Hakerat “Anonymous” kërcënojnë Vuçiç: Ki kujdes! Kosova nuk është pa mbështetje

29 Dhjetor 2022, 21:20Hi-Tech TEMA

Hakerat “Anonymous” kërcënojnë Vuçiç:
Grupi i hakerëve “Anonymous” ka lëshuar një kërcënim në drejtim të presidentit serb Aleksandër Vuçiç në lidhje me tensionet e regjistruar së fundmi në Kosovë.

Përmes një videomesazhi, Anonymous shprehet se Kosova nuk është pa mbështetje dhe fton në këtë mënyrë Serbinë që të heqë dorë nga veprimet kërcënuese.

 “‘Anonymous’ nuk është një grup i vogël i pafuqishëm i njerëzve për ta injoruar. Ne jemi të organizuar, globalisht aktivë, kolektiv i individëve me mendësi të njëjtë dhe mesazhi ynë do të jetë i qartë.

Nëse nuk i ndaloni veprimet e rrezikshme në Kosovë, njerëzit e Kosovës nuk janë pa mbështetje. Ne jemi ‘Anonymous’. Ne jemi Legjion. Ne nuk falim. Ne nuk harrojmë. Na prisni neve”, thuhet në postim. 

8 Komente

 1. S
  S'ka shpetim e opret fati i Sllobodanit

  Kush hyn ne Prozhektoret e Anonymous s'ka qare me ju shkerdhy kafka . Hallal Legioni Nderit te Kombit.Merrini me radhe .Eshte koha e duhur .O sot o kurre

  1. S
   Skaki

   Lllafe. Trima Faqebuku.

  2. M
   Marko Polo

   Po pse nuk e publikuat mesazhin e plotë të "Anonymous" që është i shkurt? Ata e quajnë Vuçiqin autokrat dhe marionetë të Vladimir Putinit. As këtë pjesë nuk e publikuat! Pse ore? Sepse është mik i Ramës?

   1. T
    Tit Vasili

    “Anonymous” me bythe lart ne Xhami , tani Vucici tani duhet te flejë pa pantallona se ne çdo minut mund ti mbushin nga keta “Anonymous”, zot na ruaj nga delirantet si kurrë nuk mbushen mend

    1. T
     Taku

     Pordhe me rigon..

     1. P
      Poseidon

      Tani e morem vesh se Anonimos eshte e Albin Kurtit qe goditi qeverine shqiperare e mbeshtetur nga Sali Berisha e Ilirmuti..........Duan sherr me Serbine qe kjo te mare mbeshtetje nga perendimi dhe pastaj te mare Kosoven.......................PO TE ISHIN IRANIANET NUK DO FLISNIN KUNDER PUTINIT APO MIKUT TE TIJ VUCIC.............

      1. P
       Poseidon

       Tani e morem vesh se Anonimos eshte e Albin Kurtit qe goditi qeverine shqiperare e mbeshtetur nga Sali Berisha e Ilirmuti..........Duan sherr me Serbine qe kjo te mare mbeshtetje nga perendimi dhe pastaj te mare Kosoven.......................PO TE ISHIN IRANIANET NUK DO FLISNIN KUNDER PUTINIT APO MIKUT TE TIJ VUCIC.............

       1. P
        Poseidon

        Tani e morem vesh se Anonimos eshte e Albin Kurtit qe goditi qeverine shqiperare e mbeshtetur nga Sali Berisha e Ilirmuti..........Duan sherr me Serbine qe kjo te mare mbeshtetje nga perendimi dhe pastaj te mare Kosoven.......................PO TE ISHIN IRANIANET NUK DO FLISNIN KUNDER PUTINIT APO MIKUT TE TIJ VUCIC.............

        Lini një Përgjigje