Meta: Rama bëri gjithçka me amerikanët e tij, vodhi zgjedhjet e kapi opozitën, lekët i mori nga gjobitja e biznesmenëve

2 Shkurt 2023, 20:21Politika TEMA

Meta: Rama bëri gjithçka me amerikanët e tij, vodhi zgjedhjet e

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një intervistë për emisionin “Frontline” tha se kryeministri Edi Rama së bashku me amerikanët e tij ka bërë gjithçka për vjedhjen e zgjedhjeve dhe kapjen e opozitës.

Sipas Metës pas 225 mijë dollarëve janë shumë biznesmenë që sipas tij janë gjobitur nga “banda e Ramës”.

“Edi Rama e ka bërë gjithçka me amerikanët e tij. Edhe vjedhjen e zgjedhjeve dhe kapjen e opozitës. Pas këtyre 225 mijë dollarë, janë shumë biznesmenë që janë gjobitur nga banda e Edi Ramës. Pronarë mediash, biznesmenë nga më të mëdhenjtë e Shqipërisë.

 Bente listën ky, ja çonte atyre. Thërrisnin emrin, i thonin hajde se kemi një mik dhe janë bërë disa takime në Tiranë, në Vjenë dhekudo”-tha Meta. 

17 Komente

 1. A
  Andi

  Spiun nga i di keto ti?

  1. S
   Shefik Ormëni

   Çudi!!! Edhe ky si Berisha. Po keni qënë Presidentë, or të uruar, pse nuk gëzoni ditët që ju ka dhënë zoti pas kësaj detyre kaq të lartë, kaq e dashkeni ju Shqipërinë sa të mos lini askënd t'a dojë Shqipërinë më shumë se ju? Eh, pikë e zezë....

   1. P
    Popull varri leshin

    Ne fakte cfare thote spiuni I.M une e besoje ehhhhh te ngelet politika ne duart e ketij debili kot e gjykojme diktatorin Hoxha ne duhet te gjykojme veten turpe popull pa morale i rendomte vende pa media pa television po opozite njerez bythelepires qe shiten me nje byrek turpe ti japesh hapsire nje idioti nje alkoliku nje vrasesi vjedhesi thesari ehhh popull varri leshin

    1. Vjosa

     E more Like Floriri META APO METAJ, buri (jo burri) i mona Çizmes dy të pa fytyre hajdute ekzemplar të djerses se Shqiptarve.

     1. J
      Jari

      Like Spiuni po të vjen radha për te vendi te 7 Penxheret, bashkë me Saliun, Fatmir M e disa nga e Majta, keni rrugë për të bërë jeni për në Koplik te Bis 41, o Like Mavria.

      1. N
       Noci

       Ky te çon mallin e Agron Llakes kur imiton ate partizanin.Te gjitha çfarë thote i ka bere vete dhe supozon per te tjeret

       1. A
        Agron

        Ky I ka bere vete keto gjera me biznesmenet dhe kujton se e bejne dhe te tjeret

        1. U
         USA

         BIZNESMENI DHE HAJDURTI ME I MADHI PASURISE SHQIPTARE JE TI O ILIR HAHDUTI DHE SPIUNI. A KE FYTYRE DHE FLET TI MORE HAJDUT ME GJITHE ATE RRUGACEN QE KE PER GRUA. POR JU JENI TE PA FYTYRE.O KE VJEDHUR TI NE ATE SHQIPERTI DHE PERVETESUARE PASURINE E SHQIPETAREVE . O NUK KA TJETER NJERI . DHE SI TE PAFYTYRE QE JENI BENI PROPOGANDE PER KORRUPSIN . KUR JU SI SHTEPI JENI BABAI I KORRUPSIONIT DHE HAJDUTERISE . TURP PER TY DHE PER GRUANE TENDE QE DILNI DHE BENI PROPOGANDE PER VJEDHJE . POR SHPRESA NE ZOT KENI PER TI PAGUARE TE GJITHA CFARE I KE3NI BERE ATIJ VENDI DHE ATIJ POPULLI. SHKOFSHI NE FERR SI FAMILJE, USA

         1. Z
          ZOTI MARTE HAKE TEK KETA PLERA

          Rob putanash u fuqizuan nga ekonomia me te vjedhur populln. Tani perdorin lloj lloj trillimesh per te mare pushtet qe te mbrojne bythe e vet. FOLTORIA DHE PL JANE ORGANIZATA KRIMINELESH,DHE PER 32 VJET I KAN PIR GJAKUN KETIJ POPULLI. Dy killerat SPIUNAT E KOHES SE ENVERIT,IDHULLIT TE TYRE QE E QANE E QESHEN DHE DO E KUJTOJNE KUR TE SHKOJNE NE REC, DHE TE MESOJNE SE NGA LINDE REVOLUCIONI. DY KRIMINELA DO BEJNE REVOLUCION PER TE SHPETUAR FAMILJET E TYRE .

          1. S
           Selitasi

           Ik ore kërmë zhduku e mos dil më se po ndyn çdo gjë. Kur flet ti për hajdut, kur ti vetë bashkë me atë baxhellën tënde keni bërë kërdinë Keti populli. Pa folur këtu edhe për babain tënd shpirtërorë që keni ndarë floririn që vodhët në Kërrabë. Zhduku se po na nxini jetën me këto harbutërit tuaja.

           1. b
            ben

            Ky akoma nuk e ka kuptuar ose ben sikur nuk e ka kuptuar, se eshte figura me e urryer per te gjithe shqiptaret, kudo ku jetojne, jasht apo brenda vendit. Particka e tij nuk eshte votuar asnjehere dhe as qe do te votohet nga shqiptaret, qe nuk mundet te falin nje maskara hajdut e informator i Sigurimit famekeq komunist, qe sa qe ne karriket e shtetit, nuk la gje pa vjedhur.

            1. H
             Himarioti

             Foli ky Agushi i zi, ky spiuni i ndyrë.

             1. k
              k

              Forca e drejtësisë duhet të godasi këta qen të zgjebosur.(Zherzhinski)

              1. a
               arbeni

               More po cipe nuk kane fare keto tipa. Si ka mundesi qe cdo gje qe kane bere e bejne akoma vete, perpicen tja u veshin te tjereve. Njesoj si njeri nongrata dhe tjeteri kandidat per nongrata.

               1. m
                mir thot . s'la gjo paVjedh KM

                jovetem kto zgjedhjet e Pronat mbasi vrau Pronaret me Metoda Mafioze , por Rama vodhi Thesarin e Shtetit , vrau Kosta Trebicken , Bankierin Shanto, po kur e kapi Dritani me videon e tij dhe e qiti ne TV ? disave ju duk si Brumbulli Mutit ai me bllok ne dore , por jo sÄishte ky ,hajni peshtire ne fofo ,ishte Rama ,qe ne bashkpunim me mafiozet Nderkombetare ka feshur Floririn e Shtetit ne disa Banka ne Zvicer ,Londer , Qipro apo Lichtenstein _ dhe s'ka len Nderkombetare pa kórruptuar ne Bote . Qe nga Sorros e deri ke Presidentet e Shteteve me te fuqishme , dhe i urdheron kujt ti japin Non Gratta dhe ke te fusin ne burg . Kjo s'eshte Demokraci por Liria e Shkerdhatave si ky ne foto e shpellari qelbet .eshte Liria e prostitutave qe nga ca maloke te dhjet e fshatare te qelbur rrit mes bajgash ndyjne sot gjithcka ne shoqerine e ktij vendi dhe kan marr Peng Politiken . Dhe Faji dihet i kujt eshte i KM

                1. C
                 Cfurku dhe Mullari Politikes se fshatarit me te pe

                 mblidhuni o bashkshkerdhata maloke fshatare katunare Politikan te Lirise me cfurqe ne dor , t'ja marrim kenges rreth Mullarit tone si e do tradita

                 1. x
                  xha Kasëmi nga Çepani

                  Kur ju e paskeni ditur se Rama i paka vjedhur zgjedhjet bashke me amerikanet,pse nuk e denoncuate ne prokurori? Kur ju e dini se Rama ua paska marre leket oligarkeve,po ju ,O kryetar i shtetit ,pse heshtet ? Pse ekini fshehur krimin ? A jeni edhe JKu bashkpunetor ne kete mersele ? Fol mire ,o te keqen xhaxhai !

                  Lini një Përgjigje