DOKUMENTI/ Kandidati me tre emra i Berishës e pranon: Kam qenë falsifikator, jam kapur e dënuar në Selanik

1 Prill 2023, 16:26Politika TEMA

DOKUMENTI/ Kandidati me tre emra i Berishës e pranon: Kam qenë


Kandidati i Sali Berishës dhe Ilir Metës për Bashkinë Devoll, Elvis Hajdërlli ka pranuar zyrtarisht se në të shkuar ka qenë falsifikator.

Në formularin e dekriminalizimit, ai shpjegon se është kapur, gjykuar dhe dënuar për këtë fakt.

Hajdërlli thotë se vepra e tij penale është kryer në shtetin grek disa vite më përpara ku nuk i ka shpëtuar dot prangave të policisë.

Ai ka dalë parë organeve të drejtësisë për këtë vepër penale e cila të kushton ndër të tjera edhe 6 muaj burgim.

Hajdërlli thotë se dënimin e ka shlyer në Selanik, vend ku edhe u kap nga autoritetet.

Ndërkohë, ajo që bie në sy janë përdorimi i disa emrave prej tij për të humbur gjurmët në organet hetimore.

Ai ka përdorur emrat, Romeo, Romi dhe Elvis ku motivi dyshohet se lidhet me aktivitetin e tij të mëparshëm kriminal.

Hajdërlli kishte mohuar vazhdimisht të kishte pasur ndonjëherë probleme me drejtësinë duke ja fshehur dënimin qytetarëve.

U deshën detyrimet ligjore që ai të dëshmonte shkresërisht para Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, ku zbuloi në formuar këtë fakt të rëndësishëm për një person që synon të marrë drejtimin e bashkisë.

Sipas ligjeve të shtetit fqinj, kjo konsiderohet një ndër veprat e rënda penale e përdorur kryesisht nga grupet e strukturuara kriminale lidhur me trafikimin e qenieve njerëzore.

Nuk dihet nëse autoritetet ligjzbatuese do i heqin të drejtën për të kandiduar ashtu siç kanë vepruar me një sërë kandidatësh apo kryebashkiakësh të tjerë që rezultuan me probleme me ligjin për të shkuarën e tyre kriminale.

DOKUMENTI/ Kandidati me tre emra i Berishës e pranon: Kam qenë

DOKUMENTI/ Kandidati me tre emra i Berishës e pranon: Kam qenë

DOKUMENTI/ Kandidati me tre emra i Berishës e pranon: Kam qenë

19 Komente

 1. M
  Muzaka i Ri

  He se Hajdarin do merni ne 14 Maj, po cka se mire do jete se ngrohet moti, i pari Tritani se eshte mesuar pastaj Sala.

  1. A
   AI

   Si ka mundesi qe I nderrojne emrat keshtu...pse lejohet per persona me precedente...

   1. B
    Bashkim hoxha

    Tmerr, te hiqet plehra

    1. E
     Enkel Ahmetli

     Turp ka trafikuar nenat dhe motrat tona fytyre muti

     1. k
      k

      Po mos jesh hajdut,i korruptuar dhe falsifikator,nuk pranohesh në PD.

      1. K
       Kriminel

       KRIMINEL

       1. V
        Vranakonti

        Epo eshte i Sali Berishes ky kandidat dhe nuk ka pse drejtesia ta denoi. Po te ishte i Edi Rames,atehere po. Nuk jane njesoj. Berisha ke nje dekorate nga Amerika dhe Anglia,te cilen SPAKU e ka xhan. Kurse Edi Rama nuk ka asnje dekorate dhe per kete SPAKU e fut brenda panje pady. Hajt me trashegime.

        1. G
         Gezimi

         Shqiptaret ne Greqi perdorin emra te ndryshem. Por ama ai Edi Rama ka fut ne Parlament Deputete mor Deputete, d.m.th. LIGJVENES me denime burgu per droge. Apo i harruat ato malokerine Armando Prenga, Mark Frrok, Ben Ndoku e Tom Dosh maloku qe e detyruan Ramen te pranonte ligj per te dekriminalizuar parlamentin (!) Apo ate kandidatin Val Pjerdhi per ne Bashkine Shkoder qe ishte burgosur per droge ne Itali. Kujtohuni, kujtohuni...

         1. a
          am

          Mark Frroku , prenga dhe doshi kane ardhe me partine e tyre ne parlament. Me apo pa Ramen ata i votojne te vetet

         2. A
          AY

          O Mero! Po denimi ka qene me gjobe ose 6 muaj. Nuk eshte zbatuar, por eshte shuar. Ky e deklaron. Pastaj vendosin devollinjte gjate votimit. Ne Greqi te gjithe i nderronin emrat, vinin emra ortodhokse. Dihet pse. Nderronin edhe fene. Cfare ka ky we i bini aq shume, aq me teper qe deklarimin e ka bere te sinqerte. Pse nxini cdo gje qe ka lidhje me PDne?

          1. R
           Rrnofte LEXHENDA !

           Rrofte Sali Rrumpalla !

           1. s
            sali neroni

            Po te hetosh te gjithe elementete perberes te bandes se ashtuquajtur pede, te gjithe dalin me rezultatin falsifikatore, trafikante te qenieve njerezore, vrases, hajdute dhe kriminele. Shikoni salinë, i vini kusinë, ndryshe po e latë, ai u fut qysqine! Nje bandit, qe shkaterroi tere Shqiperine, ashtu i ka edhe bashkepunetoret e tij. Nuk kane demokraci brenda bandes, si mund te prodhojne demokraci?! Saliu eshte nje dreq, Vet i vë dhe vet i heq Banditet pa te keq! I lëvdon edhe i lan, Vet i vret, vet i shan. Vet i perze nga partia, Eshte nje tradit' e tija. Nuk i duron permbi kokë, Me plumb i rrezon ne tokë. Saliu i nxjerr ne prite, I vret naten, i qan ditën. Vret te birin edhe Giten. Keshtu ishte, keshtu mbeti, Beri lufte, te ishte mbreti, Po sharra ne gozhd' i ngeci... Te gjithe e njohin te zinë, Neronin per Shqiperinë....

            1. X
             Xhuliano

             Po mirë ska gjë se ka bërë burg për mashtrim, tani që do të bëhet dhe kryetar, ja jep këtë mundësi kryetari i partisë sl tij, që bërtet e çirret për mashtrues të pozitës. Ky është fundi i botës politike shqiptare. Presim shum shpejt të mbarojë punë dhe berisha dhe meta me drejtësinë, dhe shqipëria vazhdon të mbetet në dorën e fallsifikatorëve, vrasësve, spiunëve dhe shantazhierëve.

             1. Q
              Qerimi

              Ore mire qe ka fallsifikuar, por kete e kane zene ...dmth eshte dhe ca si koqe....

              1. B
               Beni USA

               O kelysha komunist po kushe ka qene ai bire putane qe shkonte ne Greqi ilegal nga mali apo me viza me pashaporta fallso me identitet te ndryshuar para vitit 2000 ,pra pa ndryshuar emrin e vete dhe te prinderve shqiptar (mysliman apo latin ) ne emer Grek apo thjesht Ortodoks asnje pervec minoritarve dhe Vllejve apo (Çobenjve). dhe kur levisnin nga nje krahin ne tjetren padyshim vendosnin emera te tjere ashtu ishte ajo kohe rumpalle si per shtetin grek po ashtu dhe per ne shqiptaret ilegal qe do canim malet dhe ferat per nje jete me te mire apo nje kafshate buke me te sigurte. ketij zontis Devolli bravo i qofte se e ka deklaruar denimin dhe nuk e ka mbuluar sumen me gjethe panxhari partiake ,te gjithe ne te atij brezi qe kemi ikur maleve te gjithe pa perjashtim ne nje menyre apo tjeter jane arestuar dhe jane denuar per kalim kufiri te paligjshem dhe mbase disa ditesh neper stacione policie jemi kethyer me autobuza ne kakavi apo kapshtic ,ai qe pretendon se nuk ka perjetuar te tilla fakte eshte mashtrues ordiner troc fare bire Putane e Homoristi

               1. p
                per ed’vinin qe ndroshoi emrin ne edi ‘parisi’

                Ky eshte « lule » krahasuar me kta te ed’vinit,shumica e qeverise dhe drejtuesve te bashkive i kane perfunduar ne burg dhe shume nga kta e kane Europen te ndaluar

                1. D
                 Drapri qy ngul gozhde ene çekani qy korr.

                 Ore jeni mire ju? Dekriminalizimi eshte vetem per krahun e majte te politikes, se ata jane nona e krimit, jo per PD-istat, se ata jane nona e lirise, kurse baba i lirise o "Komunisti me Rolex", Sali Ramut Berisha.

                 1. H
                  Haku

                  Dardha bie mbi dardhe... e si mos te zgjidhej ky nga dyshja... duhet te jesh i ngjashem... llumi don llumin, duartroket llumin dhe nga llum kerkojne te perfaqsohen. Te ndershmit behen pis, ne kte llum. Ndaj ndidhin te tilla "gabime" v.k

                  1. H
                   Haku

                   Dardha bie mbi dardhe... e si mos te zgjidhej ky nga dyshja... duhet te jesh i ngjashem... llumi don llumin, duartroket llumin dhe nga llum kerkojne te perfaqsohen. Te ndershmit behen pis, ne kte llum. Ndaj ndidhin te tilla "gabime" v.k

                   Lini një Përgjigje