Elmar Brok i shkon në shtëpi Berishës, del në dritare në vendin e tij

14 Maj 2024, 21:13Politika TEMA
Elmar Brok i shkon në shtëpi Berishës, del në dritare

Politikani gjerman Elmar Brok ishte sot në protestën e opozitarëve poshtë pallatit të Sali Berishës, në rrugicën që tashmë ka marrë emrin “Rruga e Shpresës”.

Brok u shfaq në dritaren ku çdo ditë del Sali Berisha. Politikani gjerman adresoi një mesazh, ku bëri thirrje ndër të tjera që imunitetin ndaj një politikani nuk mund të merret pa vendim final të gjykatës.

Ai tha se “në një vend që do bëhet pjesë e BE, një burrë nuk duhet të ndalohet të jetë pjesë e parlamentit pa qenë me vendim final gjykate”.

Sipas tij një sjellje e tillë ndaj opozitës nuk duhet të bëhet pengesë për anëtarësimin e Shqipërisë në BE.

“Evropa do të jetë mirënjohëse t’ju ketë në BE. Unë erdha sot në ditëlindjen time për të parë një burrë që e njoh prej shumë vitesh. E kam njohur këtë burrë kur ka qenë President dhe kryeministër në përpjekje për ta sjellë Shqipërinë më pranë Evropës.

Unë doja të takoja një lider që ka pritur prej ditësh për të qenë pjesë e Parlamenti. Unë nuk dua të ndërhyj në politikën e këtij vendi, unë pëlqej Shqipërinë, por jo partitë politike.

Besoj që në një vend që do bëhet pjesë e BE, një burrë nuk duhet të ndalohet të jetë pjesë e parlamentit pa qenë me vendim final gjykate.

Vendimet e Gjykatës Evropiane janë eksplicide. Kjo do të thotë që imuniteti nuk mund të merret pa vendim gjykate dhe kjo është pse ne kërkojmë anëtarësimin e Shqipërisë në BE

Një sjellje e tillë ndaj opozitës të mos pengojë anëtarësimin e Shqipërisë në BE. Nëse dikush është fajtor, një gjykatë e pavarur duhet ta vendosë këtë dhe jo një prokuror që thotë “afërmendsh gjykatat bëjnë atë që i themi ne””, tha Brok.

62 Komente

 1. K
  Kukesi

  hahahaha wtf!

  1. B
   Baca-Bajram

   Po mire e kane, kur nuk ka shtet dhe lejojne te pellasin si gomer nga dritarja... Pu c'na ka gjet me keta gomer, sikur nuk na mjaftonte ai gomari zgjebarak i joni, por na duhej the nje gomar plak Gjerman te dilte e te n'a fliste per demokracine e ligjin!? Kurioz te dij sa i ka paguar Sa-Haleja ketij gomarit Gjerman qe te vij e te pellas ne Shqiperi????

   1. B
    Baca Adem

    Filloi shthurja o Quksssi. Prisni prisni

    1. D
     Deutsche

     Brock Leck die Albaner fest am Penis, wer eine Kriminel schutzt ist selber auch eine Krimine. Ne Gjermani se njeh kush kete pseudo Politikan. Shpalleni Non Grada kete AFD Politikan.

     1. S
      Shën Argita e Virgjër

      Uauu. Ky është arrest me burg. I shkreti Sali, nuk del dot as me femra, tërë ditën e tërë natën lan shplan enët me zonjën Lirie.

      1. M
       Marseli.

       SALINJ ME TE GJITH VESET E TIJE KA KUDO NE BOTE.PO KETA NUK I NDJEK NJERI MBRAPA SIC NDJEKIN SALIN NJERZIT DHE MEDJAT TEK NE.TEK NE ME SHUME DEGJOHEN FJALIMET E KRIMINELEVE DHE TE DENUAREVE SE SA NJERZIT E DREJTESIS.KJO NDODHE SEPSE OPINIONI PUBLIK NUK KA AKOMA BESIMIN TEK ORGANET E DREJTESIS.JA SALIU I DENUAR ME ARREST ME BURGE,POR NE BANES AI CDO NATE E CDO DITE SHKEL LIGJIN ,SEPSE LIGJI NUK VEPRON NDAJ TIJ APO ILIR BISHTIT.KJO KRION FTIKE E BESIM TEK SHKELESIT E LIGJIT SE SA TE ZBATUESIT E TIJ.KJO FORME NUK FLET PER SHTET LIGJOR POR SHTET I KRIMIT.

     2. B
      Beni

      Evropa kurva plak ka derguar pederastet te n’a japin leksione demokracie

      1. D
       Dardan

       Prokuroria shqiptare SPAK duhet ta arrestoje kete pederast gjerman per takim dhe shkerdhim me Sali Sheqere Vuk Berishen, nje kryekriminel dhe kryehajdut me damke, kryetar i agjentures serbo-ruse ne Shqiperi.

      2. A
       Altin Pellumbi

       Po zoteri! Ti e njeh ka mote si president te Shqiperise,por a je interesuar ndonjehere si ka qeverisur ky njeri ??? Ndofta kur vinte tek ju bente makiazh per tu dukur bukur por ne Shqiperi ai ishte dhe eshte nje shpirt sadist,vrases,linçues,gangster me çmim nga Europa dhe per mos tu zgjatur se ka shume, qershia mbi torte:Non Grata ne SHBA dhe ne Europe! Ju jini mik privat i tij por jo i shqiptareve! Rri si miku tek miku,mos i bej karshillek lagjes o lum miku!

       1. T
        T

        Ik mor fshatar gjermanie kush ta var ty atje.mor gamor

        1. L
         Ladi

         Nuk ka vetem Shqiperia rrypa, ka dhe Europa

         1. E
          Edantes

          Me sa kuptoj ky brok (brokull) ka ngel pa lek ,keshtu ka vajtur te falet te hoxhe Salih. Sa turp per kete delenxhi qe ul vlerat e popullit gjerman. Fuck you bitch.

          1. M
           MIOTAKSIS

           SIC DU8KET KA NGEL KEQ NGA FINANCAT DHE ERDHI TI BEJE ELOZHEKETIJ TRAPIDHE TE MARRE NJE DORE PARE NGA I BIRI I KETIJ,KANE LEKET E GERDECIT DHE TE CEZDIA.

           1. S
            Sebastiano

            Qenke rryp o Broke sic ke emrin ke dhe titullin...

            1. E
             ENTSOE

             Ai eshte Austriak, Jo gjerman. Ka ne pronesi Hidrocentralet Ashta 1 dhe 2 ne Drin poshte diges SE Vau te Dejes, koncesion i Berishes ne vitet 2007-2008.

             1. Z
              Zaza

              Elmazi eshte gamor Pensionist eshte suksesi me i madh ka pas dashnore slobodanken ???? Ka fjet te saliu sot

              1. t
               tetovari2

               Ky pijaneci gjermon a ka marë lejen nga SPAK për të vizituar non gratën?Ai është në burg shtëpiak dhe e ka të ndaluar të pranojë dhe ti shkojnë në vizitë njerëz jashtë familjes së ngushtë të non gratës. SPAK hap sytë mos luaj rolin e sherrbudallait.

               1. E
                Emiljano

                Po kur ka vrare kater veta ne bulevard e ke njohur zotrote,po kur shpertheu gerdecin e ke njohur.Prandaj heres tjeter para se ta nxjerresh koken si miu ke dritarja e fatkeqesise se shqiptareve thellohu me mire e te keqen

                1. M
                 Muli

                 Aty rri edhe ti, mos shko në Gjermani, se s’ka nevojë për ty. Pjellë muti. Ore këta njërëz qënkan ç’mëndur fare.

                 1. T
                  TIRONA

                  ???? paska dhe Gjermania!

                  1. V
                   Vjosa

                   Sa të ka paguar Sali krimineli dhe Hajduti se ka vjedhur aq shumë sa nuk dinë ku i kane fshehur. Saliu duhej të ishte në burge kohe perpara .

                   1. Z
                    Zagali

                    O Gjerman! O çoban i dhive! O Roje i gomareve! A i more ere bythes se Saliut?

                    1. A
                     Aron

                     Sa mijera Euro ka paguar Saliu per kete? Ik ore BQ muti.

                     1. T
                      Toni

                      Ku eshte gjkko/spak . Eshte thyer arresti i shtepise . Doktorr mortja duhet ti kercasin byzylyqet.

                      1. K
                       Klevi i kokepaces jam

                       Ik mor langaraq, ne Gjetmani nuk te hedh njeri as qurret o koqe kandari.Ta paskan mbushur xhepin kopeja e familjes monster kriminele nongrata Berisha. Shko qiu ne bythe me Gazmenten se te pret atje ne Gjermani.

                       1. p
                        prokuroia me SPAK e gjykata te izolojne krimin po

                        Ky gjermani qenka rruthur, ndoshta eshte edhe burri Doris Pack, apo s'ka fare burre ajo se kishte dashnor te birin e Stefanaq Pollos. Pse nuk e arreston prokuroria kete myteber sepse Saliut nuk i lejohet te komunikoje me njeri . Ku gomari plak gjerman e di qe duhet vendim gjykate por kushtetuta shqiptare thote qe duhet 50% e deputeteve 1 per tu hequr imuniteti ; ndoshta ndryshe do jete kushtetuta e Doris Pack. Merreni halene e plasen ne rruge!

                        1. B
                         Beni

                         Dy debila në një derë. Qenka rëndë edhe gjermani...

                         1. S
                          Sali rrocka

                          Sa qejf e paska lekun ene ky gjermoni

                          1. Q
                           Qytetari dixhital

                           Ua sa cudi paska me Europe idiota si puna e ketij kriminelit qe kemi edhe ne si e pa besueshme te duket po qenkerka e vertete . O zoteri a je interesuar per kete kriminelin apo futja si kau peles , ai madkara jo izolim po duhet varur e ma pas djegur kufoma aq shume krime ka bere mbi kete popull . Si mund te te dukej sikur te kishte vrare djalin tend , apo djali jot kishte hadhur ne ere nje zone te tere me 26 plus nje Trebicka 27 shpirtra te pjekur te gjalle e sa sa ngjarje te tjera qe ky pis milet ( si thua mund te shpetonte pa u denuar ) e ka bere hak te digjet i gjalle e prap haku nga ai ngelet .

                           1. H
                            HITLER

                            HITLERIAN MASKARA! E PASKE MARRE ÇEKUN E BARDHE NGA ZENI O BYTHQIR!

                            1. Z
                             Zeni

                             Can ke lidhje me Dorispak mo

                             1. A
                              Ai nga ballkoni

                              Ky Brok është pensionist, jo politikan. Askush nuk ia var teneqen. Eshtë alkoholik dhe ka nevojë për para. Ndoshta e ndihmon Berisha.

                              1. A
                               Argita

                               Kontrollojani llogarite ketij palacojeose shifni mos merr ndonje fhurate ne gjirin e Lalzit ose neper bote dhurate nga monstra jone. Nuk lehin kot keta zagare pa u dhune ushqimin qe ju trash zerin. Bota eshte e mbushur me monstra te ketij tipi…palaço.

                               1. A
                                Anila

                                Ti je nje burre i poshter qe mbron njekriminel qe ka vrare njrez te pafajshem ne mes te bulevardit . Ti nderhynnne punet e drejtesise te nje shteti dhe thyen masat e marra nga SPAK duke hyre ne shtepine e nje te izoluari . Turp te kesh o mu.. burri . Populli e di vete se le voton.

                                1. A
                                 Anila

                                 Ti je nje burre i poshter qe mbron njekriminel qe ka vrare njrez te pafajshem ne mes te bulevardit . Ti nderhynnne punet e drejtesise te nje shteti dhe thyen masat e marra nga SPAK duke hyre ne shtepine e nje te izoluari . Turp te kesh o mu.. burri . Populli e di vete se ke voton.

                                 1. T
                                  Time traveler

                                  E ka kap ndonje lek ky vellai, ndaj flet si e ëma e Zeqos ne maje te thanes.

                                  1. p
                                   pinokio

                                   Rrypa ka shumë por zotërija qeka rryp daulleje të çarë!…

                                   1. P
                                    PeDeja e Salehut!

                                    Po p.... e Sugarbabes e ke parë ti ??

                                    1. T
                                     Teut' e Modhe 94-96-21

                                     Tani pritet qe viziten e rradhes ta beje Doris Pack. Nursing Home Convention:)

                                     1. N
                                      Ne sipas ketij jemi me perpara .

                                      E di ky zoteria qe Saliu eshte nje kriminel e i ka duart deri ne beryla me gjak shqiptsresh . Po po qe se Europa i ka si ky zoteria kuadrot eshte e kote qe ne mundohemi te vemi ne Europe . Krimet e ketij mikut tend nuk kane te sosur o njeri , ipoqi te gjalle 26 njerez o njeri plus Trebicen e gjore pse ja denoncoi djalin Shkerdhen ne biznesin e vdekjes .

                                      1. m
                                       mirel

                                       E gjeti Salikufoma nje plehre te Gjermanise dhe na e solli ne maj minarese...

                                       1. T
                                        Texas

                                        Sapo u hap Panairi KAR nga gjithe Europa .Sali sake vetem

                                        1. L
                                         Leshi pidhit monikes dhe menquria e xhixhos

                                         Me prostat te dy shurrojne ne pantallona

                                         1. S
                                          Shkembi

                                          Drejtesia jone tall bythen me shqiptaret. Ben sikur e mban ne arrest kete kufome dhe i lejon aktivitete te tilla Drejtesi, jo shaka

                                          1. A
                                           ALBANIAN.

                                           Ai QE TI I THUA BYRRE ESHTE NJE MONSTER. AI MONSTER ESHTE AI QE KA VRARE 4 VETE NE BULEVARD NE TE DREJTEN ME MADHORE TE LIRISE SE NJERIUT... NE TE DREJTEN E FJALES DHE NE TE DREJTEN E LIRISE SE TUBIMIT. AI MONSTER ESHTE AI QE KA HEDHUR NE ERE NJE FSHAR TE TERE MES TYRE FEMIJE E GRA VETEM E VETEM QE TE PASUROHET MONSTRA E VOGEL... I BIRI. AI MONSTER ESHTE AI QE NE EMER DHE NEN LOGON DEMOKRACI... SHPERFYTYROI NJE KOMB TE TERE.... QERROHU NGA AJO DRITARE NGA KU PO I BEN KARSHILLEK NJE KOMBI TE PERVUAJTUR QE MBAN VULEN E MONSTRES SALI BERISHA...QE TI I THUA BURRE.... QERROHU... SEPSE TI JE NJE MASHTRUES DHE NJE NJERI QE JE PAGUAR NGA AI MONSTER ME PARATE E KRIMIT... ME PARATE E NXJERA NGA GJAKU I FEMIJEVE TE GERDECIT QE NUK DO TRETEN KURRE NE DHE PA U PERGJIGJUR AJO MONSTER QE TI I THUA MIK DHE BURRE....QERROHU O BASHKEMONSTER.

                                           1. P
                                            Populli e do ne LITAR prandaj largohu nga Berisha

                                            Elmar Brok : une qe po komentoi , jam nje NENE Shqipetare ,me kete gjuhe qe ke folur te bej dhe ty bashkefajtor me Berishen per gjithe ato te kqija qe i ka bere ketij vendi dhe popullit te ndershem qe i besoi dhe i dha voten per tere ato mashtrime vjedhje vrasje duke futur BANDAT e veta derisa i shkateroi te gjitha ato qe ishin ndertuar me djersen e ketij populli fukara per tu bere miljarder per vehte dhe femijet e vete ??? Nuk ka nevoje tja jap gjykate me leter ai eshte i denuar nga i gjth populli perkundrazi gjykata po e mbro qe e mban te izoluar . Mendoi se dhe ju paskeni ngrene corben e prishur te gatuar nga Berisha qe merni kurajo dhe i dilni ne mbrojtje .

                                            1. K
                                             Kurjozi

                                             O mik gjerman . Mos u fut në sherre fisi se nuk del dot më. Kush e mban në katin e 8 Berishën nuk është prokuri që njihet por Dajo Semi që nuk shihet. Me Dajon po e pajtove e ndihmon. Po çmi.i I gazit ne gjermani sa vajti?

                                             1. X
                                              Xha

                                              E po pyll pa derra nuk ka. Edhe Gjermania plot me kurva është. Në fund të fundit, kurva me kurva do shoqërohet. Të paktën tani e dimë se edhe ky Gjermani po kurve është

                                              1. D
                                               Daullxhiu

                                               KY koqe gjermani kerkon te na imponohet si gjerman. Po ik o rrembythje, xhvati salihalese ndonje lek se sta ve njeri ne pulle.

                                               1. R
                                                Remi Gjermani

                                                Herr Brok, Erst du musst uns sagen wieviel hast du bekommen für diese Besuch in Albanian von diese Verbrecher Berisha ?

                                                1. A
                                                 Asd

                                                 Ik more mut qe aty. Mjaft eshte nje e mos u beni dy.

                                                 1. Y
                                                  Yllka

                                                  O miku i sali cjapit plak serbo rus, po AMERIKA dhe BRITANIA E MADHE gabim e ka që e kanë shpallur nongrata. Po ky sali cjapi plak matuf serbo rus ka vrarë 223 shqiptar kur ka qenë president dhe kryeministër. Turp të vijë ty që na del tek dritarja e hales, pir ke të drejtë se të ka premtuar ndonjë shumë parash , euro, se saliu nuk ka ku ti çojë më . Ti je një pederast bythëqirl aë merresh me nongratat të shpallur nga bora

                                                  1. V
                                                   Vlonjati

                                                   Pirdh, pirdh o politikan Gjerman, se do të çfryhesh. Kë do besojmë ty apo sekretarin e përgjithshëm të ministrisë së brendshme të Gjermanisë, që i jep shumë të drejtë institucionit SPAK, të drejtuar nga Altin Dumani. Ministria Gjermane thotë që institucioni i SPAK do ta dërgojë Shqipërinë drejtë integrimit të BE. Këtë mikun tëndë sali cjapin plak matuf e ka arrestuar Altin Dumani, që e lavdëron ministria e juaj e brendshme. Tregoj popullit shqiptar sa euro të ka dhënë saliu për të dalë tek kjo dritare nevojtore. Turp të keshë.

                                                   1. L
                                                    Luli

                                                    Njeriu edhe gabon shkel ne lekur pjepri dhe hop thyen qafen.. Pranda zoti brouk ai zoteria hengi si ujk dhe tani kerkon te shkasi si dhelper Prandaj kerkon ndihme tuaj

                                                    1. L
                                                     LABI NGA HIMARA

                                                     Bo bo bo, ju sosen parate Brukut dhe gjeti thesar. Sa e ka paguar Berishovici Brukun per kete skene penxhereje si kukullat e sahateve te mesjetes. Duhet ta dije Cimi i Maxhunit dhe Ilir cjapi i Skrsparit. Ta shohim.

                                                     1. G
                                                      Gushi

                                                      Sa mjeran, nuk lënë gurë pa lëvizuar. Aty do rrish se je mire ka dhe më keq. Ky do jete gjermani i fundit qe kaloi më 28. Si nuk të ha mortja o njeri.

                                                      1. L
                                                       Li

                                                       Hhaahha sa kam qesh. Tamam gjermani i fundit. Sa ka vjedhur Sahaleja paguan kete e ka per të tjere si puna e tokave qe i dha serbit Fazlliç qe akoma s’na ka shpjeguar serbi Saleh per ç’far e merte ne mbledhjet e siguris të shtetit Shqiptar. Saleh kerma, vrasesi, hajduti, sadisti, spiuni, tradhetari, Sali i terbuari. Gjaku i atyre qe ke vra do të nndjek deri ne var qen bir qeni.

                                                      2. D
                                                       Dauti

                                                       Po te lexosh keto komente, arrin ne konkkuzionin se Eduard Zaloshnja eshte imjorant. Duket qe PS dhe Rama do fitojne 200% te votave.

                                                       1. @
                                                        @

                                                        O Daut mos ha m@t.

                                                       2. T
                                                        Toni

                                                        Vereni ne Google emrin e ketij gjerleshi dhe do shikoni cfare fytyre ka. Monster.

                                                        1. A
                                                         Arbeni

                                                         Ashtu si Doris Pak edhe ky Broku është i paguar nga paret e korrupsionit të fituara me gjakun e banorëve të Gërdecit etj dhe si i till vjen e pëllet nga dritarja e hales së sali gërdallës.

                                                         1. P
                                                          Pallum

                                                          Te lute gazeta me qene se nuk e pyes dot kete burrin. Po ne 97'e njihte dhe takonte ky personalisht berishen se ndoshta ka future dhe ky gishtin tek mjalti i firmave piramidale

                                                          Lini një Përgjigje