Te fundit

01:10

22:41

22:25

22:10

21:58

22:00

21:50

21:40

2024-03-07 11:29:00Hi-Tech TEMA

8 Komente

 1. S
  Sufllaqja me qepe

  O Tema, si po e ndihmon Inteligjenca Artificiale në modernizimin dhe përmirësimin e performancës së bujqesise"? Mire ju i keni sufllaqet falas por kushedi bie cmimi per ne te tjeret :D

  1. z
   zigolli i 7

   hahahaaa jo me jo vertet ? hahahaaa

   1. P
    Po

    As te maj as te djatht sduhet te mburren nqs 1 dite do n'a pranojn ne BE . Sepse jemi te fundit qe hym si cdo her qe nga pavarsia renia e komunizmit hyrja ne NATO etj etj.

    1. G
     Ganiu

     SE ku konkretisht po e ndihmon AI ,nuk u tha asgje realisht , dy fraza te pergjithshme

     1. E
      Esat

      Perralla te habitshme. Askush ne bote deri me sot nuk ka pretenduar qe te kete permiresuar politikat apo te kete bere ndryshime madhore te eficiences se shtetit nepermjet Artificial Intelligence. Nje nga ato rastet fatkeqe ku shqiperia eshte fanar qe ndricon boten ("Sot thone popujot o neper bote, Nje yll drite sec ka n'Europe..." - pjese nga nje kenge e dikurshme shqiptare qe po i kthehet koha prape me duket)

      1. D
       Demokracia

       Shkrim pa lidhje. Nuk e kuptoj, si mundet nje gazetar te shkruaj nje artiull te tille... Cdokush qe e lexon, nuk kupton asgje. Artikulli nuk jep asnje detaje se si po e perdor Shqiperia inteligjencen artificiale, çfare ka perfituar, si ka perfituar 5.5 vite, cfare metodologjie eshte perdorur qe jepen keto shifra... Nuk e kuptoj, per cfare keni mbaruar shkolle ju se gazetari presupozon hetim dhe shpjegim te lajmit, jo te shkruash kot pa asnje kontribut per lexuesin.

       1. M
        MeroGPT

        Mero, na e thuaj dhe nje here por me ngadale se po flet ne ajer!

        1. E
         Elisa-beth Spiropalikari von de Prrenjas

         Pështani shndrohet ne qendren boterore te Murat-ChatGTP. Do jetë ne lidhje nentokesore sateliti dhe dronësh birinxhi me tunelin e Shpiragut, minieren e hidrogjenit ne Bulqizë, gropën septike të Surrelit dhe ishullin Sazan-Kong. Vete Ymeri i Pështanit do perdore per transport gomar diellor kabrio, 6V turbo, shasi karboni, Li-Fi, dhe koqe Intel 69 hz. Vini I Netës ja ka dhënë lejen e investimit me vendim kuvendi 74 vota pro, 1 abstenim. Toni Bler do presë shiritin. Sorosi perfiton dividentin Nga dalldia e qejfit Ymeri ka mbjelle qimet pubike te Zahos ne pjesen frontale te ballit 6D te tij. ⁰_⁰

         Lini një Përgjigje

         18:16 Hi-Tech 1 koment

         16:14 Hi-Tech 2 komente

         13:49 Hi-Tech

         17:40 Hi-Tech 2 komente

         10:41 Hi-Tech 3 komente

         16:46 Hi-Tech

         17:58 Hi-Tech

         22:10 Hi-Tech 2 komente

         15:24 Hi-Tech 2 komente

         15:51 Hi-Tech

         Më të lexuarat

         09:31 Politika 24 komente

         17:40 Kronika 10 komente

         09:44 Politika 49 komente

         11:41 Politika 14 komente

         16:15 Kronika 19 komente

         09:38 Rajoni 22 komente

         Blog Tema

         18:08 Blog

         10:40 Blog 6 komente

         18:59 Blog 6 komente