti25642654censurë

   VK o like!mo u merr me gjëra të tilla!!ne për gjeopolitikë dëgjojmë vetëm alFredo kaCon dhe askënd tjetër!!grupi i të "300"ve dhe ai "billderberg"kanë bërë planin si më poshtë!duke e parë se për 50 vjet nuk mundën të mposhtnin perëndimin,ata sajuan shpërbërjen e paktit të varshavës,për ti futur vëndet e tij si kolonë të pestë në NATO!!gabimi më i madh që ka bërë NATO ka qënë futja në organizatë e gjithë vëndeve të TW!!agresioni ndaj ukrainës nuk është gjë tjetër veçse lëvizja e fundit e rusisë,për të futur dhe ukrainën në NATO!ata kur e panë se gjermonët e francozët nuk deshin ta pranonin ukrainën e përshpejtuan me agresion!!lali,medja perëndimore e shitur tek dip steit,na i fsheh tërë të mirat e shtetit të "shan grila"ose rusisë!!atje njerëzit jetojnë si në paradiz!!atje nuk ka as hale e as instalime hidraulike sepse njerzit pijnë vetëm verë dhe pshurrin votka!!hanë vetëm mjalt e nuk dhjesin mut!!në fakt dhjesin një ditë po e një ditë jo,por nuk ju bie në tokë!e hanë zhvejku e gjithë bijt e putinit!! varju kart or lal se janë bërë për tu qirë veshët!ska mbetur vënd pa jua futur!!

  Lini një Përgjigje

  11:09 Bota

  11:07 Bota

  10:30 Bota 1 koment

  10:22 Bota 1 koment

  09:48 Bota

  09:19 Bota

  22:30 Bota

  21:50 Bota 1 koment

  20:50 Bota

  18:40 Bota

  Më të lexuarat

  01:10 Kulturë 11 komente

  10:23 Dossier 2 komente

  15:16 Politika 13 komente

  10:17 Kronika

  11:33 Bota 13 komente

  14:18 Politika 10 komente

  Blog Tema

  20:50 Blog

  11:20 Blog 8 komente

  18:08 Blog 3 komente