Kreshnik Spahiu: Nëse Rama i jep Metës 3 ministri, do e tradhëtonte PD-në

17 Janar 2023, 09:18Politika TEMA

Kreshnik Spahiu: Nëse Rama i jep Metës 3 ministri, do e

Kreshnik Spahiu ka bërë një parashikim politik, teksa ka folur për zgjedhjet vendore të 14 majit.

Spahiu tha në emisionin e Erla Mëhillit se nëse kryeministri Edi Rama do i jepte kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta 3 ministri, ky i fundit do e pranonte bashkëpunimin. 

“Ju mendoni, nëse Edi Rama sot i thotë Ilir Metës, të jap 3 ministri, partisë që është katandisur me 3 deputetë, nuk shkon LSI-ja? A jeni në terezi? Ka treguar 10 herë, ka qenë 3 herë me socialistët, 4 herë me demokratët, pse nuk e dredh edhe njëherë?

Ka tradhtuar 5 herë, herën e 6 është bërë i ndershëm. Çdo parti e bën se është në kushtet e ekzistencës. Nëse do e bënte, do e mirëkuptoja. Pse? Është në kushtet e mbijetesës, mund të asgjesohet si subjekt politik", theksoi ai.

 

8 Komente

 1. t
  titi

  ata jan 0 me xhuft o krishnik nuk jan as per veten e tyre

  1. A
   Armand

   Hera par qe flet tamam ky. Vec me nji me i dhon ik ai jo mo 3

   1. r
    roniaa1

    PO NE E DIME SE CA KURVE ESHTE AI

    1. l
     lodi

     dihet boterisht se ca lloj skuthi i keq eshte meta o niku

     1. n
      niku

      bravo kari bravo kreshno

      1. m
       mesi

       po meta i tille eshte tredhetar

       1. A
        Ani

        Po ai per pushtet te le dhe moniken

        1. E
         Eno

         Po meta kurv eshte vetem se nuk ha mut ha kar

         Lini një Përgjigje