Lidhjet ruse të Kryemadhit, Rama: Po ç’paskeni qenë o rubla që na i morët me radhë me motra e me vëllezër opozitarë! Drejtësia të provojë se nuk punon me 2 standarde

31 Mars 2023, 13:25Politika TEMA

Lidhjet ruse të Kryemadhit, Rama: Po ç’paskeni qenë o

Kryeministri Rama ka reaguar për financimet dhe pagesat e dyshimta të Monika Kryemadhit nga kompani off shore të kontrolluara nga biznesmenë rusë të naftës.

Kreu i qeverisë ka ironizuar opozitën duke shkruar në rusisht: “Oh, rubla, rubla, çfarë djalli i madh kanë qenë gjithmonë”.

Verifikimi ligjor i fakteve të publikuara në televizion kombëtar është domosdoshmëri, thekson Rama duke iu drejtuar organeve të drejtësisë se duhet të  provojnë se nuk punojnë me dy standarde.

“Ах, рубли, рубли, каким большим дьяволом всегда были… Po ç’paskeni qenë o rubla që na i morët me radhë me motra e me vëllezër opozitarë! Po ato konto bankare ofshor çfarë janë vallë se këtyre u mbinë në gojë ofshoret, po i paskan pasur të tyret shejtanët e shejtanet…

Verifikimi ligjor i atyre letrave të pista dalë në mexhelis në ekranet e mëdha kombëtare është domosdoshmëri dhe drejtësia duhet të provojë se nuk punon me dy standarde, siç punojnë altoparlantët e llojllojshëm të lukunisë kinse opozitare që për këto tmerre as nuk bëzajnë fare!”, shkruan kryeministri në Twitter.

 

46 Komente

 1. V
  Vlora.Vlora

  O Ramut bjeji se i bje bukur thone ,ke 10 vjet ne pushtet dhe s more asnje inisiative per te futur Berishen dhe meten brenda pavaresisht bemave qe kane bere ,keshtu qe te dhjefsha mu ne reforme ,ne fakt te gjithe e dime qe ju kermat, hajdutet e shqiperise keni bere mareveshje me njeri tjetrin

  1. C
   Communist Republic of Albanistan, lol

   Po nen ndikimin e se bardhes ngele o Ramuq EdrogVuqiq,,,, lol

   1. R
    Raimond vlonjati

    Hahahahahaha Flet Rama hajduti qe jepte edhe sumen per te bere nje foto me Lavrov.. Rama eshte tipiku i Legenit qesharak, qe ju pelqen deficenteve te PS-se

    1. R
     Raimondd kari me gunga

     O Raimond , e mori provimin motra ore ??

     1. L
      Lala i Mezeqesë malok si Ju

      Mori atë me gunga.

    2. C
     Comunist of of Berrisha

     Te shkuara jane gjera qe ndodhin te rrojne te tjeret

     1. K
      Kar Kalec Dega

      O Kalec pucra e keqe , o plere te shkerdhefshin motren dhe pragun e shtepise

      1. S
       Standardi rama

       Sa te jesh ti rama i lire me grupin tend kriminal rilindjen drejtesia e ka vertetuar se punon me me shume standarde. Sdo kesh me ke te vjedhesh se iken te tere e pensionisteve mutin mund ti marresh

      2. V
       Vranakonti

       Po te ishte ndonje i majt drejtesia do e kishte arrestuar. Mirepo Monika eshte e djatht,eshte me Salin dhe nuk thirret as te jap spjegime. SPAKUT nuk ja mban bytha ta therres Moniken. Ose,ose do e theras sa per t,'i mbyllur gojen njerzeve.

       1. V
        Vranakonti

        Po te ishte ndonje i majt drejtesia do e kishte arrestuar. Mirepo Monika eshte e djatht,eshte me Salin dhe nuk thirret as te jap spjegime. SPAKUT nuk ja mban bytha ta therres Moniken. Ose,ose do e theras sa per t,'i mbyllur gojen njerzeve.

        1. E
         Evisa

         Zoti Kryeministër, ji serioz kur bëhet fjalë për akuza kaq serioze. Duke i paraqitur me të tallur siç i paraqesin ju, ato bëhen fare të pavlera për t'u marrë në konsideratë nga drejtësia. Mënyra si ju në këtë rast i drejtoheni organeve ligjzbatuese është mbrojtja më e mirë për individët e lidhur me botën lindore për të ruajtur gjënë e vjedhur. Veprime kaq të rrezikshme, lidhje thellësisht të dyshimta ( të mos harrojmë se bashkëshorti i zonjës Kryemadhi krenohej me faktin që për model shpirtëror ka romanin e Nikolai Ostrovskit "Si u kalit çeliku") kërkojnë pa tjetër një trajtim serioz, jo shakatar, siç ju bëni në këtë rast. Thirri mëndjes dhe rritu, je 60 vjeç burrë, mos u sill si fëmijë lagjeje, bëhu një herë serioz sepse bëhet fjalë për fatet e vëndit.

         1. t
          tetovari2

          Ky vend do të bëhet kur do të funksionojë "DORA E ZEZË",pa marrë parasysh numrin sa do të pësojnë. Kjo dorë ti prekë të gjithë prej qytetarit të thjeshtë deri te nivelet e larta shtetërore!!!!!!!!!!.

          1. 6
           60 vjecari

           bravo evisa...zere se e shkruajta une...

          2. k
           koment

           Edvin Rama, ne 2013 duhej votuar per ndryshim dhe ashtu ndodhi. Tani duhet votuar perseri per ndryshim megjithese eshte pak vone, por do te ndodhe. Je nje sharlatan ose e thene fshace nje koqe gomari. Suksese ne jete.

          3. V
           Vito mashtruesi, shoku i Orneles se Varuzhanit

           Nje mut jeni pa mos bej si bir kurve. Sali vrases, Meta hajdut, Rama hajdut, Monika Baxhelle, Veliaj hajdut dhe mashtrues, O burri i Lindes , o hajduti i Lindes !

           1. F
            Fener Zizi

            E Moret vesh ,kush ka Urdheruae Goditjen eTop-Channel. bën Muuuuu. O SPAK Turp te keni,

            1. X
             Xha Bequ bllokmen

             Po dihet se kush, Papuja i asaj qe ka bërë operacione deri ke “zogu”. Kokën e tyre do hanë se asaj p…. I rruajnë. Një herë gaboi gjyshi qe i besoi udhëheqësit legjendar, mbesa ka pushtet, para dhe ushtri. Meqenese ra llafi, ai Ard Çela Osheesë si u bë??? Shkon më në zyrë

            2. L
             Lol

             Kakim tej bejll Takim astallsja Starej vollk Ja tej Nenavizhu Teper tej sdjellall Ogromnej vrag Dlja ljudi I dlja otciznu

             1. L
              Lol

              Kakim tej bejll Takim astallsja Starej vollk Ja tej Nenavizhu Teper tej sdjellall Ogromnej vrag Dlja ljudi I dlja otciznu

              1. L
               Lol

               Kakim tej bejll Takim astallsja Starej vollk Ja tej Nenavizhu Teper tej sdjellall Ogromnej vrag Dlja ljudi I dlja otciznu

               1. F
                Franz Kafka

                asgje nuk do ndodhi. Ashtu si gerdeci, 21 janari e shume te tjera edhe per rublat ruse spak do bej sikur se ka mendjen. rrofte luizi kryeminister i pd

                1. L
                 Lol

                 BOTOJE KOMENTIN TIM O QYP

                 1. A
                  AY

                  Meroooo...shkruaj dy fjale se cfare po behet me McGonigalin ne gjyq. Shkruaj se si e zberthyen Nezen ne gjyq. McGonigalit i sekuestruan te tere parate ruse qe merrte nepermjet llogarise se Nezes. Dhe Neza ishte i lidhur ne Ramen. Shihet fundi i tyre.

                  1. A
                   AY ilacet mos i harro se behesh me keq

                   AY ...Mero eshte gazetar shqiptar dhe meret me problemet e vendit o klluf i perdorur nuk meret cfare ndodhe ne kontinentin tjeter oooo i mbaruar i foltore-nevojtore se komunistit non grata Berrisha

                  2. A
                   Arjan

                   Sa here afrohen ZGJEDHJET RAHMUTI dhe banda e tij fillojne te njejten muzike.A u ka mbetur ndopak dunjitet për ato qe thoni ,apo vetem behet fushate.Nese ka prova atehere veproni zbaroni ligjin Zoti RAHMUT se populli te ka dhene voten.

                   1. F
                    Festa e ashures

                    Rubla Ruse ehhh te prishin mendjen sidomos Kokmadhi qe s'ka mendje fare ehhhh po ti hyni thelle lidhjdve te spiunit I.M me ashuren iraniane do jete nje katastrofe e madhe pa harruar dhendrin e Serbise dhe Flamurin pa shkope Noka njerez qe shiten per pak dollare

                    1. E
                     Emigranti

                     Ata nga rusët ti nga greku një mut jeni të gjithë mjerë ne që u durojmë

                     1. v
                      varfanjaku

                      Ashtu si u verifikua edhe skandali i gjysem miljon dollare qe u paguan per PD, 2 vjete te shkuara nga KGB ruse per agjentet e saj ne PD. Amerika zjeu sepse ndermjetesi nuk kish deklaruar keto para, por vecanerisht fitimet qe kish marre nga ky tranzicion. Amerikanet u shqetesuan per taksat qe nuk ishin paguar, kurse Shqiperia as e can bythen per spiunet qe paguhen me dollare. Me dollare, me dollare or Kryeminister, sepse rrublat kethehen ne dollare....A e mban ment or Z. kryeminister qe Basha tha se ato ishin pare qe shqiptaret e PD benin donacion per PD? Ristani tha qe asnje koker leku nuk ishte arketuar ne arken e PD. Saliu u ngaterua dhe me "pak vonese" tha qe ishte fjala per 10000 dollare dhe jo per gjysem mijon. Mendoi i ziu se ishte spiuni i vetem i rusit(apo serbit)qe ndante paret me Bashen...Komentuesit kane te drejte qe jane te egersuar me ju Z. Kryeminister. Ne kesi raste duhej ta kishje bere Shqiperine "mut"deri sa e vertata te dilte ne shesh. Edhe sot flet sikur flet nga maja e Olimpit.....

                      1. J
                       Juliano

                       Drejtëdia e SPAK, sa të jetë kraja dhe dumani, do meren me hajdutë xhepash. Skandalet e Meta/j dhe Monika kokmadhi nuk kanë të sosur. Nuk kanë bithë as kraja kur ishte dhe është, as dge dumani. Janë prodhim Llalle, ku shpirtërorët e tyre si meta dhe berisha janë shefat e tyre. Nëse një njeri tjetër do ishte akuzuar për një cëngërrimë të atyre marifeteve te metës dhe monikës, sot do ishte i kryqëzuar në të gjitha organet e drejtësisë. Ky është SPAK, ku e humbi legjimitetin dhe besimin në popull.

                       1. X
                        Xheku

                        Haha SA Kar... Monika rusit,KY serbit,berisha grekut... Skeni lene shtet pa ja marr ne goje. Mjere Shqiperia qe Ka nxjerre vec llapaqener e hajdut politikan e asnje qe vertet te punoje per te.

                        1. F
                         Fatmiri

                         Nana e baba u dogjen nga bankat ne Malte.Filoqylsi te inseratoret shume gabime ka bere.Qorri i tetoves e dhjeu me drogen.Sulltanpiktori me ministreshat nuk di asgje!?

                         1. C
                          Cun Tirone

                          Vetem llafe, se ju del gjumi naten nga frika e Saliut..."ju a ban ftyren si pkuca" dhe dridheni kur e shfni. Sa per batuta nuk u a ha qeni shkopin...

                          1. S
                           Stockholmi

                           SPAK nje zhgenjim i plote. Gjithe ato krime te tmerrshme te bera nga dyshja Berisha-Meta as qe kane ndermend ti prekin. I bien fyellit vetem ne nje vrime. Turp per milionat qe marrin si rroge dhe per privilegjet e tjera qe kane.

                           1. O
                            O lleshi

                            O RAM PALLKARI MOS SE NA U VOLLE

                            1. S
                             Salikoqepetulla

                             Nga e di o Lleshi opo shkerdheu te teme edhe tet moter Rama.

                            2. E
                             Eni

                             Nese ka ndonje Shqiptar qe ja ndjen per Rublat une e heq koken...gjeni ndonje Alibi tjeter per njerezit se Shqiptarit ahaaaa....duan buke e siguri njerezit o babammm....

                             1. F
                              FCB

                              Or pallosh , Moniken aty e ke pas nga 10 vjet por na thuj ku i cove 1,1 miliarde euro te Termetit se ke mbi 20 mije familje qe sorollaten si cifutet ne shkretetire pa kurrfare pergjigje , mire 600 mije euro u gjeten ne tubat e aspirimit , hiq dhe 2 vilat e Ben tigrit po tjerat o pallosh nga i dengdise o monster.

                              1. A
                               Aron

                               As mos prit nga SPAK te merret me keto. Sapo u bene publike, ata menjehere duhet te ishin fut ne aksion per hetime, por me aq sa shikojme as qe do te nderrmarrin kurre nje gje te tille. Mjere populli.

                               1. B
                                Berti

                                Z. Rama, SPAK ka 2 vjet qe po tall lesht me ty. Jeni 10 me 0. Ka arrestuar, nen hetim dhe denuar 10 ministra, deputete e k/ bashkiake nga PS. Nga opozita as nuk mundohet ti therrase e jo me ti akuzoje apo denoje si Kraja ashtu dhe Dumani sepse kane frike, mgjse ata kane bere krime te llahtareshme. Asgje per 21 janarin, Gerdecin, rrugen e kombit, CEZ-DIA, privatizimi i klubit Partizani, vjedhja floririt, ka 3 dite qe dalin dokumenta per para ruse per Monika Kryemadhin. Shqiperia do te behet kur populli te arrestoje prokurore e gjygjtare , te vendosen per 10 vjet te huaj derisa nga ky vend te dalin juriste trima jo “ berishiane”.

                                1. R
                                 RAIFI

                                 Do përdor gjuhë banale si edhe shumica e komentuesve në "Tema".Edi që po i akuzon të tjerët për lidhjet me sllave po ia përkuj kohën kur b.tha i kishte thënë p.dhit po kundermon!

                                 1. D
                                  DREJTESIA

                                  Drejtesine ne Shqiperi e vrate ju si qeveri parlament, politikane. Jeni te gjithe hoj hoj te gjithe njesoj. Nuk keni dallim. Krieminister nuk te beson njeri. Je i tyre. Ke patur shume mundesi te besh dicka per ndeshkueshmerine, por orgnet ligjzbatuese te tuat nuk ta varen. Shih rrushi rrushin e piqu. Rama-Saliu-Meta-Luli jeni nje te pandare. Hiqe mendjen, sa te jeni ju ne pushtet e kushdo qe te vije e majta nuk e lufton krimin. Qytetaret e kane humbur besimin doni apo nuk doni ju. Nuk e vleresuat popullin. Edhe mund te fitoni ne zgjedhje, por sa para ben, me breke neper kembe. Populli ka neveri ndaj te djathteve ndaj por edhe me ju te majtet nuk eshte. Menduat per xhepat e juaja. Ato lemoshat per pensionistet jane qesharake. Sa turp. Mjerr kush eshte pensionist. Kryesorja na zhgenjyet per luften ndaj krimit. U bete pale. Neser do tju kthehet me te njejten monedhe.

                                  1. S
                                   Semi

                                   Po qeveris aq keq sa Mones e Brimsides do ja japim voten....ne maj do humbesh keq....ti therrasesh mendjes per te pergjithshmet.

                                   1. I
                                    I juaji Edi Rama

                                    (...gjithe sy e veshe jemi tek ai dreq hetimi atje ne Amerike te atij McGones mikut tim e te ruseve bashke...)

                                    1. G
                                     Gota

                                     Qenkan hedhur ne sulm qentë e Sal kufomes te Tema!

                                     1. S
                                      Salikoqepetulla

                                      I paska leshuar zagaret Ilir dhe saliu,kunder Rames.Si gjithmone kur ju del gje keta bastarte sulmojne.!!

                                      1. E
                                       Ed Kimetja

                                       O Edo Ato taksat e “pikturave” (zhgarravinave) qe blene bythlepiresit e tu, a i pagove? Leri llogjet neper blogje po bej akuza dhe nisja SPAK-ut …. ne se vertete ke prova. Po jo, mbylle se u bere si Shaban Qosja. Ps. Mos harro se te paret e tu, para ca dekadash, i benin temena Ambasades Ruse, njelloj si ti sot bythlepirje Kimetes. Guri i proves se patriotizmin nuk jane ambasadat, po shqiptaret. Njeri pa shtylle kurrizore, pa minimum integriteti, pa dinjitet personal. Hajdut qe e mban karrigen me bythlepirje te peshtirosur. Ik se na bere me vjelle. Vagabond

                                       Lini një Përgjigje