U tha se ishte i dënuar në Greqi, Çuçi flet për kandidatin e Kuçovës: Kundërshtarët tanë janë për të ardhur keq

31 Mars 2023, 18:05Zgjedhjet 2023 TEMA

U tha se ishte i dënuar në Greqi, Çuçi flet për

Gjatë një takimi me strukturat e Partisë Socialiste në Kuçovë, ministri i Brendshëm dhe njëherazi drejtuesi politik i socialistëve në qarkun Berat, Bledi Çuçi, foli edhe për një raportim në media sipas së cilit kryebashkiaku aktual i Kuçovës dhe kandidati i PS-së në zgjedhjet e 14 majit, Kreshnik Hajdari, figuronte i dënuar në Greqi për kalim të paligjshëm të kufirit.

“Kundërshtarët tanë janë për të ardhur keq, janë akoma në nivelin e viteve ’90. Ai gjest i djeshëm që ata tentuan të bëjnë pis kryetarin tonë të bashkisë, është për t’u përçmuar nga e gjithë shoqëria”, deklaroi Çuçi.

Ai solli në vëmendje ngjarjen e vërtetë të konfirmuar edhe nga vetë kandidati Kreshnik Hajdari në reagimin e tij një ditë më parë, ku në vitin 1999 atëherë 17 vjeç ai mori rrugën për Greqi për të punuar, por u kthye mbrapsht në kufi.

“Kjo na bën që të refuzoni më shumë alternativën e tyre. Me votën plebishitare të Kuçovës t’i japim fitoren Partisë Socialiste. Të gjithë ne duhet ta dënojmë me forcë këtë gjest. Fitorja e PS në Kuçovë është e sigurt”, deklaroi Çuçi.

9 Komente

 1. s
  sapa

  O qelbesire!Po ju paguani njerezve jashte shtetit biletat me kthim per te ardhur dhe votuar per PS.A e shikoni ku keni arritur?

  1. Këta edhe kur opozita nuk u fut në zgjedhje ( që e kishin 100 milion përqind fitoren e garantuar ) prapë blenë votat e njerëzve ????. Janë lekët e mafies që pret investimin pas me leje ndërtimi, lehtësira trafikimi, dhe miratimin e ligjit për amnistinë /pastrimin e parave të pista. Shqipëria është narkoshtet .

  2. C
   Cjapi

   Po lefter maliqi qe doti thernin dashin tek kembet ca dobeje.jepini topet e dashit.

   1. x
    xha Kasemi nga Çepani

    Ha...ha...ha... Edhe ky qenka shkelje dhe denim. Po sa u denuan ne Greqi se kapeshin sepse kishin kaluar kufirin. Dhe pastaj krim eshte ky ? A i kini trute e kokes ne vend ,o njerez ? Vetem po e pati thene Lefteri I Saliut,Ilirit ,po dhe i Rames ,ky besohet...... Po kur je denuar me gjobe se dhija hengri ullirin, e fermes a quhesh i denuar o Lefter?

    1. Y
     Yp foltorja.

     Sapa jep nje fakt qe po paguhen njerzit qe te vijne te votojne te qifsha foltoren.

     1. A
      AI

      Po shkelje ligji ka bere apo jo....eshte pak shtatzene...

      1. K
       Kucova ish ( Q . Stalin )

       Lefter hajvan Maliqit c’do fende e pordhe qe ben Saliu e Monalika i duken fate te mjaftushme per te therur dashin ne kembet eSali nongrades .

       1. z
        ziguri

        Shpellaret le te lehin karvani ecen perpara....

        1. T
         Tomi

         Bledi cucicuci baxhanoku edvinit. Po kto kane konflikt interesi si mund te punojne bashke!!

         Lini një Përgjigje