Drejtoreshës së Shëndetit në Shkodër i bëjnë atentat me tritol

28 Qershor 2022, 19:19Kronika TEMA

Drejtoreshës së Shëndetit në Shkodër i bëjnë

Suida Kuka, drejtoresha e Operatorit të Kujdesit Shëndetësor në Shkodër, ka qenë shënjestra e një atentati të dështuar me lëndë eksploziv sot në Shkodër.

Policia tha se shumë pranë makinës së saj i gjet një pako e dyshimtë dhe nga shpërthimi i kontrolluar rezultoi se ishte një sasi lëndë me eksploziv.

Kuka aktualisht mban postin e drejtoreshës së Operatorit të Kujdesit Shëndetësor, post të cilin e mori në maj të këtij viti.

Ndërsa më herët Suida Kuka per me shume se 1 vit ishte drejtore e Njësisë Vendore të Kujdesit Shëndetësor.

Njoftimi i Policisë

“Rreth orës 16:00, jemi njoftuar se në lagjen Vojo Kushi” Shkodër, në anë të rrugës, është konstatuar një pako, brenda së cilës, nuk dihet ende, se çfarë materiali/esh ka.

Shërbimet e Policisë kanë vendosur perimetrin e sigurisë në vendngjarje dhe po verifikojnë rastin. Janë njoftuar forcat xheniere, për të kryer veprimet e mëtejshme”, thuhet në njoftimin e policisë.

6 Komente

 1. V
  Vito mashtruesi, shoku i Nikos

  Me vjen keq qe Shkodra eshte nen terrorin e zgjidhjeve me tritol. Por dua t'ju jap nje keshille ketyre te rinjve te punesuar rishtash neper zyrat e shtetit : arroganca juaj eshte e padurueshme.

  1. C
   Chili ????️

   NGA I gjejne keto,sa mbarojne shkollen drejtora e drejtoresha,kush I promovon (pervec partis)kaq fort ne karriere pa testuar me pare aftesine e tyre ne Pune pa krijuar experience te mjaftueshme per te hedhur hapin e rradhes ne karriere por ,direkt bytha ne katapulten e partise dhe hopa,I vetmi vend qe nuk pushon se beri eksperimente me administraten

   1. B
    Bardha

    Ky vitoja idi mire se ka ndenjun shume kohe ne breket e shpellarit duke nuhatur shijen eres te shpelles gerdalle

    1. s
     salih Tritoli ka Urdhru Kriminelet

     Non Grata filloj Aksionet -Dashi mesiguri po jeton caste emocionale i kenaqur nga Aktivizimi Terroristit Demokratike

     1. S
      Sahale-Shpellari

      Po do i kete ren ne qaf ndonjerit duke i kerkuar lek, se ndryshe s'shpjegohet arsyeja pse do t'i vinin TNT kesaj "engjelleshe" te mjeksise... Ca kohe me pare bisedova me nje mik per te ardhmen e ndritur te Shqiperise dhe i thash se sa te hiqet qafe brezi i vjeter i politikarve malukat dhe te babzitur per nja 2 dekada Shqiperia do ujdiset kur te marri stafeten brezi i ri... Dhe ai mu pergjigj "C'je e thua, brezi i vjter e benin me dinakri duke mar me karar, brezi i ri i bie me top dhe duan te pasurohen brenda nje kohe te shkurter, pra s'mund te krahasosh dhelprat e vjetra me peshkaqenet e rinj..." Jane te llahtarshme historite qe degjon nga njerez te ndryshem se si abuzohet me njerzit e thjesht, se si shperdorohet duke kerkuar ryshfete duke kerkuar te pasurohen dhe kur jane ne pune te Shtetit...

      1. N
       Ndue

       Paske ndigjue barcaletet qe te tregojne shkodranet neper klube duke luftuar komunizmin me ne krye shpellakun e sheqere karaxhixhit

       Lini një Përgjigje