Regjisori Villeneuve thotë se Dune 3 do të jetë i fundit

2 Mars 2024, 09:23Kulturë TEMA
Regjisori Villeneuve thotë se Dune 3 do të jetë i fundit

Regjisori Denis Villeneuve ka thënë se Dune Messiah ose i njohur ndryshe si Dune 3 do të jetë i fundit nga kjo seri e filmave fantashkencë. Në një komunikim me mediat ai është shprehur se e gjitha çka është e rëndësishme për hollivudin dhe shoqërinë e showbizzit janë oraret dhe kjo në njëfarë mënyre e ka lodhur atë. Warner Bros, megjithatë, pavarësisht suksesit nuk e ka dhënë akoma dritën jeshile për projektin. A.K./TemA

1 Komente

  1. T
    Treni

    Pse, paska dashur me bërë 4 filma ky? I dyti ishte rreth 3 orë... Zgjat kot më kot. Libri vetë ku bazohet, nuk është edhe aq i gjatë dreqi ta hajë. Humbje kohe.

    Lini një Përgjigje