“…pasi ke kryer orgjira…pas 2 godinave qëndron korrupsioni” – Hysenbelliu i përgjigjet Berishës: Sill provat

31 Mars 2023, 17:10Politika TEMA

“…pasi ke kryer orgjira…pas 2 godinave qëndron

‘Hysenbelliu Group’ ka reaguar sot pas deklaratës së ish-kryeministrit Berisha se në mjediset e ‘Prestige Resort’ janë kryer veprimtari të paligjshme nga zyrtarët socialistë.

Gjatë një komunikimi me gazetarët, Berisha tha se socialistët i vunë tritolin resortit ku kishin bërë orgjira.

Kompania i kërkoi Berishës që të paraqesë provat e pretenduara lidhur me deklaratën e tij, ndërkohë që shpreh bindjen se prova të tilla nuk ekzistojnë.

 ‘Hysenbelliu Group’ thekson gjithashtu se në veprimtarinë e saj ka ndjekur parimet më cilësore të hoteleri-turizmi dhe se mjediset e saj nuk janë kryer asnjëherë veprimtari të jashtëligjshme.

“Në konferencën e tij të shtypit, sot z. Sali Berisha ndër të tjera deklaroi se “Në qoftë se shkon dhe vë tritol ndaj pronave të një pronari të mediave në mënyrën më demonstrative, pasi ke ngrënë, ke pirë, ke bërë orgjira aty…”.

Duke respektuar qëndrimet politike të Berishës në emër të opozitës shqiptare dhe denoncimet e vazhdueshme që ai ka bërë kundër aktit të paligjshëm të qeverisë mbi “Prestige resort”, duhet të sqarojmë për opinionin publik se hoteli Prestige ka funksionuar mbi bazën e parimeve më cilësore të hotelerisë dhe turizmit, me kontrata të rregullta me agjencitë më të rëndësishme turistike perëndimore.

Deklarojmë me përgjegjësi se gjatë funksionimit të tij, në hotel nuk është kryer kurrë asnjë veprimtari e jashtëligjshme, sikundër deklaroi zoti Berisha. Hoteli ka pasur standardet më të larta të sigurisë dhe është përzgjedhur për veprimtari të ndryshme nga mjaft institucione ndërkombëtare.

E ftojmë z. Berisha dhe këdo tjetër të publikojë provat e pretenduara, ndërkohë që ne jemi të bindur se prova të tilla nuk ekzistojnë.

Në lidhje me deklaratën se “Taulant Balla ka kaluar dy muaj dhe nuk ka paguar asnjë qindarkë në suitën presidenciale të resortit” deklarojmë se z. Balla ka qenë në resort, në disa aktivitete të organizuara nga grupi parlamentar i PS dhe si vizitor i personave të strehuar pas tërmetit të vitit 2019.

Lidhur me deklaratën tjetër të Berishës se “pas 2 godinave të tjera të Prestige që u konfiskuan qëndron korrupsioni”, i kërkojmë atij të bëjë publike faktet dhe autorët e këtij korrupsioni, pasi siç e kemi theksuar resorti ishte me leje të rregullt nga qeveria shqiptare”  – thuhet në deklaratën e ‘Hysenbelliu Group’.

25 Komente

 1. E
  Eni

  Irfan beji fresk Velise....shume mire ta ben...Haken...

  1. k
   k

   Non grata, ka kurajon e të paturpshmit dhe sikur të kishte Krishtin përballë në zgjedhje do shpifte që as perversiteti satanik nuk do ishte ne gjendje. Goja e pisët është arma e fundit e njeriut të lig.A. Shopenhaurer.

   1. S
    Sali RRUMPALLA

    Goja e pisët është arma e fundit e njeriut të lig.A. Shopenhaurer.

  2. €€€

   Nuk di ke te shaje me perpara fshatari Fane

   1. P
    Prec Ulaj

    Hahahaha, e bukur kjo. Fshatari i ben ndonje freskllek atyre te PS, mbas e falin Fanen. Nuk e di Fanja qe Edi po te hodhi ne kosh, nuk te riciklon me.

    1. 2
     2

     Prec Ulaj ... Salih Birrishi ... Salih Lusha ... pfffff, na myten shpellaret!

   2. D
    Demokrati orëve të para

    Akoma merreni me një kriminel, vrasës dhe njeri të korruptuar si shpellari Sali Muti.

    1. D
     Demokrati

     Kur i bindur per ato akuza qe nuk ekzistojne ,padite ne gjykate kete kriminel Non Grata

     1. Q
      Qytetari jo dicidal

      O po ky Berisha me keto meret ? Ky ndjek ata qe bejne dashuri ? Ha...ha... ha.. Ka merak se nuk ka bere dot vet.

      1. E
       EMIGRANTI

       Ankohu tek Likja se è ka mik Salen.

       1. I
        I indinjuari

        O Hyse ,ne se te gjitha sipas teje kene qene te rregullta atehere na mbetet te pyesim? Perse u prish resorti ? ,kot fare apo ka emer dhe mbiemer ai qe e prishi ,se do pergjigju drejt dhe na i verteto. Ndryshje shiko punen dhe mbro te tjera se nuk i dihet, se ju nuk kini pare gje akoma.

        1. N
         Niku

         C"na ka gjet me kete plak te rrjedhur qe ju shofte fara. Vetem me kesi lloj muhabetesh vjen verdalle, lavire bulevardi njera, orgji tjetri, pederast njeri, kurvar tjetri. 2 here ka bere seks ne jeten e tij dermani ndaj e ka mendjen vetem atje. Si s'i eshte gjendur njeri afer t'i thote qe ka roitur nga mendte e kokes? S'e fut dot as ne burg tani vetem ne cmendine.

         1. P
          Pensionisti i Porcelanit

          Ne te vetmin rast Sali Shkerdhata ka te drejte!

         2. A
          Avokat Ngjela qe nuk ka fituar asnje gjyq.

          Lugati Sali Serbi i di me mire keto pune te ndyra si askush tjeter, dihet qe orgjite behen ne bordello, ku Prestige Resoer ishte njera prej tyre dhe Fanja na del i "ndershem" ku ka zbatuar ligjin dhe vetem ligjin, ........per socialistet e rivdekjes.

          1. T
           TURI EMIGR

           PUNE DREQI E PRISHI DHE ME BERISHEN ,TE MBAJE FORTE ILIRIFLORIRIN DHE ALIBEUN.

           1. K
            Komunist i rinovuar në demokrat.

            Hysenbelliu, ai gjithë jetën këtë punë ka bërë dhe ti me fletushkën tënde i ke bërë hosana çdo marrëzie që ka nxjerrë nga goja. Tani të dhëmbi duket, se tha si zakonisht të pavërteta për ambjentet e tua. Për të marrë edhe një votë më tepër në zgjedhje nga ai mund të dëgjosh gënjeshtra që as ti pret mëndja, për të ky është i vetmi mjet i të bërit politikë. Me një fjalë është komunist, o Hysenbelliu, bënë atë që dinë të bëjnë më mirë komunistët, të lëshojnë gënjeshtra tamam si fishekzjarret. Po dhe ti shejtan ke qënë një çikë, po fare pak, spiun, këtë mos e moho, dakord?

            1. R
             Rrofte Bisha !

             Po popo piooooooo..qy unecku due ju po popo pooo

             1. M
              Maqja

              Nese di te beje orgjira Fane katundari vetem me ty e Liken i ka bere. E di mire ti kete ndaj te shkon gjuha ku te dhemb dhembi

              1. T
               T

               Burre i neveritshem eshte si ka kalu jeten ajo debile me kte kafsh.ca vemie qe paska qen .

               1. V
                Vleshte

                Fane! Me thone te drejten I ke pa's ra ne qafe gazetareve! Se me thone te drejten, gazetaret kane bo I fare shkolle dhe e kissing neveri te shkonin me kapterin per nje rroge leshi!

                1. M
                 Mandiri

                 Hysen përse hesht Meta/j, ka futur ndonjë lek si aksioner, se në fund të fundit rublat ruse e bënë resortin. Të fala Llallës.

                 1. S
                  Sokol

                  Hall kur te bien trut ne qafe. Ka pa thane i vjetri. Sigurisht qe me keni kuptua.

                  1. d
                   demo

                   Edhe aq kot nuk ja fut maloku,se ai bir kurve pergjon socialistet.

                   1. L
                    Labi qe per zgjuaresi nuk ja ha qeni shkopin

                    Hysenbelliu di ti marre parate se eshte lab i zgjuar sic jemi ne

                    1. d
                     demo

                     Hysenbelliu eshte lab,sa mero Baze skraparlli.

                     Lini një Përgjigje