Hoqi me forcë flamurin turk në “Gjirin e Lalzit” dhe e hodhi në det, arrestohet 48-vjeçari

14 Gusht 2022, 14:04Kronika TEMA

Hoqi me forcë flamurin turk në “Gjirin e Lalzit” dhe e

Një 48-vjeçar, i cili hoqi me forcë flamurin e shteti turk nga vendi i rojës detare në Gjirin e Lalzit është arrestuar nga policia.

Pas disa orësh kërkime, u bë e mundur gjetja dhe kapja e shtetasit Sh.S, 48 vjeç banues në Mazrek, Tiranë.

Policia deklaron se kapja dhe arrestimi i tij u bë për arsye se ky shtetas, gjatë kohës që ka qenë në plazhin e quajtur “Gjiri i Lalzit”, ka hequr me forcë nga një vendrojë detare, një flamur të shtetit turk, të cilin më pas e ka hedhur në mënyrë demonstrative në det.

Ky veprim është filmuar me celular dhe më pas është postuar në rrjetet sociale, nga ky shtetas.

Shërbimet e Policisë e shpallën fillimisht në kërkim shtetasin Sh. S., pasi ishte fshehur pas ngjarjes.


Arrestimi i tij u bë për veprat penale  “Nxitja e urrejtjes ose grindjeve” dhe “Prishja e rendit dhe qetësisë publike”.

Materialet i kaluan Prokurorisë Durrës, për veprime të mëtejshme.

110 Komente

 1. U
  USA

  Lirojeni djalin, flamuret qe jane te tepert duhet te hiqen jane mjaft flamuri shqipetar dhe europian te cilet jane me ligj......

  1. M
   MacGr

   PO CDUAN flaujt atje pevec atij shqiptar .MIRE BERI QE E HOQI. TE GJITHE FLAMUJTE TE HIQEN .EDHE PLAZHET NA MBETEN PA U POLITIZUAR. LIROJENI TE ARRESTUARIN.

   1. A
    Andrew

    Kush e do simbolin sllav shqiponjen me dy koka le te shkoje ne Rusi. Shqiperia duhet ta heqi flamurin me shqiponje ashtu sic e hoqi dhe Kosova. Flamuri turk duhet te valvitet perkrah flamurit te te pareve tane shqiptare -otomane.

    1. D
     Dibrani-UK

     Te hedhim ne dete te gjithe tradhetaret dhe Turqit primitive. Andrew je pederast I vertet fu...off Te organizohet sa me pare protest madhore mbarekombetare ne mbrotjen e SH.S qe mbahet padrejtsisht i izoluar ne Durres. Jo parti politike ne pjesmarje.

   2. s
    shqipo

    Shume mire qe u arrestua, madje do jete shume mire qe te behet sa me shume zhurme rreth kesaj ceshtje! Te gjitha rrjetet sociale duhet te fillojne nje fushate mbeshtetjeje per personin ne fjale dhe e gjithe kjo te sherbeje per nje klime sa me patriotike dhe kunder ndikimit te Turqise, por edhe te Greqise apo kujtdo tjeter! Flamuri turk te ngrihet ne Turqi, ai grek ne Greqi, ai serb ne Serbi, ai bullgar ne Bullgari!

    1. S
     Shqipëria ka vetëm një identitet kombëtar

     Te lumte mor çun, te lumtë dora, se e ka bere Kurvmbaro si Edrene. Ngado pllaka sulltani dhe flamure te sevda-Erdokarit

     1. Z
      Zeqo Pilafi

      Të zezën Amerikë ç'e ka gjetur! 200 flamur nga çdo vënd i botës valvitet dhe ajo nuk i thotë "plaç" me gojë asnjërit. Por i lutet, ngrijini bijtë e mi, ngrijini flamujtë e atëdheut nga keni ardhur, gëzoheni lirinë që meritoni. Duke respektuar flamujtë e njëri tjetrit ju veç shtoni dashurinë për njëri tjetrin dhe lartësoni vëndin ku jetoni, atdheun tuaj të përbashkët, Amerikën. Po qysh duam të jemi pjestar të Evropës ne, kur ulim dhe flakim në det flamujtë e një vëndi që është aleat dhe kërkon të jetë pjestar në komunitetin europian të popujve? Çfarë je ti "shqipo" që nuk dashke të ngrihet asnjë flamuri i një kombi tjetër brënda feudës tënde? Në mesjetë rron ti?

      1. T
       Tanguli

       Ha pilaf o Zeqo, o torrollak people, ha pilaf. Ta kane zene majen e thanes e? Epo hyp ne maje te shkopit atehere o trupeshk! Ketu nuk jemi ne Amerike mor psikopat aktiv. Atje ashtu eshte formuar ai vend, me njerez nga gjithe bota. Ketu nuk ka turq, ku jane turqit ne Shqiperi qe te ngrene flamurin turk? Apo ne bacen e sat'eme! Kur s'ka turq pse te ngrihet flamuri turk? Une them me mire te ngresh edhe ti breket e sat'eme dhe ti vesh ne surrat, se keshtu do jesh me amerikan se amerikanet.

       1. Z
        Zeqo Pilafi

        Ore "Tanguli", se kush është psikopat aktiv, ti apo unë, të dy komentet janë të shkruar, njerzit le të gjykojnë vetë. Por ti, e shoh mirë unë se çfarë je, ti do që të ketë vetëm një flamur në këtë botë, ai me Drapër dhe çekan. Ti nuk ke pikën e dallimit nga muslimanët fondamentalist, ti je thjesht si ata, je një komunist internacionalist. Qetsohu, o njeri, Turqia është anëtare e NATO-s, mike besnike e të gjithë anëtarëve të saj, që nga Greqia dhe deri në Norvegji e Kanada, valvitja e flamurit të saj nderon jo vetëm atë vetë por çdo pjestar të aleancës, ashtu siç e nderon dhe çdo flamur i anëtari tjetër. Mos i hidhni benzinë zjarrit të përçarjes, le të tregohemi se jemi aleatë të vërtetë miq besnik të aleancës që na mbron. Nuk na mbrojnë pordhët e tua patriotike, o "Tanguli".

        1. T
         Tanguli

         O psikopat i rendomte, o i c'ekuilibruar menderisht! Valevitja e flamurit turk nderon vetem turqit e askend tjeter mor idiot i lindur, o rob i trashe deri ne cuditeri! Shqiptaret vetem mund ta respektojne ate flamur, apo cdo flamur tjeter, por jo te nderohen prej tij o njeri me te meta mendore. Por respekti i secilit ne vend te vet. Shqiptaret nderohen vetem prej flamurit shqiptar, i vetmi flamur qe ka 600 vjet qe perdoret zyrtarisht dhe simbolikisht vetem nga shqiptaret. Flamuret e tjere jane te te tjereve dhe secili nderohet me flamurin e vet. Po ti je qenie inferiore, ndaj nuk ndez nga trute. Ta veme edhe flamurin grek ne Lalez, si thua ti? Edhe Greqia eshte mike besnike e Turqise dhe e Shqiperise, apo jo? Na nderon edhe flamuri turk edhe flamuri grek, sidomos po ti veme te banjot publike. Po shko edhe "nderoi" turqit njehere me flamurin grek atje ne Turqi dhe pastaj shko edhe "nderoi" greket me flamurin turk atje ne Greqi. Aty do ta kuptosh mire nderimin dhe c'nderimin ti, aty do i kuptosh edhe breket e sat'eme. O i c'ekuilibruar nga trute, njehere me konsideron "internacionalist" e pastaj me thua qe nuk pranoj flamujt e tjere. A e ke te qarte se c'thua? Internacionalistet i konsiderojne te gjithe flamujt njesoj o tyryfyll. Ne tre fjali qe shkruan, kundershton vetveten brenda 2 sekondash. E kupton cfare crregullimi te thelle mendor ke? Ta thashe shume qarte, merr breket e sat'eme dhe vari ne koke, ai eshte flamuri yt! Turqia eshte mike besnike e vetvetes o Pall, a e degjon veten se c'thua, apo te kane fluturuar mizat nga foleja!? Ne Turqine e kemi aleate, jo "mike besnike" mor budall i pashprese. Ne do ta perdorim Turqine per interesat tona qe c'ke me te, se ashtu na do bytha dhe ashtu na e do interesi. Por kaq dhe deri ketu! Pse cfare kujton ti? Flamurin turk ta mbajne ne shtepine e vet, ne ketu kemi tjeter flamur! Ti mbaj ato breket ne koke, ate bej, se nuk u bere ti Pilaf me krimba qe japesh ide patriotizmi dhe largpamesie!

      2. S
       Shqiptari

       Shume dakord me ty. Shteteve perkatese tiu behen respektet kur ka vizita te perfaqesuesve te tyre ne Shqiperi, nese duam nje zone ku shtrihen gjithe flamujt e vendeve mike apo edhe te gjithe globit, urdhetoni, bejeni. Po cdo flamuri turk ne Lalz?! Madje edhe ai i BE vetem ne momentin qe jemi pjese e Bashkesise Europiane zyrtarisht. Nese kane kontribuar ne ndoertimin e nje rruge, parku a ku di une, te vendoset nje pllake mirenjohjeje por nuk ka nevoje te veme flamuj sa ketej andej. Po une jam per nje peticion dhe proteste pikerisht per te mbrojtur te drejten e ketij shqiptari qe te shpalle se brigjet shqiptare jane SHQIPTARE dhe vetem flamuri i Gjergjit tone te madh mund te vendoset ne cdo centimeter te saj, te tjeret vetem me raste dhe ne vende te caktuara

      3. N
       Një Shqiptare i vertet

       E gjithe Shqiprija ështe me ty për veq Turqit shqip foles dhe politikanet hajduta dhe anti Shqiptare

       1. z
        zhaku i pamposhtur

        Hehe.heee..o grekofila ...o gjelle qenesh po te gjithe ne kete forum jeni mbledhur mor kopila? Po i kujtoj shqiptareve se perpara nja rreth 20 vjetesh nje grekoqipriot u fut ne nje zone ushtarake ne pjesen e pushtuar nga turqia pra ne pjesen turke dhe u ngjit te hiqte flamurin turk..turku I futi plumbin ne koke direkt dhe deklarata e ish km turke znj Ciller idhte: do ti presim kembet kujtdo qe guxon te veri dore mbi flamurin turk..e tregova kete histori qe te kthjellohet ndonje prej jush (jo per filogreket sepse ata nuk kane sherim)..pra mos eshte e qellimshme ajo heqja e flamurit turk?Mos jane te qellimshme ato deklaratat e Luigj Markut ne tiktok?jam I sigurte qe flamuri turk nuk kishte arsye perse duhej te gjendej atje por me e paarsyeshme ishte veprimi qe ka bere ky personi sepse turqia eshte nje nga aleatet me te fuqishme qe ka shqiperia doni apo nuk doni ju grekofilet .ne mos te kishim ate turqi ne 1997 sot kufirin grek do ta kishe ne shkumbin apo jo?pastaj shqiperia pjesen derrmuese e ka te besimit mysliman njelloj si turqit dhe kjo nuk nenkupton se jemi turq por se kemi shume tradita te perbashketa.mos bini preh te propagandes greke sepse grekut I interrson qe ne te ndajemi nga turku s4pse ashtu e ka shumw me te lehte te na gllaberoje..'pa brire ti je mbret.. pa brire je pasha..pa brire eshte edhe moda.. prandaj mendoj une larg duart nga briret turq sepse na duhen tua fusim grekofilave thelle.. Nuk ju kuptoj dot nje pjesen tuaj katolik qofshi apo ortodoks qe mendoni si luigj marku se greqia dhe serbia nuk jane armiqte tane por turqia eshte armikja jone..duke ditur qe si greqia si serbia jane aktualusht agresive dhe kerkojne sot te zaptojne troje shqiptare e jo para 500 vjetesh..faji eshte I gjithe I shtetit te kalbur shqiptar qe nuk ka ligj per vendvendosjen e flamurit si dhe te informoje qart opinionin shqiptar se kush jane miqte dhe kush armiqte?po na dalin grekofilat e anastas janulles me nje goxha ligj lufte mbi supe sot ne vitin 2022 e po na tregojne qe greqia eshte vend mik ndersa flamuri turk u erreson shikimin e duhet hequr hej pik e zeze..me lexuat me vemendje??hani mut tani kopilat e forumit te mero tullacit ..

        1. i
         i cudituri

         Zhak bythqimi, si paske pire ilacet sot!

        2. E
         Elbasani

         Duhet ti kishte vene flaken flamuri islamik turk nuk ka vend ne shtepine e Gjergj Kastriotit .Policia duhet urgjentisht te liroje ate patriot djale.

        3. D
         Detari

         cfare pune ka flamuri turk atje? nje bravo e madhe per autorin dhe turp per policin erdoganiste RROFTE GJERGJ KASTRIOTI

         1. A
          AC/DC

          Bravo i qoftè. Po te kishte fshire dhe by.... me ate flamur akoma mw.mire. Po albanistani albanistan ngelet, gjithandej vrasje,vjedhje,perdhunime,droge,korrupsion dhe te gjitha te keqiat dhe shkojne arrestojne nje person qe i duhet dhene medalje per veprimin e bere. Rrace muti

         2. T
          Tit Vasili i Vertete

          Ky është Vojo Kushi Shqiptar jo Ilir Floriri , ky është hero Kombëtar turp te kenë asqerët si e arrestuan, poshtë flamuri turk dhe përkrahësit e tij , rroftë Shqipëria e shkrete

          1. k
           kaik

           Ky eshte nje grek djalli, Turqia eshte shtet mik i shqiptare ,na armik e kem grek djallin dhe srbi prostituten.

           1. T
            Tanguli

            Ti kaik-e e cpume je antishqiptar tyrceli, qe as shqip nuk di. Tyrkia dhe Serbia jane fort miq me njeri-tjetrin, o islamist i mutit.

          2. V
           Vin

           Te lumte dora,bravo

           1. A
            Albi Boston

            Po vini edhe flamurin Grek, pse vetem Turkun. Politikane qe qelbur, qe shikni vetem ku te lepini kockat qe ju hedhin.

            1. D
             Detari

             vdekje turkve, rrofte Gjergj Kastrioti!

             1. p
              popull

              Hahahahah O DETARO ti ka mundesi te jesh dhe shkruesi i parrulles ne perkujtimoren per Azem Hajdarin.Azem ti je Hero Shqiperia keshtu te do,dmth te vdekur.Keshtu po ja fut pordhes dhe me Skenderbeun i cili ka 600 vjet qe ka ik ne parajse ose Xhenet

              1. T
               Traktori me zinxhira

               O shqipo a do mesoheni me regulla me ligj,me shtet.Pse ky karabushi do ta vendose se kush flamur do ngrihet atje apo gjetke.

               1. N
                Nemesis

                Ti qenke kar me zinxhir,po pse duhet flamuri turk ne plazh?Per cfare?Normal flamuri jone dhe BE,kaq.Nuk eshte protokollare,shume njerez shqeteson ai flamur kriminel dhe ne plazh cfare absurdi?!Duher pare pse ishte vene aty ne menyre provokative

                1. A
                 Albania ???????? ????????

                 Do te vije dhe ty traktori qe ta kepusim zinxhirin , sa për fjalen karabush Dil me emrin e vertet po qe trim ,

                 1. U
                  Uran Marku

                  Pse ti ke dale me emrin tend qe je kaq trim ???? Edhe ti bythqir je ...cfare zinxhiri do keputesh ti ore qyqar ....ti je sumcpuar , pederast dhe trim me flete neper portale ....pederast

                 2. I
                  Ill

                  Shkelja e kigjit fillon nga ai qe e ka vene, si fillim!

                  1. A
                   Adi

                   Ky dhe mijera e mijera te tjere qe nuk i duan flamujt sa andej ketej si kerpudha. Po duhet te kete nje rregull dhe qytetaret para se te informohen duhet te konsultohen nese jane dakord apo jo. Pushtetaret kane bere per shume kohe si ua ka dashur qejfi, kane kaluar cdo kufi.. Nese po e vendos flamurin per ti shprehur mirenjohjen Turqise, Greqise, apo kujdo nga fqinjet per mbeshtetjen e ndonje projekti beje me nje pllakate dhe nuk ka nevoje per flamuj ose mund te jete ne nje dite festive po jo se iu tek dikujt ta vere aty dhe ta lere aty. Mua si shqiptar Nje flamur diku ne nje toke shqiptareme ben te mendoj qe kete pjese te vendit tim i takon Turqise dhe nuk jam gati ta pranoj sidomos pas 500 vitesh nen pushtetin otoman. Turqit e sotem jane miq per aq kohe sa nuk perpiqen te na imponojne kulturen, traditat dhe flamurin e tyre. Pervec ndonje lagjeje pas termetit vetem per xhamira me ne krye ate prane Parlamentit dhe per shkolla fetare i njoh investimet turke, nderkohe qe ne Serbi ben investime te mirefillta dhe nuk ua mban te bejne propaganda fetare

                   1. h
                    heu bre

                    O zinxhir nga trute, po ti do e kuptosh qe ka rregulla dhe ligj? Si mund te ngrihet flamuri i nje vendi tjeter, ku e kur ti doje bytha ndonje debili karabush si puna jote? Shko provoje beje ne Turqi kete, po s'ta bene brimen e sumes si tyneli Kalimashit, ta shohesh ti. Gomar kalibri.

                   2. A
                    Andi

                    Gjergji nuk rron. Turku jeton akoma . Duhet te thuash rroft Turqia.

                    1. y
                     yp Xhixh

                     Edhe kurva qe ke ne shtepi, rron. Rrofte kurva jote.

                   3. K
                    KK

                    Mos bre se do na mbysin me 500 xhami te tjera nga inati Ramuti e Erdogani

                    1. E
                     Entoni

                     Po cfare kerkon flamuri turk ne gjirin e Lalsit? Te njejten pyetje do beja edhe po te ishte grek

                     1. E
                      Emigranti

                      Shume mire qe eshte arestuar per aktin vandal,por edhe vendosja e flamureve te tjere ne teritoret publike eshte e pa kuptimte,per te mos thene me shume. Ne asnje vend te Europes nuk ndodh nje gje e tille,perveçse ne hotele te veçante.Ta provoje dikush te ngreje flamurin Shqipetare ne Turqi…..

                      1. S
                       Shefki Marku

                       Ca pune ka flamuri turk aty? Nuk eshte ambasade.

                       1. E
                        Engjell

                        Shtet idiot. Late nam . E hoqi pune e madhe. Ca duhet arrestuar. Se hoqi as para ambasades turke. Ne plazh ishte, nje debil. Per cfare duhet arrestuar apo qe rama ti beje qejfin erdoganit

                        1. B
                         Bimi

                         Po sh mire beri qe e hoqi . Çlidhje flamuri turk aty .

                         1. A
                          Agim kanada

                          Cfare do nje flamur turk ne nje vendroje te plazhit. Mos eshte ambasada turke atje. Nuk u lodhem me turqiziminnl e shqiperise. Nuk mjaftuan 500 vjet qe na lane ne padituri dhe te shtypur. Ne kanada mund te vendosesh ne makinen personale flamurin e shqiperise por jo ta varesh ne prona publike pa marre leje ne bashki. Nxirreni nga biruca ate patriot e merruni me arrestimet e krimineleve.

                          1. B
                           Bumbum

                           Në të gjitha pikat turistike flamujt e ndryshë u urojn mirseardhjen turistave. Doni që tju presin me flamuj shqiptar ngado që shkoni ? Duhet të lejoni edhe flamujt e tjer per hir të mirkpritjes. Ky qe thjesht nji provokim i kot gja patriot atdhetar po dëmin ja bën turizmit qoft edhe turk. Leku nuk ka flamur

                           1. i
                            i cudituri

                            Ku jane "flamujt e tjere" aty? Me ke e pe me ate me xham apo me ate pa xham? Nuk kishte asnje flamur "turistik" aty, as turiste nga Turqia nuk kishte. Kuptove mor rob i trashe?

                          2. P
                           Plehra!

                           Pse vini flamur turk ne token shqiptare mor njerez te ndyre

                           1. I
                            Illyria-Shqiperia

                            I lumte dora! Si mund te ngrihen flamuj te shteteve te tjera, perveç Kosoves, ne territorin e shtetit shqipetar, ne vend publik?! Kulla nuk eshte prone private. Ne halen tende bej cte duash rojtar! Ne vende publike vetem shteti ka te drejte te autorizoje. Po mire keta policet qe na e paskan cuar trimin ne burg a nuk mendojne per ndenjat tona shqipetare?! Per cilat grindje behen fjale, kur skemi as pakice turke?!!! Prishja e rendit as nuk qendron, per deri sa nuk eshte ankuar njeri, perveç trapit roje. Bravo trimi Shpetim! E kane bere vendin injorantet han pa porta! Akuza nuk qendron absolutisht!

                            1. K
                             Klodi

                             As I kosoves nuk duhet zoteri, Kosova ka flamurin e saj.

                             1. I
                              Illyria-Shqiperia

                              Deri diku jam dakord me ty! Me shume per mbeshtetje, dhe ngaqe shume shwipetare te kosoves vijne gjate sezonit te plazhit, por edhe ai ne vende publike mund te mos vihet. Flamujt e cilit vend te duash te vendosin ne shtepite e tyre. Po edhe ate ta mendojne dy here. Faqe bardhe nuk dalin!

                            2. n
                             na mbyten injorantet turcelinj

                             Po cpune ka flamuri turk te vendroja... Mos edhe roja eshte turk... Apo eshte nga ata mahmutet qe kane ngel ketu nga pushtimi 500 vjecar

                             1. F
                              Fjala e ...

                              Po une pashe ne internet nje vajze shqiptare qe e kishte veshur breke nga keto rrypa nje gjisht qe mbajne, sot flamurin shqiptar me shkaben dy krenare ne mes dhe atje dukej vetem mesi i nje vrime, ndersa larte kishte vendosur mbi thithat e sisave po flamurin me shkaben dy krenare; ndoshta qe kushdo qe shkonte dhe donte te puthte flamurin shqiptar, te puthte dhe sisat e rreshkulra me silikon te asaj vajzes. Valle e ka arrestuar Arben Kraja?!

                              1. c
                               c..

                               I KISHTE NE TRUPIN E SAJ DHE SKA PSE TE SHKOJNE TI PUTHIN CICKAT SE TY ATY TE PUNON MENDJA .Nga ana tjeter ajo ishte ne nje vend te izoluar dhe kishte vetem nje shqiponje te stamposur te vogel ,nuk ishte e mbeshtjelle me flamur. Nuk e valeviti flamur si Saliu ne demostrate.

                               1. S
                                Shalqiu I Rrogozhines-Bajromi

                                Bjeri me dorë o kareman I fjales

                               2. A
                                Aron

                                Mire ka bere. C'pune ka flamuri turk aty? Te shpallet hero.

                                1. T
                                 Teli

                                 C’do flamuri turk te ne… ne Turqi nuk kemi pa asnje flamur shqiptar

                                 1. L
                                  Leka I Madh

                                  Lirojeni kete person.A ka ndonje rregull per vendosjen e flamujve te huaj vend e pa vend. Ne USA nuk lejohet qe nje flamur i huaj te ngrihet me lart se ai i kombetar

                                  1. I
                                   Islamqener qe doni te qelbni edhe detin

                                   ...i lumte dora dhe mendja kush e hoqi.

                                   1. I
                                    Islamqener qe doni te qelbni edhe detin

                                    ...i lumte dora dhe mendja kush e hoqi.

                                    1. U
                                     Usa

                                     Zullumsëzit i lumte dora qe e mori dhe e hoqi. Nuk beri mire qe e hodhi ne det. Duhet te dhiste mbi ate flamur. Ore debila pa shtylle kurrizore: a keni pare ndonje flamur shqiptar ne Turqi, pervec ambasades dhe konsulates?! Ja provojeni te ngrini flamuj shqiptare ne plazhet turke apo greke dhe do shihni. Do i vene flaken. Neve askush nuk na detyron ti bejme gojore te huajve. E bejme vete me deshire. Popull kurve.

                                     1. g
                                      ganiu

                                      Çfarë ka humbur flamuri turk në një plazh shqiptar? Mirë ka bërë që e ka hequr.

                                      1. b
                                       beni

                                       Bravo i qofte qe e hoqi. S'ka faj policia por plehrat qe e komandojne ate.

                                       1. I
                                        I pasiakutueshmi

                                        Ketu eshte Shqiperi, jo Turqi! Ne mes te sheshit Skenderbej shoqarat turke pjekin kenab dhe ne mes te vapes mbushin sheshi me tym! Turp per bashkine! Po ju flet nje votues juaj tradicional! Turqit duan turqinizimin e Shqiperise!

                                        1. d
                                         dardoni

                                         Mos bre mos e shani Turkun ,po jane stergjysherit tane bre, stergjyshet tona kane bere pall me asqeret Turq

                                         1. M
                                          Momqirsi dardonit

                                          Ke ngaterruar gjyshe o pall. Gjyshet greke u perzjene me tuq. Prandaj jane lekure erret greqerit.

                                          1. d
                                           dardoni

                                           Na rrufsh topen e majte o loqe gjyshja jote vdiste per kar turku,pastaj e lktheu per kar serbi e se fundmi per bibilush greku.Shko mbaro 9 vjecaren o idiot se smerr vesh as nga ironia ,sarkazma e grotesku.Je nje cop merda

                                           1. u
                                            u dhime duke qesh

                                            Mire thu ti, po ata stergjyshrit tane s'kane pallu hic thu ti?

                                         2. t
                                          timo

                                          Pse duhet të ishte një flamur i huaj, cilido qoftë ai, në atë post vëzhgimi i rojes detare, përveç dy flamujve, Shqipëtar dhe Europian!!! Cili person apo institucion e ka vendosur në atë vend me ç'të drejtë dhe për çfarë arsye!!!Pëse nuk thuhen arsyet për atë që e ka vendosur njëlloj si për atë që e hoqi!!!

                                          1. f
                                           fukaraji20

                                           Zoteria nqs nuk pelqen flamure te tjere pervec atij shqipetare eshte mire per ate ne shtepine e tij, se cfare pelqejne te tjeret eshte mire per ata gjitheashtu dhe nuk ke te drejte te heqesh apo te vesh flamur ne ndonje vend tjeter pervec ne shtepine tende, ky eshte ndonje idiot qe i kane dhene ndonje lek dhe bene trimin, per te ardhur keq eshte niveli grotesk i komenteve te duket sikur i ka shkruajtur paguesi i ketij mjerani…????????????

                                           1. M
                                            Mmm

                                            Shko mor injorant. Mos te duket kulla e rojes prone private ty, qe meson te tjeret?! Akuza nuk qendron absolutisht, perderisa nuk ka shkelje te ligjit nga ana zoterise! Flamujt ne vende publike autorizohen vetem nga qeveria. Plazhi eshte vend publik. Pike! Pjelle turqish!

                                            1. 1
                                             1 Ide

                                             Perdore logjiken deri ne fund o fukara nga mendja. Nese ai qe e hoqi ka te drejte te heqe e te vere flamuj vetem ne shtepine e tij, e njejta gje vlen edhe per ate qe vuri flamurin turk ne plazhin publik te Lalzit. Eshte prone publike dhe jo private keshtu qe nuk mund ta vendose pa u konsultuar me publikun shqiptar dhe pa nje arsye te forte. Nese je kaq i dashuruar me Turqine na bej nje nder dhe shko jeto atje.

                                            2. I
                                             I qifte motren Afrika atij qe Ka vendosur flamurin

                                             ...mbetjet spermen otomane si kosovaret. Sterniperit e Gjergj Arianitit dhe Gjergj Kadtriotit Jane gjalle ne trojet shqiptare.

                                             1. A
                                              Alex

                                              Trojet shqiptare jane gjjalle sepse tipave si Skenderbeu qe ja shiti Krujen Durresin Lezhen Kryqezatave otomanet nuk i lane as varr ku te prehen te qete.

                                              1. T
                                               Tanguli

                                               Edhe ti Alex je gjalle sepse turqit te palluan tet'eme!

                                             2. I
                                              I qifte motren Afrika atij qe Ka vendosur flamurin

                                              ...mbetjet spermen otomane si kosovaret. Sterniperit e Gjergj Arianitit dhe Gjergj Kadtriotit Jane gjalle ne trojet shqiptare.

                                              1. I
                                               I qifte motren Afrika atij qe Ka vendosur flamurin

                                               ...mbetjet spermen otomane si kosovaret. Sterniperit e Gjergj Arianitit dhe Gjergj Kadtriotit Jane gjalle ne trojet shqiptare.

                                               1. X
                                                Xha Jaho

                                                Kur Sala dhe Likja bejne thirrje per djegje, rrezim te pushtetit etj etj etj... uk qenka cenim i rendit publik...! Kurse kur nje qytetar heq nje flamur ne vendin e paduhur qenka rrezik per rndin kushteues ! Sa turp per vendin tone ! Meqekemi hapur negociatat me UE, vetem flamuri evropian mund te vihet ne krah te atij shqipetar (kuq e zi dhe jo verdhacukun e Kosoves) gjithashtu dhe flamuri i komunes apo bashkise nqs prona eshte komunale dhe o nacionale. Kurse Hotelet le te vene flamuret qe duan sips sasise dhe vendardhjes se klienteve.

                                                1. k
                                                 kamarieri

                                                 Une jam i mendimit qe te gjithe ju qe kundershtoni flaurin Turk ,nese te jeni perpara kryeministrise ne forme proteste ku do te marre pjese edhe kryekrimi Sali Brisha!Kjo tregon qe Edi Rama e ka shitun vendin.Mos harroni qe ne proteste do te jete edhe ai "çuni i Pazarit te Ri".Jam i bindur qe ju qe keni bere komentet e mesiperme nuk e dini ku bie "Parazi i ri",por ju rekomandoje te takoni Ilir Rexhep Metaj dhe ai ka me ju premtue qe do ti bjeri direk flamurit turk duke e thyer ne mes.Me bene çudi nje gje ju te gjithe qe keni komentuar ju kam pare bytheperpjet ne sheshin ku u nda torta e shekullit duke u falur!

                                                 1. S
                                                  Synetlliu Sumëpërpjetë

                                                  Ik laj pjatat tani e mos na çaj karin se me pirunin e frutave do te pjek ne hell orospi turku

                                                  1. E
                                                   Eni

                                                   Sa koqe qenke...clidhje ka kjo pune me ata qe permend ti....shko o derzeit rri me gruan se nuk je per politike ti....lironi djalin

                                                   1. U
                                                    Une

                                                    Ti ia paske futur nja dy vija te bardha vella se pike logjike nuk paska komenti yt. Dhe po, une kam jetuar per nje kohe te gjate tek Pazari i ri, edhe atehere kur ishte cope cope akoma

                                                   2. U
                                                    Undefined

                                                    Cfare m....duhet flamuri turk aty....nuk ka aasnjelloj kuptimi apo llogjike flamuri turk aty......i lumte dora atij djali....

                                                    1. T
                                                     Te Ka qire sali berisha motren o lyrac maloku

                                                     Kamsrieri i pidhit te gruas jote qe shet me kuptoj.

                                                     1. A
                                                      Arta

                                                      Shumë mirë që paska shqiptar me guxim të hjek flamurin turk, toka e arbrërit -shqiptare duhet të pastrohet njëherë e përgjithmonë nga flamujt e erdoganit. I lumtë ajo dorë! çdo shqiptar duhet të mendoj turqit në Turqi a kishin me leju të valvitet flamur shqiptar në Turqi, sigurisht që jo, e pse të lejojmë ne një gjë të tillë.

                                                      1. t
                                                       tetovari2

                                                       Të meret personi që e ka vendosur flamurin në kullën e vrojtimit,ti vendosen koqet në sirtar dhe ti shtërngohen derisa të këndojë,tregojë se kush e sa e ka paguar që ta vendosë flamurin.

                                                       1. G
                                                        Gigi

                                                        Arrestuar duhet ai qe vuri flamurin turk ne troje shqiptare e jo ai qe hoqi kete flamur. Kurioz se me cfare neni e kane arrestuar se ska ligj ne bote ta kapi per kete pune. Vetem nqs Shqiperia quhet territor i Turqise atehere po.

                                                        1. S
                                                         Shaqo

                                                         ...sa patriote keta komentuesit.. Duket qe jane nga Saliu dhe Meta, se ata per flamur bejne namin, e shkerdhejne Shqiperine mbare e prapsh. Po ai eshte si puna e palestinezeve, qe vetem djegin flamurin e izraelit dhe ate amerikan, dhe gjithe te tjerat i kane ne tullum.

                                                         1. U
                                                          Une

                                                          O Shaqo, qenke kokrra e idiotit. Nuk eshte normale nje admirim i tille i pushtuesit, vetem ata qe kane sindromen e Stokholmit e kane, ti mesa duket qenke njeri prej tyre. Nga nje person i cili Berishen e Meten i ka hale ne sy, komenti yt eshte totalisht plehre.

                                                         2. N
                                                          Nikolla

                                                          flamuri ose qfar do flamuri i nje shtetit jeter duhet te vihet ne raste te veqanta por GJIRI I LALZEZnuk asht OKB qfar lidhje ka ne pazh flamuri turk djale trim e admiroj te lirohet menjehere por kur djegin FLAUJT neper BOTE duhet te arrestohen te gjithe Edi Rama KUPILI i ERDOGAN

                                                          1. G
                                                           Genti

                                                           I lumtë dora që e ka hequr dhe e ka hedhur në det. Biles duhet ta kishte grisur në mënyrë demostrative. Ç'do flamuri turk në kullën e rojes bregdetare ? Në Shqipëri shikon majë shpive flamuj të ndryshëm përveç atij shqiptar dhe kho është e papranueshmë. Flamuri kombëtar duhet përdorur sipas kalendarit të festave ose në tubime por jo të përdoret kot më kot. Ndërsa flamijt e huaj duhet të përdoren vetëm sipas protokollit shtetëror ose në raste organizimesh sortive e kulturore. Dhe kjo duhet rredulluar me ligj.

                                                           1. H
                                                            Himarioti

                                                            Ky që heq një flamur të huaj nga shtiza, arrestohet dhe akuzohet për nxitje urrejtje dhe prishje të qetësisë publike. Hahaha. Ajo zyrtarja e lartë e partisë Berisha, e cila falënderon vrasësin e përfaqësuesit të shtetit, nuk akuzohet për asgjë, është e lirë. Bravo SPAK, nuk dukesh aspak.

                                                            1. A
                                                             Adi

                                                             Fiks fare Himarioti, vendi yne dhe aSPAKu eshte kthyer ne vendin e cudirave, padrejtesise dhe kontraditave

                                                            2. S
                                                             Stavri Stefani

                                                             Ne Burg rracqirin. Maksimumin e denimit qe jep neni perkates. Eshte shtet mik qe na del gjthmone ne perkrahje

                                                             1. p
                                                              patrioti

                                                              Mos shkruaj Stavri Stefani , po ver emrin e vertete Mazllem Shemshedinoglu .

                                                              1. A
                                                               Albania ???????? uk

                                                               Ore stavri ore malaga paske dashnor turk , ta paska kenaqur sumen Shume erdogani

                                                               1. O
                                                                Ols Ramushi

                                                                O Stavri, po qe kur te legalizoi Olsi Rama shtepine ne Dardhe, u bere mbrojtes i turqelise ti? Po turp nuk ke? Po ku ka dardhar te mbroje turqit mo Stavri?!

                                                                1. L
                                                                 Lomy

                                                                 Ik or dylber i vogel, shko krih me vije ne mes mustaqet e b.thes!

                                                                 1. I
                                                                  Ill

                                                                  Ska nen ta kape, o pjelle osmane!

                                                                  1. A
                                                                   ALEKS

                                                                   me rracqire dhe moterqire se ty nuk do ket , beri ate qe duhet te beje cdo shqiptare, pervec teje qe je moterqire turk, o pithmotre . Ka rregulla nuk ngrihen flamujt e huaj vend e pavend , po ty , po te dhimbset flamuri turk , dhe po shan nje shqiptare ,se te qi motren ,gruan,nenen, vajzen turku , pithmotre.

                                                                   1. A
                                                                    Albania ???????? ????????

                                                                    Ti stefano akoma brenda e ke po te plqen shkopi I erdoganit

                                                                    1. U
                                                                     Une

                                                                     A je i sigurt qe ky eshte vertet emri yt? Vendi mik nuk i lejon flamujt shqiptare sa andej ketej, ne pse duhet? Para Ambasades. Ne rruge ne nje Pritje zyrtare. Brenda nje ndertese ku eshte biznes turk, ne nje hotel ku priten turiste turq mund ta vendosesh gjithashtu nese do. Por pse duhet ta vendosesh ne nje plazh publik, ne nje zone historike ku i ke gjurmet e betejave me otomanet te gjalla akoma nese do ti gjesh. Nese jemi miq, le ta tregohemi miq (respekt aty ku duhet) dhe jo vasale (qe te lepijne menderen)

                                                                     1. A
                                                                      Andi

                                                                      Ja edhe turku shqipfoles

                                                                     2. A
                                                                      Ada

                                                                      Shume mire e beri qe e hoqi. Cdo flamuri turk ne Lalez?!

                                                                      1. Z
                                                                       Zeqo Pilafi

                                                                       Sa mirë do të ish sikur atij që kishte vendosur flamurin, ti jepeshin edhe ca lekë për të blerë edhe flamuj të popujve të tjerë dhe t'i vendoste. Me këtë do të tregonim se nga zëmrat tona si popull dhe si komb buron veç respekt dhe dashuri për popujt e tjerë. Kjo veç nder do na jepte, jo si shumë komentues këtu, që dashurinë për atdheun e shprehin me urrejtje për të tjerët. Turp dhe faqja e zezë! Harrojnë këta të mjerë se ç'mbjell do korrësh. Po urreve të tjerët, me të njëjtën monedhë do t'a shpërblejnë dhe ata ty.

                                                                       1. A
                                                                        Andreas

                                                                        Nuk eshte veper penale o poloce kurva, ju qifsha kurvat....

                                                                        1. E
                                                                         EDI RAMA PO ISLAMIZON KOMBIN SHQIPTAR!

                                                                         Cfar don flamuri Turk ne kullen e shpetimit ne plazhet Shqipetare more DERRA???!!!!!! Poshte Terrorizmi Islamik, Poshte Erdogani, poshte Edi Rama bythlepiresi i sulltanit Erdogan qe po shkatarron kombin shqiptar. Edi Rama do te sjelle Sali Serbin ne pushtet me keto veprime qe po ben!!!!

                                                                         1. Z
                                                                          Zina(Zeqine) sallaksja turkesha

                                                                          Pse ishte vendosur flamuri turk aty? Kush e vendosi? Me çvendim apo dekret? Avokati i tije e ka shume te lehte ta nxjerri te pafajshem! Une them se do arestuar ai qe e ka vene ose qe ka urdheruar per ta vene aty!

                                                                          1. S
                                                                           Sander

                                                                           Paska burra Shqipnia!

                                                                           1. S
                                                                            Silva

                                                                            Ignorance ligjore dhe injorance shqiptare! Flamujt zyrtare vihen në zyra dhe institucione! Në plazhe i vetmi flamur që vihet është ai i sigurisë për të hyrë apo jo në det për shkak të kli mes se përshtatshme apo jo. Dhe vihet nga administruesit meteorologjike dhe rojet bregdetare. Ka ngjyrë të kaltër të detit për të orientuar dhe lejuar hyrjen në det për tu larë ose të kuqe për ndaluar. Ku shkon ky vend kshu???!!!???

                                                                            1. A
                                                                             Abbi

                                                                             Djali duhet te lirohet.

                                                                             1. Y
                                                                              Ylli

                                                                              Ore police muti Pse nuk arrestoni ate qe e ngriti?Nuk i thone kot shqiperia e cudirave.Provoje ngrini flamurin shqiptar ne turqi dhe shikoni se cdo ndodhe?

                                                                              1. F
                                                                               FATMIRI

                                                                               MORE PATRIOTET E LESHIT ÇKENI QE HANI MUT DHE BEHENI TRIMA ISHTE TURKU NE 97 QE I DHA ULTIMATUM GREKUT QE TE LARGOHEJ NGA SARANDA KUSH JU KA NDEZUR KAQ KEQ PA LIDHJE FARE FLAMURI ESHTE IDENTITI I NJE SHTETI DHE NUK KE TE DREJT QE TA OERDHOSESH AQ ME TEPER QE ESHTE SHTET MIK I SHPALLUR NEPERMJET TRAKTATIT TURQIA SHTET QE DEL HAPUR NE MBROJTJE TE KOSOVES DERI DHE USHTARAKISHT KETA QE SHKRUAJN ME SIGURI JAN KETA RRYPAT QE SE KAN HABERIN FARE SE SE KUSH ESHTE MIKU DHE KUSH ESHTE ARMIKU SE PO TE JET PUNA PER MBROJTJEN E ATDHEUT KETA QE HAN MUT SOT DO IKIN TA PARET SI SUMQIRA NGA SYT KEMBET PSE SHIQNI FLAMURIN AMERIKAN APO ATE EUROPJAN QE NA E KA PASUR GJITHMON ME TE FUTUR DERI DHE SA NA COPTOI SI SHTET DUKE FALUR TERITORE SERBIS DHE GREQISE PO ÇOHET NJE IDJOT QE SE KA HABERIN FARE SE ÇFAR PO BEN DHE HIDHENI TE GJITH NE MBROJTJE PA ASNJELIDHJE FATMIRI

                                                                               1. Z
                                                                                Zamira

                                                                                Bravo policia. Shumë efikase

                                                                                1. o
                                                                                 opq

                                                                                 Shumë mirë kanë bërë që kanë vënë flamurin turk te ruajtësit e plazhit, sikur ta vinin edhe përgjatë plazhit dhe në det nuk do të ishte keq. Po më mirë në det vini atë italianin. Vendosni edhe atë grek se i ngel hatri, grekun vijeni në detin Jon se aty i pëlqen dhe te rojet e detit Jon. Atë serb vendoseni te liqeni sipër se dhe ato e kanë me shumë pasion atë punë...të ndahet njëherë e mirë shapi nga sheqeri, kush është toka e tyre dhe kush e jona.

                                                                                 Lini një Përgjigje