U tha se u tërhoq nga gara, reagon kandidati i PD për bashkinë Lezhë

31 Mars 2023, 10:23Zgjedhjet 2023 TEMA

U tha se u tërhoq nga gara, reagon kandidati i PD për bashkinë

Sandër Marku ka reaguar pas lajmeve se ai nuk do të jetë kandidat për kryebashkiak në Lezhë, nën siglën e PD për zgjedhjet e 14 majit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Marku nuk e kursen ironinë për Sali Berishën, të cilit i referohet si i sanksionuar që strehohet në Partinë e Lirisë.

“Ne cilësinë e kryetarit te komanduar te Deges së PD-së Lezhe dhe si kandidature per kryetar Bashkie, kam depozituar prane PD-se Tiranë, dosjen  me listen e 41 keshilltareve PD-se!

Nderkohë, ju bej me dije, se un kam qene, jam e do te jem ne unison me qendrimin zyrtar të PD-se se Shqiperise.

Nderkohe ftoj te gjithe antaret e PD-se qe te vijojne te jene tek PD-ja, tek shtepia e tyre 32 vjeçare, tek shtepia e vertete e tyre e mos te shkojne tek streheza provokuese e shtepise se LSI-se apo e PL-se, ku strehohen njerez te sanksionuar nga miqte dhe aleatet tane euroatlantik.

Votoni listen e Keshillit Bashkiak, votoni PD-ne! Te maksimalizojme votat per PD-ne, per ju, e per te ardhmen tone te perbashket. Se shpejti, ditë me të mira do te vijne per te gjithe demokratet e Lezhes dhe te gjithë Shqiperise. Fitore!” – shkroi Marku.

 

20 Komente

 1. T
  Tata luigji

  Bravo doktor mos neshroheni nga nje kamikaz si salih bin laden qe don ta hedhe ne ere pd nepermes non grates nr2 Like hajdutit

  1. E
   Evisa

   Po mirë, zoti Marku, kaq shumë t'u dhimbska kandidati i foltores në Lezhë sa të mos dilje vetë në zgjedhje, si mënyra e vetme, konkrete në mbrojtje të PD? Po, nëse dojë të ushtrojë presion që të votohej për PD, pse nuk u regjistrove dhe këtë veprimin e tërheqjes e bëje një ose dy ditë para zgjedhjeve pasi edhe kandidati i foltores të ishte deklaruar në favor të votimit për PD? Pastaj, nuk mund t'a kushtëzonit ju dorëheqjen tuaj pas një thirrje të kandidatit të Berishës në Lezhë ku të deklaronte hapur se ne duhet të votojmë kandidatët e këshillave bashkiakë të PD zyrtare? Apo justifikohen kandidatët e nongratës me faktin se në këtë rast do humbisnin nja dy vota të qelbura të Ilir Metajt? Ç'patët mor lumëmëdhenjë që i vutë çismen në fyt PD me këtë veprim që bëtë? Turp për ju! Dhe doni të mbuloni marrëzinë tuaj politike me sofizma bajate....

   1. P
    Pacienti

    Sander kush nuk te njeh sic te njoh une le ta mesoje se nuk ke i le gje mangut Kocit te teto lenkes si per nga “zgjuaresia” ashtu dhe per nga deliri! Bere shume mire qe nuk dole kandidat se do ishte turperuar! Nje keshille miqesore. Inatet e qejfmbetjet nuk lahen ne kohe lufte! Tung!

  2. N
   Noci

   Respekt.Tregohuni trima ose PD do shkaterrohet .PD eshte prone e gjithe shqiptareve edhe te majteve se kur u krijua te gjithe e deshen

   1. D
    Dakord

    Pa me te voglin diskutim ke te drejte. Rruges na u shpif nga krimet dhe shkaterrimin qe i bene shtetit. PD zyrtare duhet rezistoje per te miren e atdheut. Spurdhjaket dhe legenat e pd te strehoen te sigla "bashke fundosemi"

   2. A
    Arbëror Epiroti

    Fushata pranoka lloj lloj gënjeshtra, mashtrime dhënie para për tërheqje etj. Ku janë organet e drejtësisë?

    1. R
     Rrespekt.

     Të gjithë shkerdhatat, horat, hajdutët dhe rracë-kurvat e Pe-Derastisë 30 vjeçare, që i bashkohen Sali tradhetarit, të cilët kanë shumë kleçka dhe krime nën lekurën e tyre, janë si ata të mbyturit që kapen pas shkumës për të mos u mbytur, ku shkuma është Sali kopili i kurvës Shiqere. Sali tradhetar Berisha dhe Azem shkerdhatë Hajdari, , që kur u parashutuan nga sigurimi i shtetit dhe Ramiz Alia, në krye të turmës amorfe, të varfer, dhe të uritur për bukë e liri, unë megjithse jam totalisht i djathtë politikisht, nuk kam perkrahur dhe nuk kam votuar kurrë për sektin anti-kombetar të quajtur Pe-De-rastia Shqiptare. Megjithse nuk jam Lezhian, kam rrespektin më të madh për Pierin Ndreun, dhe po të banoja në Lezhë do votoja për Pierin Ndreun. Duke parë zhvillimet e fundit në partinë anti-kombetare që quhet PD, sot po degjoj qendrimin e Sander Markut, qendrim i cili më jep të kuptoj, që ky person qënka i paster moralisht, nuk paska ndonjë kleçkë apo krim të fshehur dhe të rregjistruar në arshiven e UDB-ashit Sali kurvë Berisha, dhe jam i sigurtë që tradhetarët e kombit me Berishen si marshall, ja kanë ofruar një çantë me para droge dhe korrupsioni,për t'ja blerë burrerinë dhe voten, por ky burrë Lezhjan, nga qendrimi i tij i sotshëm, duket që nuk e paska pranuar. Pra, për ty z. Sander Marku, rrespektin më të madh.

     1. G
      Gabriel

      Vetëm se votën is jepke Pjerinit ama. E kuptoj sa i djathtë je? Sa i vlerësoni ju të majtët këta të PD-së zyrtare të pakicës!

     2. t
      tefiku

      Po mor po kunder Sali Berishes me fjale, me vepra hoqe dore nga kandidimi per kryetar dhe i dhe nje dore kandidatit te berishes

      1. S
       Sa kom qesh

       Po more Mark a Rrok a Frrok a si ta thone emrin. Edhe Basha tu fjete gjume ne Hollande asht e tu prit DITET ME TE MIRA efhe FITOREN qe thu tej or Mark! Vazhdoni futjani gjumit se mire e ban ZOTI se ska qajre pa u ba mire se jeni PD-ja e vules ju !!!!

       1. E
        Eni

        Eshte bere treg fitimprures....hudhu...

        1. T
         Tironsi

         Alibeaj dil e ben fushate te forte per te ngjallur shpresat e demokrateve te ndershem neqoftese nuk doni te degradohet opozita shqiptare. Nqse nuk do qe PD e ardheshme te jete ne duart e nongrades, Mul Nokes, Palokes, Shehut,Vokshit e co. Nga ju duhet te largohen urgjent Gazment Bardhi e Jorida Tabaku pasi u detyruan ne fillim nga vendimi i Departamentit te Shtetit sa per sy e faqe dhe po tregojne qe jane brumosur e jane te frymes berishiane.

         1. s
          socialisti

          Si "u tha se u terhoq nga gara"? U terhoq ore u terhoq, por e terhoqem ne pastaj per veshesh dhe e futem serish ne Stalle...ne gare pardon!

          1. F
           Fatmiri

           Respekt.

           1. p
            paemer

            kjo fabula qe keta po kercenohen eshte komike fare ,trecereku i ketyre qe ikin ne kete moment e bejne qe te mund te kene nje te ardhme serisht ne ps ,kaq e thjeshte eshte .po te ishin kercenuar keta do kish ndodhur shume me heret ....qesharake . berisha eshte nje monster (bashke me limwn dhe pimtorin)po ju nuk insipironi mjaftueshem njerez qe ta rrezoni ,kaq e thjeshte eshte ...deal with it

            1. D
             Dauti

             Ky ka dy dite qe ha, pi dhe fle me Pjerinin. Eshte paguar mire.

             1. 1
              1

              O DAUT po pse eshte paguar ky e jo ai i nongrates

              1. r
               robi

               Po mor Mark qenke burre i mencur. Po si shkoi foltorja pas sharebajges se haremit te Jales Silvi Caka surratplaka, t'ja fusesh m'shuplaka, se lef si kukuvajka dhe te sharebajges tjeter te neveritur Elona guri turikali surratmalokja , drandja e mirdites dru me pre qe i lef dhe bytha , ta ben kopilin ta le tek dera, ti ve breket ne koke ngriti ne kembe policine e Durresit me gjoja nje survejim qe i behesh leshelise dhe ne fund doli nje simulim i Elona Gurit qe mos ta kesh ne lagje e jo me antare keshilli bashkiak se do ta beje keshillin kuplara.

               1. R
                Real

                Trim i rralle ky maska.....sa qe e kapen per veshi dhe e nxoren lakuriq si bythelepires. Na trego ore rrote ...ari a je terhequr apo jo

                1. E
                 EDMONDI

                 Pershendetje doktor ! Pergjithesisht kam konsiderate per ju personalisht. PD-ja eshte nje parti shume e rendesishme per vendin, mirepo ajo ka nevoje te pastrohet dhe ringjallet nje here e mire. E mira e saj do te jete edhe e mira e vendit. Nese ti dhe te tjere si ti nuk do ta beni kete, duke ia kthyer shpinen nje here e mire atij qe ju solli ketu, ju dhe ne, atehere PD do te shkermoqet por edhe vendit do i behet dem. Gjerat e dobishme kerkojne largpamesi dhe guxim. Ketu do te duken vlerat ose antivlerat e secilit.

                 Lini një Përgjigje