Kuvendi nuk miraton kërkesën e grupimit Berisha, Balla: Kërkesa, farsë politike për të hequr vëmendjen nga provat e reja për 21 Janarin

26 Janar 2023, 11:45Politika TEMA

Kuvendi nuk miraton kërkesën e grupimit Berisha, Balla: Kërkesa,

Kuvendi ka hedhur poshtë kërkesën e grupimit Berisha, për ndryshim të rendit të ditës.

Ndërsa Sali Berisha e të tijët kishin bllokuar foltoren në seancë plenare, kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla e konsideroi këtë kërkesë një një farsë politiko mediatike për të shmangur vëmendjen nga faktet e reja tronditëse që kanë dalë lidhur me vrasjet shtetërore të 21 janarit.

“Rregulli dhe rregullorja çështje themelore kërkesa është e pabazuar në rregullore. Është një farsë politiko mediatike për të shmangur vëmendjen nga faktet e reja tronditëse që kanë dalë lidhur me vrasjet shtetërore të 21 janarit.

Çështja që i referohet ‘non grata’ i madh nga SHBA po hetohet nga drejtësia amerikane. Në thelb problemi lidhet me sa e si e qysh e ka zbatuar detyrën një zyrtar i lartë.

Drejtësia amerikane ka 0 akuza qoftë ndaj ramës apo ndonjë anëtari të qeverisë. Ajo ka akuzuarvetëm z. Mc Gonigal“, tha Balla.

Lini një Përgjigje