SONDAZHI i Top Channel: Erion Veliaj thellon fitoren në Tiranë, merr mbështetjen e 54% të qytetarëve

30 Mars 2023, 22:55Zgjedhjet 2023 TEMA

SONDAZHI i Top Channel: Erion Veliaj thellon fitoren në Tiranë, merr

Kryebashkiaku aktual i Tiranës, Erion Veliaj, është fitues i zgjedhjeve të 14 Majit me një diferencë të madhe me kundërshtarët e tij, sipas sondazhit të parë të realizuar nga Top Channel në bashkëpunim me kompaninë “Angi Richerce”, për periudhën 20-25 mars.

Nëse qytetarët e Tiranës do të votonin sot për Bashkinë, sondazhi nxjerr fitues Veliajn me 53.8% të votave, kundrejt 32.9% për Belind Këlliçin. Pra, mes tyre ka një diferencë prej 21 pikësh, çka e bën Veliajn fitues të padiskutueshëm të garës në Tiranë.

Edhe në sondazhet e tjera të publikuara deri më sot nga EuroNeës apo Report TV, Veliaj shfaqet në kuota të njëjta pikësh.

8 Komente

 1. P
  Phoenix

  Prit kur deri ne selektime, jo votime, ta nxjerrin me 130% te qytetareve. Keta neo komunistet ja kaluan dhe merhumit, qe i fitonte me 99.9% votat ne diktature.

  1. R
   Raimond vlonjati

   Sondazhi i Top Chanell -looooooooooooooooooooool hahahahaahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaha Ky sondazh behet nga dritarja e zyres se Velaij hajdutit hahahahahaha

  2. G
   Gjergji

   Ore në p* të së ëmës vaftë Këlliçi me Saliun ,së lesh ka për të fituar, po aman ore kë pyesin këta të sondazhit? Pyetjes si është jeta në Shqipëri ,44% i përgjigjeshin se " është e mirë"?????? Nëse kanë pyetur shqiptarë nuk ka as shansin më minimal të dalë kjo shifër,se këtu nuk janë të qetë e të lumtur as miliarderët; vetëm po pati pyetur italianët që banojnë këtu mbase po. E rithem ,nuk fiton dot Këllua i Saliut, megjithatë a besohet një sondazh i tillë?!

   1. A
    Ai

    I paskan vjedh qe ne sondazh…………………

    1. ÇEKIÇI

     A aq shumë gabel paska Tirona ?????!!!!!!!

     1. k
      k

      Mos e ka bërë Sorosi gjë këtë sondaxhin ?

      1. J
       Jari

       Ore Ju të Top Ch, si ka mundesi që keta mender Analistash si; Tan Hoxha, Klodi Llalla (TIKU ), etj, etj, pse nuk e thoni troç që shkellet ne kallo Monika Kryemadhin me ato parate Ruse dhe ajo ju pergjigjje me nje karikatore " karamele ", ku u keput peri aty ku s mba te Roja i shketë.

       1. N
        Noci

        S'ka asgje per tu çuditur se ne kushtet qe jemi ku PS eshte monolite dhe opozita cope cope s'ka si te ndodhe ndryshe

        Lini një Përgjigje