Kandidatja e PD për Vaun e Dejës reagon pas sulmeve të Berishës: Zoti non grata, s'ka presion që më tërheq nga gara

1 Prill 2023, 10:23Politika TEMA

Kandidatja e PD për Vaun e Dejës reagon pas sulmeve të

Kandidatja e PD-së për bashkinë e Vaut të Dejës, Klomentina Drini ka reaguar pas sulmeve që Sali Berisha i bërë një ditë më parë, teksa prezantoi para demokratëve Zef Hilën. Në një reagim në Facebook, Drini teksa e quan Berishën një non grata, shkruan se nuk do të tërhiqet nga gara pavarësisht presioneve që po i ushtrohet.

Klomentina Drini thotë se PD është parti pro amerikane dhe në këtë garë elektorale do të përfaqësojë me dinjitet vlerat e Partisë Demokratike dhe të gjithë demokratëve në Bashkinë Vau Dejës. Ndërkohë, ajo thotë se votat e demokratëve nuk mund të shkojnë për Ilir Metën.

“Zoti NON GRATA! Pavarësisht furisë së pritshme të sulmeve të paimagjinueshme ndaj meje, po të sqaroj: Unë jam Klomentina DRINI! Jam PRO AMERIKANE! Jam PRO EUROPIANE! Jam PRO MBRETËRISË! Nuk bashkëpunoj me persona NONGRATA! Koha dhe veprat e kanë vërtetu qëndrimin tim ! Unë jam historikisht me Partinë Demokratike!

Partia Demokratike, nuk është një parti Kryetari që qon ujë në mulli të Ilir Metës, por një PD vlerash, e hapur për të gjithë ata që ndajnë të njëjtat ide dhe parime të djathta, me orientim qartësisht të fortë pro amerikan, pro perëndimor, me një program modern, vizion e thjeshtësi duke përfshirë në rradhët e veta gjithkënd që ndan të njëjtat interesa dhe filozofi politike.

Theksoj se pjesëmarrja ime në garë elektorale është e vendosur dhe s’ka bashkëpunim apo presion që më kthen pas! Do të përfaqësoj me dinjitet vlerat e Partisë Demokratike dhe të gjithë Demokratëve në Bashkinë Vau Dejës. Demokratët e kanë vendin në Shtëpinë e tyre, në Partinë Demokratike”, shkruan ajo.

Një ditë më parë, Sali Berisha nga Vau i Dejës sulmoi kandidaten e PD, duke thënë se po shërben si patericë e regjimit të Edi Ramës.

“Dua ti them dy fjalë, kandidates dhe kandidatit tjetër. Të dy jeni kandidatë të Tom Doshit. Ua thashë dhe herën e parë. PS-ja ja ka dhënë me koncesion Tomës, kandidatin.  Është e pafalshme në një moment historik për vendin, në një moment kritik për demokracinë shqiptare që një demokrat të çojë ujë në mullirin e Edi Ramës, që të bëhet një patericë e atij regjimi që po shkreton Shqipërinë çdo ditë. Ndaj dhe ftoj përsëri çdo demokrat, në Vaun e Dejës dhe kudo, të mendojnë, prap ka kohë të mendojnë dhe votat e tyre ti bashkojnë”, tha Berisha një ditë më parë.

24 Komente

 1. L
  Lufta e brezave duhet te ndizet e tregoj Rezultate

  Eshte me se e domosdoshme qe Rinia te sfidoje Politikanet e Korruptuar te atij vendi dhe tregoj rrugen ,kur dijme se kush ka qen veprimtaria e tyre ne Politike kto 32-vjet . Eshte koha per nji Katarsis ne PD dhe nji Rini e cila nuk eshte e infektuar nga injoranca e kiminelit te shpelles ,qe jovetem s'ka asnji lidhje me Demokracine e Vertete por si nji komunist i ndyre e spiun dreqit te mallkum qe ka qen e njeriu me i urryer nga ata qe rrethonin .i cili manipuloj injorancen e ktij vendi dmbasi u cfaqe Demokrate ,nji Rini qe guxon e tregin Personaliet .KOha e Kadavres se Shpelles salih hamuti ka mbaruar .Ai duhet te fundoset perfundimishte ne hale

  1. "
   "BOHOTINA"

   Mire ia ke thene moj zonje, po kujt ia ke thene...

   1. s
    salih berrisha KANCERI Demokracise

    zhdukeni kte Kriminel Komuniste shpellar te pabese e gojecthurur kafshe primitive

    1. a
     anticensure

     Mos e censuroni kete Klomen bjondinke bukuroshe, thojani te tere frazen qe ka shpalosur me pathos revolucionar : "Jam PRO-Amerikane, PRO-Europiane, PRO-Mbreterise...dhe PRO-Qeverise"!

     1. A
      Aty ku s'ka Perplasje Brezash s'ka ndryshim

      Pa nji perplasje te tille Brezash ,ku Rinia duhet te guxoj e perfaqsohet fuqishem ne Politiken e vendit , asgje nuk ndryshon e Politika nuk del kurr nga ajo Gropa e Erret ku e zhyti injoranti shpelles me Turmen e hajvaneve qe e ndiqnin pas FakeDemokratin Komuniste ,qellimi i te cilit s'ishte kurr Demokracia apo rruga drejt Europes ,por pasurimi ne menyrat me Kriminale e me cdo mjet ,nen koston e se Ardhmes se shipqtareve ,qe per cudi ,nuk e varen me koke poshte ne Hale kte Sharlatan Komunisti ordinere

      1. k
       k

       Bravo të madhe dhe të lumtë.Me shantaxhe dhe kanosje mafjoze nuk bëhet politikë dhe nuk fitohen zgjedhjet.

       1. O
        Organizata bazë PPSh

        O Klomentina e Mërobazetarit ! Shumë e ke ngref shqekëzën e klitorisit. Më ngadalë o burrneshë dysheku. Nuk te paguan gjë Rripjellja. Flije mëndjen. Jo më pastaj Alibytha i rekrutuari ne djep, që shpreson që gjithë këtë "rrëmujë" që bëri për vulën ti shpërblehet nga Tualeti I Librazhdit !? Roje do ta vënë. Tek antenat e Mëros.

        1. A
         Antkomunisti

         Koqja PPSh Vdiq ngordhja non grata. Dalengadale te gjithe po e kuptojne se ky kriminel ordiner I paudhe qe Skapi e ka lene te lehe si qen rrugeve nuk i tremb me njerez it. Per 32 vjet ky ndyresire kete ka bere presion dhe dhune.

        2. P
         Pal Melyshi

         Moj goce mos shit mend se krimineli i Vicidolit ka me vete Spiunin Nar Noka , ka spiunin Fatmir Jevgjit Mehdiun. Spiunin Ilir Meta , Saliu ehte Kryetare i Spiunave te Sig.te Shtetit.me spiuna ka punuar 32 vjet. Gjenerali famekeq i 97 Spiuni Qukapiku Shaban Memia i pari si kriminel Hajdut e Vrases...pa maloket e Sali Vicidolit ska sukses njeri . Te fala spiunit Nard Noka

         1. r
          raul

          Shabon Tapia ish shefi ushtarak i partise demokratike qe bashke me spiunin famekeq Bashkim Gazidede nxoren me shqelma nga zyra shefin e shtabit te ushtrise se vitit 1997 dhe shpallen fillimin e luftes civile ne 97 me urdherin e dhene nga gjeneral brigade Shabon Tapia per hapjen e depove ushtarake me qellim armatosjen e militanteve te pds. Me dhenjen e urdherit nga gjeneral Shabon Tapia oficeret rebele militante te pds braktisen repartet ushtarake duke kryer grusht shteti dhe akt te rende tradhetie me miratimin e perbindeshit te Vucidolit qe ishte gati te digjte shqiperine vetem per te mos rene nga pushteti , dhe pastaj filloi lufta civile 97 me 3 deri 4 mije viktima per te cilat duhet te behet nje gjyq i madh me dy te pandehur me pranga ne duar: Shabon Tapia daja i neonazistit shpellar Aleksander Biberaj qe me te njejten gjuhe ben thirrje per permbysje me dhune te pushtetit dhe non grates , perbindeshit te vucidolit qe i ka shitur demokratet tek spiuni Agush askush kokeducja, i forti i pazarit te ri qe eshte njeriu me i urryer i planetit per 99.99% te shqiptareve.

         2. M
          Muzaka i Ri

          Bravo, njeri me kurajo dhe dinjitet, nuk i hyjne ne pune askujt njerez pa shtylle kurrizore. Me mire ata qe jane deklaruar pro Berishes dhe i qendrojne besnik atij se sa qaraman dhe lapanjoze,njerez pa surrat, qe japin fjalen dhe e kthejne pas dy ditesh . Keta lloji dhe familjes tyre ja dredhin, jane pa fytyr. Bravo vajzes, e djathta ka vlera.

          1. D
           Demokrati vjetër

           Ky mashtruesi profesionist po reklamon gjithandej që kandidatët e PD , braktisin Alibeun dhe kandidimin . U bënë disa që përgënjeshtrojnë Saliun që nuk heq dorë nga presionet e të gjitha mënyrave . Turp për një plak komunist që merret me karagjozlliqe .

           1. L
            Lala i Lushnjes

            Nuk ka parti mbretrore? Me sa di lala, ata që vjedhin thesarin e shtetit kan edhe parti. Like Muni-ka Metaj, ka parti më duket.

            1. t
             titi

             Nje zonj per tu admiruar, njeriu i mire duket ne dite te veshtira.

             1. f
              fredi

              Bravo Klementina, ti e nxjerr ne drite vulen...edhe nje fshat tjeter i duhet Vules dhe internacionalizohet.

              1. A
               Aleko

               Nje nga arsye qe u rrezua komunizmi ne shqiperi ishte dhe kontradita e brezave dhe ja dolen.Sot sidomos ne PD eshte emergente largimi i brezit berishjan per te ardhur ne krye nje brez me progresist.

               1. E
                Emiljano

                Te besosh sot ke saliu duhet te jesh injorant ose dele

                1. I
                 Iliri

                 Vazhdo beso tek Rama ti Emiljo qe te mbetesh dele e injorant bashke.

                 1. E
                  E jëma e Emiljanos

                  Te besosh te Ramuti je sot pede, mashtrues, sumëkuq dhe pabyths

                 2. i
                  i drejti

                  kete nuk e njeh askush por eshte bere kamikaze per te perfituar nga 2 milionshi i eurove qe do shperndahen per zgjedhje dhe i kan premtuar nje fete dhe per kete eshte gadi te beje cdo gje qe ja kerkojn turpi hahet me buk pa asnje problem eshte bere deti kos o burra te fusin te gjithe lugen e keta te temes ne orgazem haaaaaa.

                  1. V
                   Voto per Partine Socialiste.

                   Do votoj Partise Socialiste. E kam vendosur.

                   1. s
                    saliu

                    e bukura dhe bisha...

                    1. P
                     Per gra te tilla ka nevoje pd , jo per bura si Sal

                     Bravo goc je burrnesh e vertete vetem perballja dhe injorimi do ta zbrabthin kafshen Sali nongrada , mos degjo c’fare thone disa komentus qe i tremben nje ndyresire nje krimineli te damkosur nga Amerika e madhe .

                     1. L
                      Lili

                      Nuk arrijme ta kuptojme edhe sa vite i nevoiten "SPAK" per t"i denuar keta tradhetar me damken "TE "KORRUPTUAR MADHOR" !!!!!!!??????? Faktet jane ;kane vrare , kane vjedhur e kane tradhetuar vendin dhe popullin !!!!! C'far duhet tjeter!!!!!!?????? PERSE HEZITOJNE ..... KUR SAJMIR TAHIRIT I VUNE HEKURAT NE DUART, NE SALLEN E GJYGJIT !!!!!!!

                      Lini një Përgjigje