"Do ju dal edhe në frigorifer"! Edi Rama paralajmëron një media të re komunikimi: Flasim së shpejti!

1 Prill 2023, 13:30Politika TEMA

"Do ju dal edhe në frigorifer"! Edi Rama paralajmëron

Edi Rama është një lider dhe politikan mjaft aktiv në komunikimin publik, sa prezenca e tij në media është ironozuar nga të tjerë dhe ai vetë. I cili shpesh në dalje publike ka thënë se "do u dal edhe në frigorifer". E meqë ra fjala, kryeministri ka hapur një tjetër kanal komunikimi për të folur e diskutuar, një kanal ku lejon fjalimet e gjata dhe të shtrira në kohë që quhet podcast, pra një audio me mjaft material, por që në aspektin digjital është e lehtë për tu hapur. Rama nuk do  të ketë vetëm fjalime të tij por edhe intervista me njerëz të tjerë. Projekti ka të bëjë me fushatën elektorale të 14 majit.

Kryeministri do të zhvillojë jetë një komunikim me të gjithë kandidatët e 61 bashkive që do të jetë vetëm audio. Mësohet se komunikimi i parë do të jetë me kandidaten për Durrësinë, Emiriana Sako. Biseda audio do u transmetohet qytetarëve, të cilët do i drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur qytetarin e tyre të parë, më 14 maj.

Kryeministri Edi Rama po përgatit podcast për të zhvilluar bisedime me të ftuarit e tij. Këtë e ka bërë me dije përmes një postimi në Twitter. Sipas burimeve, Kryeministri Edi Rama do të realizojë bashkëbisedime me të ftuarit të tij, të cilët mund të jenë kandidatë për kryebashkiakë, apo drejtues politikë të një qarku.

 

45 Komente

 1. P
  Phoenix

  Eshte bere si lugat. Po na tremb femijet ne gjume.

  1. T
   Taulant

   Vete e zgjodhet kermen duke ditur qe simbolizon gjithcka te poshter qe ekziston.

   1. F
    Frrok

    Prap do e zgjedhim, eshte shume me i mire se Shpellari Berish

    1. Q
     Qimo sperma

     Frroku nuk na qenka malesor por fushor Me shpellar se jane personat me emrin Frrok nuk ka Shqypnia

    2. Z
     Zot na fal cfare ke krijuar !

     Taulant ! Besoj e ngaterron me kermen Sali.

     1. a
      am

      He ta qifte saliu teteme

     2. N
      NYC

      Po Berisha qe ka vrare nuk ju tremb fare

      1. k
       komentues i perhershëm i Meros

       Jo, Berisha nuk i tremb ata qe jane nje prodhim me te te dale nga e njejta siperfaqe shalesh dhe sidomos kur jane dhe dobiça prej verteti, por ndryshojne datelindjen per tu mbuluar si struci qe fut koken ne rere per tu fshehur e harron qe ka bythen perjashta dhe ja shqyen dhelpra. Keshtu jane keta "teveqele" shqiptare qe marrin ere pordhet e dobiçit te shelqeres akoma apo qe kane dhe "kulturen" " e tij qytetare. Injoranca dhe idiotesia ka arritur kulmin ne nje pjese te njerzeve shqiptare te "lirise" dhe "demokracise" !

      2. R
       Rrnofte LEXHENDA !

       Fhoenix besoj e ngaterron mr SALI RRUMPALLEN !?

       1. F
        Fajtori.com

        Shiko se mos tremben nga Berisha. Ky të paktën pamjen dhe fjalimet i ka të kuruara!

        1. Z
         Zagali

         Bravo zoti kryeminister.

        2. D
         Do jet kjo vetem per ju z.KM apo per te tere !

         Na e sqaorni pak ju lutem se me cfar kemi te bejme ktu me kte Medie te Re qe e presim prej kohesh ,ku gjithe shqiptaret te diskutojmne e debatojme problemet e tyre si nji Sofer Qytetare larg Halse ymer bozit ku krimbat e janulles qelbin gjithcka era mut !

         1. V
          Videokracia e Shqiperise

          Per kete moster b.q do jete,ja sakatoi trurin shqiptareve me propagande te felliqur.Eshte bere i padurueshem

          1. p
           pjeter

           Ty psh,c'fare te ka sakatosur perveç trurit?

         2. E
          Eni

          Beni Monolog? Po te jeni trima dilni ne studio me gazetare....Si ti si ai I Fikut

          1. D
           Dalai lama

           Edhe zotin te zbresesh ne toke nuk te ndih dot. Ha dhe kto votime e shko trus bithen se na çave trapi. Je i smure per pushtet me çdo kusht ma keq se sala. Jeni psikopater pushteti. Ta gzosh fllucken e re por ste shpeto.

           1. F
            Fener Zizi

            Keshtu eshte kur Media ka rene ne Dore te Idjoteve, sdine cfar Shkruajne.

            1. .
             ...

             Moooosooos! Sa e kam prit ket dit! Mu realizo endrra.

             1. A
              Autoktonus

              Car frigoriferi. Liro ekonomine. Kjo eshte detyra jote. Te tjerat jane pordhe me rigon.

              1. p
               pjeter

               Ore po lere ti ekonomine o derman,po shif se ai do te dali edhe ne frigorifer thote,do te ti haje te gjitha ç'ka frigoriferi!!! Dhe me e keqja? Alternativa tjeter eshte MonaLikja!aty sduhet te dyshosh,ti hane te gjitha me gjithe frigorifer,madje duke pare Liken kohet e fundit,po jep shenja kanibalizmi,xhan o frigorifer!!!

              2. x
               xhemal

               Sot eshte 1prill ..lajmet mos i merrni seriozisht...megjithese likja e rama kete dite e kane festen e tyre...ndersa saliu e ka 2 nendorin si feste te tij..ben marrshin e te vdekurve...

               1. G
                Gjeloshi

                Ne frigorifer po na del perdite sepse ska gje brenda, eshte bosh.

                1. M
                 Mirela nga Durresi

                 Te lumte o z.Rama se nuk hapim dot tv se vetem derdellitje te kazaneve te Saliut edhe Ilirit, Euronews.al, A2ccn, …. Panorama, New24…. dhe nuk flas per Syrin dhe Ora. Po si nuk eshte nje analist me hallet e popullit po vetem me hallet e Foltores e te rublave, duket qe per ta derdhet para. E sigurisht kazani me plehrat e tij nuk eshtee se do te ul ritmin apo do te rrije pa plehra, Po ne qe nuk duam ti degjojme do te degjojme diçka me te sakte.

                 1. P
                  Pordhaci Benet Beci me motor BMW M1000 RR

                  Shoku Ramazon! Flm që na dilni ne frigorifer ( ndryshe do ishte bosh) por kemi nje kerkese si popull ( edhe Mirela -vaginela e thote) : na dilni edhe ne hále, tek brima që dhjesim. Kaq kërkojmë nga ty. Dhe mos e mbaj gojën hapur si zakonisht. Mbylle, përdor gojore qensh me rripa lëkure. Flm o psikopati I fundit I komunisteve te PPSH.

                 2. s
                  saliu duhet te shpallet terrorist

                  po ik o edi,lerja vendin malokut komunist sali se po vdes per karrike,do i besh qefin edhe berishistave enverist se edhe ata po vdesin per te pushtuar e vjedhur ndonje cop pasuri qe keni lene ju pa perlare.ja saliu mundi edhe alibashen duke puthur bythen e atij qe e pagzoi ilirfloriri

                  1. F
                   Fatmiri

                   Sulltanpiktori ,si pas porosive te shokut Ramiz,do te dale ne televizora per te na nxire jeten si shoku Sali,shoku Ilir,shoku Fatmir,zonja Lulllka ,Bardhi,mona ,Suma e tjer e te rjera!?

                   1. F
                    Fatmiri

                    Sulltanpiktori ,si pas porosive te shokut Ramiz,do te dale ne televizora per te na nxire jeten si shoku Sali,shoku Ilir,shoku Fatmir,zonja Lulllka ,Bardhi,mona ,Suma e tjer e te rjera!?

                    1. P
                     Pickaxhiu

                     Dmth ju llafoseni populli degjon pastaj populli voton dhe prape ne bythe e ka

                     1. e
                      enter””

                      Po me dole ne banjo do te ta rras penisin ne goje e ta thithesh fort.

                      1. p
                       pa emer

                       Uuuuu, ky enter'''' , si duket qenka shyte dhe enderron i shkreti . Ka mundesi edhe ashtu te fishkur gjer ne rreze, te ja marre saliut te sheqeres. I shkreti, paska lajthitur.

                       1. a
                        am

                        ti te eshte thare e varur prostata pese kile ke nevoje per viagra per te bere cicin a i shkrete

                       2. I
                        Isa

                        Kur nuk ka Opozite ca te bej Rama?Te me thote njeri kush eshte me i hajrit se Rama?Lerini llafet dhe shtrohuni ne PUNE

                        1. H
                         HKL

                         Mua sa herë qe shkoj ne shtall surrati ytë me del në byth te lopes.

                         1. P
                          Plaku

                          Po versionin me lavatrice, kur do ta besh? Se ne fakt ne vend te frigoriferit do te doja te me dilje ne lavatrice, sepse do te me ndihmonte per problemet qe kam ne wc

                          1. E
                           Emigranti I S A

                           Hape o gjigand se na terbuan keta te dhjertores nga megjezi deri ne mesnate halli Salut si do ta nxjerri fitues se nga nje parti qe mbushte sheshet e ketheu ne dhjertore ne salla me 150 e gjysmit me qorra qe vijne nga Tirana ata qe ven ne takime i pagun Mona se ka boll rubla ruse . Karvani ec perpara , qente lehin prapa .

                           1. s
                            spata

                            Vetem kur lexova titullin u gezova shume .Do ju dale edhe ne "figorifer" .U entuzjazmova shume dhe thash .Tani shqiptaret do jetojne me mire .Te keh ne figorifer K/M s'ka qenaqsi me te madhe .Sic thone malsoret, kur te urojne per femijen qe lind: Qofte djepi plot . Pra nga sot e tutje ,urimi per fukarane eshte :Figorifri plot. Jo more tutkun .Ku ta gjeshe frigoriferin plot ! .Eshte portal i ri i KM qe do te gumzhije nga llogjet .Lexoje deri ne fund te mesosh se cfare udhezime do tju japi kandidatve per K/Bashkije dhe Kshillat Bashkiak .Do e hapi kete Podcasting me logon : Dua termet 12 balle te fshijme nga qeverisja vendore ata qe perfaqsojne vul=humburit dhe Meta floririn . Po depertoje ne murin tone, prej graniti ndonje, i 7x7 =47, do ta pranojme.Me keta e kemi me te kollajshme se na bejne edhe per te qeshur .Kaq dhe fillojne vete Rilindasit te shpalosin vrullin dhe programet qe do te na mbushin frigoriferet plot . Cdoni me ju o shqiptare !.Rro... do tju ngrihen, figoriferet plot ,sa do ju kene zili ata qe jane larguar nga Shqiperija .Pas ketij termeti fillon epoka ,jo e gurit ,por e floririt .

                            1. G
                             Goliku

                             Z. Rama, përballë Berishës dhe Metës, të uroj fitore! Fytyrën nuk dua të ta shikoj.

                             1. e
                              eDRAMA, Il Re degli Ignoranti

                              "Do ju dal edhe ne Frigorifer" pati thene ky Rama kur u mburr me ate Aksionin e mbylljes Basteve sportive "Fundi i Marrezise" ...por tashme me bisht nder shale si qen i rrahur po e rinis prap ate "Marrezine" e lene pergjysem se e kuptoi se nuk po e shikonte askush neper Frigorifere...

                              1. P
                               Peti pe verteti

                               Na çave RAKUN

                               1. S
                                Snoopy

                                O Rama Ku Qeveris ti te Vij te Jetoj edhe une se jam ne Shqiperi

                                1. L
                                 Lisi

                                 PO AQ SA NA DO TE DUAM DHE NE BEJ ZAMET NA NDIQ EDHE NE HALE

                                 1. M
                                  Miele

                                  Une do ta lidh podcastin tend me lavatricen!!! Mbas te lane ty edhe gjithe ato kurvat qe te rrethojne.

                                  1. s
                                   saliu

                                   rama eshte i madh o budallenj...

                                   1. R
                                    Rama fiton përsëri

                                    Mundësi komunikimi për të shkëmbyer mendimin, vizionin, bagazhin, eksperiencën. Nga mënyra se si i shtrojnë problemet, cili është prioriteti, mënyrat e zgjidhjes etj. njerëzit do të binden për ta votuar ose jo një kandidat. Nuk ka asgjë të keqe, veç një risie, që Rama si novator, ua paraqet qytetarëve. Është për ta përshëndetur dhe vlerësuar. Rama qëndron më lart nga të gjithë politikanët gjatë këtyre 33 vjetëve. Kjo mënyrë e re komunikimi rrit përgjegjësinë e drejtuesve të bashkive dhe i shërben zgjidhjes së problemeve konkrete. Injorantët, drogmenët, parazitët, hajdutët, liket dhe salinjtë me bandat e tyre janë kundër dhe si antishqiptarë do nxjerrin vrerin e urrejtjes, siç bëjnë disa monstra më sipër në zhgaravinat e tyre të neveritëshme. Përpara, Edi Rama! Kujdes, kur të arrish suksesin merituar nga zgjedhësit dhe mbarë shqiptarët, largohu me dinjitet nga politika. Mëso nga gabimet e tu dhe të kundërshtarëve. Historia do të gjykojë.

                                    1. Z
                                     Zeqine sallaksja e bukur

                                     Pune ka bere sa te duash. Me i mire se Sali krimineli dhe Ilir spiuni e hajduti eshte! Ka shume vend per permisime, patjeter? Ska opozite dhe se ka fajin Rama? Qe te rrije gjate ne pushtet duhet tju marri pronat dhe pasurite SB, IM, etjer. Tju a ktheje popullit. Poshte hajdutet dhe spiunet

                                     Lini një Përgjigje