Murrizi në studio me Fahri Balliun: 13 gazetarë, drejtues emisionesh, kanë dosje si spiunë të Sigurimit të Shtetit

31 Mars 2023, 09:44Politika TEMA

Murrizi në studio me Fahri Balliun: 13 gazetarë, drejtues emisionesh,

Ish-deputeti Myslim Murrizi është shprehur se ish sigurim-sat e shtetit kanë poste drejtuese në polici dhe SHIK.

Murrizi ndër të tjera në cilësinë e një personi që ka aksesuar dosjet e sigurimit është shprehur se janë 13 gazetarë të mirënjohur që kanë dosje dhe janë ish- spiunë.

"Unë në parlament kam propozuar një ligj i cili Rama dhe Nikolla nuk e miratuan dot dhe heshtën.

Shqipëria ka pasur 158 mijë bashkëpunëtor të sigurimit të shtetit që nga 1948-1990, unë jam verifikuar më shumë se tre herë nga komisioni Bezhani

Ky i fundit ishte një ish spiun me pseudonimin “Boshti”.

Tani 248 oficerë policie rezultojnë me dosje të sigurimit të shtetit dhe oficere sigurimi, 73 oficerë të SHIK ku 21 janë drejtues rezultojnë me dosje dhe janë ish- sigurimsa. 

Se çfarë mund të sjelli të re një ish oficer i sigurimit që përgjonte pas dere dhe të akuzonte për nenin 55 “Agjitacione dhe Propagandë” nuk e di.

Janë 13 emra nga studiot prestigjioze që drejtojnë emisione dhe vënë gjoba ku përfitohen miliona euro nga taksat e qytetarët.

Ka studio që mua nuk më thërrasin në emisione sepse unë i di pseudonimet dhe kanë frikë se thonë do do të mërzitet e do të na i thotë gjërat", tha Murrizi, ndërkohë që në krah kishte Fahri Balliun kur fliste.

42 Komente

 1. T
  T

  Ti e paske pas ne krah njerin me pseudonim corapja .

  1. s
   sigurimsa spiuna Desidentet e Demokarcise

   mos ja fusni kot . balliu ka pas pseudonimin -Nocka e Derrit - kur hyri ke Zeri P

   1. e
    elbasanlliu

    Sido qe ta kishte pseudonimin, ne Elbasan e njohin te gjithe dhe e dine qe ka qene spijun i Sigurimit. Po keshtu, e dime te gjithe qe ka qene njemaskara e bythelepires i Hekuran Isait, qe e ndihmoi qe te behej gazetar tek Bashkimi.

   2. L
    Ladi

    Faroja kishte psedonimin Blegerima pse pallonte nje Blegerime me dy kembe. Ende sot vertitet me Kepucarin dhe kujton kohet e vjetra.

   3. M
    Muharem Kaso Laprake

    Fahriu eshte disidenti me i madh qe eshte akoma gjalle .me 15 maj do ta shikoni o kelysha te Edvin enver Rames

    1. F
     Fener Zizi

     Muharrem Karo, Lapraks hahahaha,

     1. O
      Operacioni Zjarri

      Ah qe nuk e pashe emisionin. Jam kurioz te di si reagoi Fahri spiuni.

     2. D
      Dakord

      Po çne o Kaso?? A nuk eshte sali krimineli disidenti me i madh i mbetur gjalle??? Ti je toç per zotin.

     3. P
      Pjeter mustaku

      Qymyri lushnjar te nxin po ju afrove dhe preke. Ta thoje nje emer?

      1. S
       Synej

       Nuk eshte Lushnjar ky. Ska lidhje me Lushnjen fare. Edhe kur flet, flet si nga Gosa. E ka pat dergu Tritani me Saliun taksidar ne vitin 92 ne Lushnje, dhe u fsheh si mi kur hengri prreshin Tritani. Ky eshte nga Luzi Kavajes. Eshte spiun personal i Saliut, e merr e hedh Saliu neper vende ku i duhet te bej njerzit me mut. Ky eshte makineria e hedhjes mutit qe ka Saliu, por tani eshte dekonspiruar dhe nuk ja ve veshin me njeri.

       1. B
        Bravo Synej!

        Synej, je gjeni. Portretizim më të saktë për Murrizin zor se mund të bëhet. Edhe këtë punën e hapjes së dosjeve e ka vetëm për shantazh ndaj antiberishistëve, jo se do vërtetë të hapen dosjet. Ky është një alterego i Spartak Brahos, i cili bënë shantazhe ndaj kundërshtarëve të drejtuesit të radhës në PS. Janë lecka për të fshirë bythën çdo drejtues Partie.

      2. f
       fjala vjen

       Po Fahriu ka dosje te sigurimit te shtetit Murrize? Ju jeni plehra te kesaj mut demokracie qe u ngriten kembet e i bien kohes. Halerat mbuluan bulevardin me ju, Murrize.

       1. A
        ATDHETARI

        Lufta e klasave vazhdon akoma me e eger .Oficeret e sigurimit e kane pasur dhe e kane profesion pergjimin para ose pas deres per profesionin e tyre ata kane bere shkolle dhe kurse kualifikimi .Me dosje persupozohet se jane ata njerez qe kane sherbyer me 120 lekesha dhe nje nder ta ke qene edhe ti .Ti pseudonimin e ke patur "MURRIZI "

        1. T
         Tata luigji

         Ti Murric je kokrra e komunistit qe je akomudua tek breket e Saliut, te them te drejten nuk te marr seriozisht kur merr piskamen ne studio te ndryshme duke i bere like vehtes

         1. R
          Raimond vlonjati

          Kete pseudonim Tata qe e kishe ne komunizem ti ripjellesi Edvin Drames nga nostalgjia e madhe qe ke per ate kohe e perdor dhe tani si nik ketu te Tema.

         2. E
          Emiljano

          Ky me duket fiks si brigadier koperative,qe duket sikur demaskon komunistet kur ne te njejten kohe eshte duke i lepire bythen komunistit me te madh te shqiprise

          1. N
           Noci

           Kam qene ne Spanjë ne vitin 98 dhe ky shtet ka patur diktaturën e fundit fashiste ne bote me Franklin.Pyeta nje person qe punoja me te " si ka mundesi qe vendi juaj kaloi nga diktatura ne demokraci per nje jave. Me tha patem fatin te zgjidhnin nje president icili ne fjalimin e pare i tha te gjitheve neser fillon demokracia,te gjithe do vazhdojnë punën aty ku kane qene por jo me ligjet e diktaturës por me kushtetuten e re qe votuan .Kush e shkel denimin eshte shume i rende.Ne vendin tone u hoqen nga puna edhe pastruesit e wc ve se le me administrata e shkolluar.Jo te gjithe ushtaraket kishin qene pjesë e diktaturës ,u larguan deri njerez te shkencës per t'u zevendesuar me te hurit e litarit qe punuan veç per te vjedhur .Prandaj akoma sot ne vuajme kete shkaterrim institucionesh qe nuk jane te zot dhe nuk duan te nxjerrin te verteten se shumica ose kane qene vete ose kane patur familjar qe kane bere sherre

           1. R
            Raimond vlonjati

            O Noc pse genjen ripjelles pas diktatures Spanja ska pasur asnjeher president po mbret.

           2. P
            Populli

            BABAI I MURRIZIT KA QENE KRYESPIUNII LUSHNJES !! ME GJITHE XHAXHANE

            1. I
             Iso

             Ky murrizi eshte nje legen qe se ka shokun!mashkull me ze femre...

             1. D
              Dauti

              O murriz po ce ke ate ze si ze kurve o Maria me boje? Hap syte kush te pallon, se nga zeri tregon munges testosteroni

              1. R
               RRahman Rrajca, deputet.

               ...vetem 13 prej tyre nuk kemi mundur dot t'ja zbardhim dosjet qe kane si spiune Sigurimi...

               1. T
                Tironci

                Nocit,ajo cfare shkruan eshte e vertete ! Mund te argumentojme edhe me shume,por “mesazhi” eshte aty.Kemi “hyre” jo me drejtimin e duhur…. edhe brezi mbi 40v veshtire te sjelle shoqerine tone atje ku duhet! Pergjegjesia e klases politike injorante,nen nivelin mesatar te kombit ! Tironci

                1. s
                 selfo zeneli

                 na cave karin po me ket muhabet ti . te qifhs ate katunaren nga LU

                 1. D
                  Davidi

                  Operacioni Mockingbird i CIAs i imituar keq. Po Kol Balla esht, apo ka ndrruar pseudonimin ne Masturbatori?! Po Eni Vasili, qe gjithashtu per rrjedhoje do ket ndrruar pseudonimin ne Masturbatorja e Masturbatorit?

                  1. G
                   Gota

                   O David plehra, mos fol per grate me kete gjuhe si kuçke burre, se besoj se ke edhe ti nene, moter e grua qe nuk te kane asnje faj!

                   1. N
                    Nati

                    Eni ka pas babain e xhajen oficere te sigurimit . I kam pas komshi ke Siri Kodra

                   2. x
                    xhemal

                    Murrizi eshte me gomari i politikaneve...nje ze cjerres,nje zhurmues,anetar i korit te brektoskave

                    1. S
                     Sali gerdeci

                     Ky shkerdhata,,,qe tha ruaja saliun ne zyren me kallashnikov ne 97,,,ju ju duhet shkerdhyer geni qe vazhdoni tu beni moral shqiptareve,,,ju ka perdhunuar saliu o murriz,,dhe qe ne ate kohe tu bo zoni si zog kurve

                     1. P
                      Pal Melyshi

                      Po trsktoristi Murrizi e ka rjep Saliun kur kishte puahtet . Murrizi kishte Univ.e pare Privat Justiniani ka shit Diploms per njerzit e Saliut. Murrizi mund te mos kete qene spiun , por o babsne ose xhaxhane i ka pase se me ligj Ssliu nuk te jepte Post. P.sh. Bedri Hoxha i Matit i biri i Dpiunit Feri Hoxha nga Guri Bardhe , vetem sto promovon Berishs per P.D.- ne veĺexrit Hoxha Ganiu

                      1. F
                       FATMIRI

                       I PARI ESHTE FARI GRUAQIRI DHE KE HARRUAR PA THEN LIRINE E BERISHES SE BERISHA VET DIHET NGA TE GJITH

                       1. M
                        Murrua I Sulzotajt jep leksione.

                        E lini rehat lopcarin Limo prej fshatit Sulzotaj.Gjithe jeten me lopen keshtu ka qene e keshtu do te vdes qyqari.Nuk kuptoj se kush e therret neper studio te kakarisi dhe thote gjera qe as vete nuk i di.Hajduteria demokratike i solli edhe Limos dite te mira pasi arriti te behet pronar ne nje universitet privat ku diplomat shiteshin si patatet.Parulla e fshatarit Limo eshte ta bejme Shqiperine si fshati Sulzotaj.Rrofte P i Lirise me Cepanin ne krye.

                        1. K
                         Kastrioti elbasan.

                         Murriz, bën bëz e mëz nëpër studio, por kurajo t’ja thuash në sy balliut që ka qënë spiun, nuk ke bythë. Prandaj mos e ngrij zërin, se dukesh si ajo makina që i jep gaz, dhe xhiron në vënd nga balta që ka mbuluar rtotat. Ti e di mirë kush është fari balliu, mjafton të kesh jetuar kohën komuniste dhe ky barbon të del në faqet e para të asaj kohe. Ndoshta mos të dy ju keni një sivi, sepse para tij murriz bën të panjohurin. Të mbajtë shëndeti murrizzzz dhe mos harro fariunnnnn.

                         1. D
                          Doktori

                          Murrizi është një bimë e fortë me lule marsi të bardha si bora, që as bryma e akullt nuk i vyshk. Frytet e tij kanë cilësi qetësuese, zbusin gjendjen e ankthit dhe janë shumë të dobishme. Kjo shkurre vjeshtore me gjemba rritet ne vende të thara e me gurë, në shpatet e pyjeve me bung dhe ah. Murrizi ndihmon në rastin e tensionit të ulët dhe të lartë të gjakut, pagjumësisë e nervozizmit. Preparatet nga kjo bimë janë të mira kundër aritmive të zemrës, ndikojnë si diuretikë të lehtë dhe reduktojnë stresin. Kjo bimë ndihmonë edhe në në shërimin e shtypjes së lartë të gjakut dhe ngërçeve të mitrës. Ky eshte shkurre me gjemba por nuk vlen per asgje pra nuk eshte murriz.

                          1. I
                           Imigranti

                           Te gjithe keta qe e shajne Murizin ketu, kane qene bashkepuntore te sigurimit. Murizi eshte ai qe eshte, po keto qe thote per ish bashkpuntoret e sigurimit jane te verteta.

                           1. M
                            M

                            Te flasi me emra apo nuk jà mbani bytha

                            1. .
                             ...

                             Nje emer po jua them une Blendi Fevziu me pseudonimin Korani

                             1. f
                              ferizi

                              Mire mor zotni qe ka ish sigurimsa.Po ty si te doli universiteti ne ate kohe se derdellit se je i persekutuar, apo ka qene ndonje i aferti jot spiun ne mos ti vet.

                              1. P
                               Populli.

                               O Lymo nje fjale e urte thot "o mer e mba o dhit e ha"Perse nuk nxjer ndonje emer me fakte o Lymo Mos u bej si shefi jot "e di une ju thom un juve do ta shikoni juve me thane muve etj"

                               1. S
                                Ss

                                Nga eshte ky fshatari?

                                1. R
                                 REZIDENTI

                                 Fahhri palla,e ka pas pseudonimin

                                 1. d
                                  demo

                                  Te flasesh per bashkpunetaret e sigurimit me Fari balliun ne krah,,eshte si te shpallesh ujkun vegjetarian.

                                  Lini një Përgjigje