VIDEO/ 11 pengjet e liruar nga Hamasi mbërrijnë në Izrael

28 Nëntor 2023, 09:38Bota TEMA
VIDEO/ 11 pengjet e liruar nga Hamasi mbërrijnë në Izrael

Izraeli kofirmoi se 11 pengje të tjerë janë liruar nga Hamasi. Forcat izraelite të Mbrojtjes kanë publikuar video të mbërritjes së tyre në territorin izraelit.

Në mesin e tyre janë nëntë fëmijë dhe dy gra, të cilët janë mbajtur peng në Gaza për 51 ditë.

Ata do të shkëmbehen me 33 palestinezë, gjithashtu gra dhe fëmijë, sipas Hamasit dhe ministrisë së jashtme të Katarit.

Mes Izraelit dhe Hamasit, u ra dakord që armëpushimi të zgjasë edhe dy ditë.

 

Lini një Përgjigje