Zyrtarizohet Këshilli i Tregtisë dhe Teknologjisë BE - Indi

7 Shkurt 2023, 11:45Bota TEMA

Zyrtarizohet Këshilli i Tregtisë dhe Teknologjisë BE - Indi

Kina është armike, ndaj Bashkimi Europian ka hedhur sytë nga India. Këtë të hënë është zyrtarizuar krijimi i një Këshilli të ri të Tregtisë dhe Teknologjisë mes Bashkimit Europian dhe Indisë që do të përfshijë qeverisjen digjitale dhe ndërlidhjen, teknologjinë green dhe tregtinë.

"Së bashku ne do të punojmë drejt një modeli demokratik të zhvillimit teknologjik që udhëheq inovacionin dhe vendos njeriun në qendër", është shprehur zv.presidentja Ekzekutive e BE-së, Margrethe Vestager.

India është aktualisht partneri i 10-të tregtar i BE-së dhe karakterizohet në këtë kuadër bashkëpunimi si “vend demokratik”.

1 Komente

  1. N
    NEWS 2023

    Kjo është dëshmia ime e përparimit. Kam hasur në një dëshmi të një burri në internet, i cili dëshmoi se ai shiti një nga veshkat e tij te NA HEALTH CARE ( [email protected]  ) për të shpëtuar një pacient në spitalin e tij për 600,000 dollarë, kështu që vendosa të kontaktoni NA HEALTH CARE tani nëse janë të interesuar të blejnë veshkën time dhe për fatin tim, ai tha se gjithmonë kanë nevojë për veshkë për të besuar në spitalin e tyre dhe se janë të gatshëm të blejnë sa më shumë që të jetë e mundur. Prandaj, ne negociuam dhe sot jam kaq i lumtur pas shumë vitesh që jetoj në varfëri, saqë shita një nga veshkat e mia me çmimin 600,000 dollarë amerikanë pa efekte anësore. Dëshironi të shesni një nga veshkat tuaja për të shpëtuar një shpirt apo do të blini një veshkë më pas kontaktoni NA HEALTH CARE me email: [email protected] Numri Whatsapp: 19099134258

    Lini një Përgjigje