Fjalimi në KiE, Rama: Fakti që s’erdhën në darkë, tregon që s’iu erdhi mirë! Turpin o ta mbajnë o ta lënë

19 Tetor 2022, 14:05Politika TEMA

Fjalimi në KiE, Rama: Fakti që s’erdhën në darkë,

Kryeministri Edi Rama nga Gjirokastra foli për fjalimin e tij në KiE në Strasburg.

Në fjalën e tij kreu i qeverisë theksoi se fakti që refuzuan të ishin pjesë e darkës që kishte organizuar Shqipëria, tregonte faqe qartë që nuk iu ka ardhur mirë nga ai fjalim.

Rama theksoi se çështjen e raportit të Dick Marty nuk do e lërë me aq.

“Unë nuk iu ndahem atyre deri në fund, nuk e di a do e arrijmë atë që duhet. Për mua ishte si nota në provim, kur tha që nuk vijnë në darkë, po të vinin në darkë dhe ta kalonin bukur, tregon që nuk i bënte përshtypje, ai ishte një turp, që o ta mbajnë o ta lënë, ne nuk e mbajmë më”, tha Rama.

30 Komente

 1. B
  Bardhyli nga Kosova

  O SHQIPTARE! Votoni bre SALI RAM BERISHEN, Kryeminister, votoni ILIR REXHEP METAJ, Zv Kryeminister dhe Minister te Puneve te Jashteme, votoni MONIKA RAMAZON KRYEMADHI, Ministre te Ekonomise dhe Financave, votoni LULZIM XHELAL BASHA, Minister te Brendeshem, votoni ALDO BUMÇIN, Minister te Drejtesise, NARD NDOKEN, Minister te Shendetesise, FLAMUR NOKEN, Minister I Ruajtjes dhe Sigurise Fizike te Familjes hyjnore te SALIUT, votoni ENKELEID ALIBEAJN, Minister i Bujqesise dhe Ushqimit te Familjes shume te Pernderçme te SALIUT, votoni YLLI MANJANIN dhe BESNIK MUSTAFAIN si Ministra te Hartimit dhe Perpunimit te Strategjive Gjeopolitike Globale Ndershteterore, VOTONI keta bre, se njelet tu votu Edi Ramen, sikur marun burrat TRIMA E TE BESES TE MALCISE. VOTONI keta se vetem keta e bojne shqiptarin TERBJET, qe njeli tu mshu rrugve te EVROPIT.

  1. V
   Vito i Orneles se Varuzhanit

   Keto takimet qe tregojne unitetin e partise me popullin Ramiz Alia i bente Skrapar , ndersa ky LEGENI i ben Gjirokaster. Aty iu jep dermen imperialisteve. Kryeminister IDIOT.

   1. E
    E verteta dhemb....

    Kar komplet.... E kam thene dhe here tjeter; ne shqiperi vec fatit fatal te existences se muslimon brother's si faktor teper negativ ne cdo fushe te jetes nje e keqe e madhe jane edhe prania e te tredhurve(atheoi) kristiane apo jahova..... fatale.

    1. E
     E verteta dhemb....

     Kar komplet.... E kam thene dhe here tjeter; ne shqiperi vec fatit fatal te existences se muslimon brother's si faktor teper negativ ne cdo fushe te jetes nje e keqe e madhe jane edhe prania e te tredhurve(atheoi) kristiane apo jahova..... fatale.

     1. I
      Igli

      Le ta hane turpin ato dhe ne te shpetojme nga ato shpifje te renda te

      1. B
       Beni

       Fjalimi juaj ishte i duhuri dhe i sakte qe kemi bindjen qe e verteta do dale ne pah

       1. E
        Elsa

        Rama ka te drejte

        1. L
         Landa

         Rama si gjithmone fol tamam

         1. M
          Marjus

          Ai fjalim ne ate kongres vuri ne vend dinjitetin e te gjithe shqiptareve

          1. E
           Endri

           Mese e drejte kjo qe ka thene z. Rama. Ishte gjeja e duhur per te treguar se kush jane shqiptaret

           1. J
            Jori

            Me behet shume qejfi kur ju shoh kaq te vendosur per zgjidhjen e kesaj ceshtjeje

            1. S
             Sara

             Per kete ceshtje po luftoni pafund. Jeni nje lider shume i vendosur

             1. S
              Stavros

              Rama gjithmone flet gjithmone mire

              1. O
               Olsi

               Ishte nje super fjalim. Bravo Rames

               1. K
                Kleo

                Nuk pranojne ata asnjehere te verteten se jane mesuar me lojra keta

                1. J
                 Jari

                 Ti na krenove ate dite po keta qe te kane inat ashtu te rrine

                 1. G
                  Gaziu

                  O rama je gjigand mos u merr me ate qe te kan inat nga mgjesi der ndark

                  1. P
                   Pepi

                   Jane mesuar me ziliqar dhe tradhtare ata se perballojn dot te verteten e hidhur

                   1. B
                    Beni

                    Jeni treguar i forte me kete deklarate respekte per ju gjigand

                    1. T
                     Turi

                     Ate dite rama tregoj qe faktori nderkombtar duhet ta hedhe nje sy drejt ceshjes shqiptare

                     1. A
                      Ardi

                      Hallall ju qofte ai fjalim ku na mbrojte te gjitheve

                      1. K
                       Klei

                       Jan msuar ato ta han turpin me buk su ben pershtypje

                       1. G
                        Goni

                        Ndonjeher te vetmuar jane vetem te vertetit

                        1. D
                         Dori

                         Gjithmon keni ber te duhuren dhe keni folur me se miri normale qe atyre sdo u pelqej

                         1. N
                          Nate

                          Mos e mbyll me aq kte ceshtje por coje der ne fund

                          1. K
                           Kadare

                           Do te binden ne fund te dites edhe ata qe spranuan

                           1. A
                            Alban

                            Mos te flasim per fjalimin tuaj ne KE sepse ishte fantastik, nje nga me te bukurit qe kam degjuar.

                            1. L
                             Luan

                             Vetem antishqiptaret e kundershtojne fjalen tuaj ne KE

                             1. E
                              Eri

                              Po ju bete nje fjali shume te mir ne KE nuk e di si ka njerez qe se pelqejn ate

                              1. A
                               Aldo

                               Fjalimi juaj ishte mbreslenes kaq kam per te then

                               Lini një Përgjigje