Aksidenti në Kroaci me 4 të plagosur rëndë: Shoferi 22-vjeçar shqiptar hyri kundravajtje dhe i preu rrugën kamionit

29 Nëntor 2023, 16:24Kronika TEMA
Aksidenti në Kroaci me 4 të plagosur rëndë: Shoferi

Katër shqiptarë kanë mbetur të plagosur në një aksident në Kroaci. Sipas mediave kroate, një 22-vjeçar shqiptar që drejtonte një automjet tip Volkswagen ka hyrë në korsinë e kundërt në rrugën Zagrebacka, në qytetin Crnec Dugoselski, i ka prerë rrugë një kamioni me ngarkesë.

Dy automjetet janë përplasur kokë më kokë dhe kamioni që drejtohej nga një 41 vjeçar nga Bosnja dhe Hercegovina me qëndrimi i përkohshëm në Kroaci, u përmbys anash rrugës.

Drejtuesi i një automjeti tjetër, për të shmangur përplasje, ka frenuar dhe më pas ka dalë nga rruga. Pas përplasjes edhe makina e ku udhëtonin shqiptarët është përmbysur.

Në aksident kanë mbetur të lënduar rëndë të dy drejtuesit e automjeteve dhe katër pasagjerë, tre shtetas shqiptarë të moshës 41, 43 dhe 45 vjeç dhe një shtetas nepalez me qëndrim të përkohshëm në Kroaci, 26 vjeç.

Të lënduarve iu është ofruar ndihmë mjekësore në Qendrën Spitalore Klinike në Zagreb dhe në Spitalin Klinik të Dubravës.

2 Komente

 1. s
  starfullah !

  keshtu eshte kur patenten ne shqiperi e merr ke tregu kinez

  1. Q
   Qim pyka i hasit

   Si gjithmon shqipet kundeavajtje, kujtojne se jan ne has

   Lini një Përgjigje