"Nuk e nderon Himarën": Jorgo Goro flet për herë të parë pas zgjedhjeve

28 Maj 2023, 20:40Politika TEMA

 

"Nuk e nderon Himarën": Jorgo Goro flet për herë

Fredi Bejleri e mori mandatin e kryebashkiakut të Himarës edhe pse është pas hekurave, por fati i tij është ende në dorën e SPAK.

Nëse do ketë zgjedhje të pjesshme në Himarë apo jo, atë do e vendosë drejtësia, ndërsa një vendim do duhet të marrin edhe socialistët në rast të një skenari zgjedhjesh të parakohshme.

Socialisti Jorgo Goro e humbi garën për një grusht votash megjithatë ai vlerëson se fitorja e Fredi Bejlerit nuk e nderon Himarën.

I zgjedhuri i Berishës dhe Metës për Himarën edhe pse është i burgosur për blerje votash gëzon titullin kryebashkiak, por zyrtarisht ai do mund ta marrë detyrën vetëm pasi të betohet para këshillit bashkiak, në rast se drejtësia nuk vendos ta dënojë dhe t’i hapë rrugën zgjedhjeve.

22 Komente

 1. v
  vaso

  Eshte e turpeshme qe ne Himare te jete kryebashkiak nje kriminel si Beleri.

  1. R
   Raimond vlonjati

   E shiti Rama kete Goron ti bente qejfin Greqise

   1. R
    Raimond kari me gunga

    Qefin Greqis ja bente Ilir Metaj jot , prandaj dhe eshte dekoruar me medaljen me te larte te shtetit Helen , poti ku ti dish keto , ti je zvaranik pellgjesh , je mi halesh , faty yt eshte se interneti nxori ne pah ca plera si puna jote , dhe nuk i la neper halera , shyqyr qe doli interneti per ty njeri me bisht dhe prej andej leshon karlliqet e trua ....ste pyeta e mori provimin motra o debil injorant ???

   2. G
    Gopi Zina sallakses

    Vertete qe nuk e nderon Himaren por dhe ti nuk e nderon? Te mundi nje vrases, nje dhunues i flamurit kombetar, nje injorant, nje i pa shkolle pra nje cope muti e100 epitete Prandaj ik pirdhu dhe ti. Nuk u tregove ne lartesine e duhur?

    1. P
     Pirdhni se liroheni.

     Ore Jorgo, ore greku, zgjedhjen e Belerit e vendosen qytetare e Himares ata e kishi ne dore edhe emrit tend si kokra e hajdutit dhe tjetersimit te pronave, pra ne kete zone zgjedhore paska shume pisa dhe plehra sipas teje.

     1. T
      Trotski

      Nuk duhet Lejuar qe Monstra Beleri te marre postin e KryeBashkiakut te Himares.

      1. K
       Krimineli e Antishqiptari peshtire Bejleri

       Krimineli Tradhetari Antishqiptari i Peshtie f,bejelri ,jovetem qe eshte simboli me i Ndyre per Himaren por shume - shume me keq se kaq ! Ai eshte nji Manikin ,nji Arme ,nji Kamikace Greke ne Token Shqiptare ,njelloj si Minoritari Kaficas, te cilin Shteti Grek ,mbasi e beri Brain Washing (ja hoqi ato pak tru qe kishte fshatarit minoritare dhe ja mbushi me Sufllaqe te Helmuara Greku ,) e hodhi ne Shqiperi me misionin Te clironte Vorie Epirin , duke i dhene edhe Aramtime me vehte dhe e thene : Vrite Alvanaos ku te shikosh , pra duke i perdorur Minoritaret kunder Shqiperise ,si Kamikace Terroiste dhe mbasi Minoritari Kaficas , deshtoj ne Misionin e tij si Kamikace Terroristi Grek ne Shqiperi , u vra ,(gjithcka ishte e Planifikuar nga Greket ne Athine dhe pikerishte ashtu pefundoj ashtu si Shteti Grek e kishte planifikuar dhe deshiruar ) Kacifa duhet te Vritej ne Shqiperi qe Athina te Pelliste sa i mbante gurrmazi )))))))))))))) ne Bruksel kunder Shqiperise __________ si ka bere gjate gjithe Historise per te Penguar Shqipeine dhe hedhur Balt mbi Shqiperi ne Opinionin mbare . _____ Kjo eshte e gjithe nji LOje e ndyre e Shtetit Terrorist Grek i cili e ka treguar qarte ne Historin midis dy vendeve ,se Kushe Eshte ! _ Himaren duhet ta qeverrisin Himarjotet jo Kamikacet e Athines ndryshe do ket destabilzm e krime madje jovem nder himarjote por edhe me gjere . Ky hap Shovniste i Greqise ,duhet te frenohet dhe jepet Leksioni i duhur qe t'i qendroj larg Himares ,nqs duan te krijone maredhenje miqesore me Shqiperine . Krimineli bejleri duhet te denohet me BURG duke mos u impresionuar fare nga lehjet e Athines apo cdo biri kurve ne kte Bote

       1. R
        Reagimi i Gj.Goros s'duhet te ishte i vonuar

        Mendojs se Gj.Goro etj Himarjote qe s'e kan shitur Bythen ke Greqia per 300 € ne muaj , do duhej te Protestonin qysh kur Krimineli Bejleri u caktua si Kandidat per Bashkine Himare te kandidoj , per Dyshen Esadiste dy Kryputanat e Kombit Shqiptare ,qe i kan sherbyer cdo Te Huaji kunder Shqiperise -saleh hamut mutit dhe ilyer mutaj _ dy miqve te janullatos dhe mos te lejohej te pengohej me te gjitha menyrat por edhe ku u ben Zgjedhjet te Kopntestohej gjithcka ,sepse Goro etj Himarjote e dinin mire se Votat u manipuluan nga Dule zhapziu ,i cili mban Pegjigjesi Juridike per kontranbandimin e Votuesve te prure me Autobus nga Greqia ,ne mebshtetje te Beljerit si nji Aksion Politike i Athines dhe jo si qytetare te Himares qe dinin apo njihinin aftesite e Bejlerit dhe per te qeverrisur Himaren : _Ktu qendron Maskarada e Dules me Autobuzat e ardhur nga greqia sepse gjithcka ishte Politike ne funksion te Politikes Shoviniste te dfrejtuar nga Greqia . Perse heshten GJ.Goro etj perfaqsues te PS dhe nuk paditen Dulen per kte Krim Elektoral dhe verifikonin gjithcka si u manipuluan Zgjedhjet nen Diktatin e Athines ?

        1. H
         Himarjoti

         Hidhni dhe pak syte nga vetja se e keni bere bashkine si prone , eshte bere ai shefi i urbanistikes spiuni i Janullatosit qe nukleviz nje leter pa marre leke iken e vjen nga Tirana rri dy dite ne jave ne zyre sa mbledh evrote dhe iken .

         1. J
          Jorgji Bandilli

          Po ik mor Jorgo Gorri, paska blere vota Fredi e nuk paska blere vota ky Pusht-shtet Rama per ty!

          1. s
           shqip

           Jorgji-po pate prova qe Rama ka blere votat ne Himare, nxirri qe te shkoje edhe ai ti beje shoqeri legenit Bejleri ne qeli. Bejlerit ju provua blerja e votes me ze e me figure. Sa per Ramen, ne se nuk ke prova, me mire mbylle halen se qelbesh era mut. Nuk late njeri pa marre neper goje, pa patur asnje fakt. Jeni bo si Shabon Qosja qe e kemi patur si figure ne Tirone te atij njeriu qe si rrihet pa u krujt me te tjeret.

          2. T
           Taulant

           Fakti qe Beleri, ky njeri i felliqur dhe i damkosur, i propozuar dhe mbeshtetur po nga njerez te damkosur dhe kriminele, arriti te marre vota te barabarta me perfaqesuesin socialist dhe njekohesisht kryetari ne detyre, tregon se ky i fundit, pra Z. Goro e ka dhjere fare menaxhimin e bashkise, perndryshe nuk ka si shpjegohet.

           1. C
            Caci Mamuthi i korrupsionit aktiv

            PO PSE E MERITON TE SHPALLESH SULLTAN I HIMARES? KE TRE ZGJEDHJE DHE AS I GJO NUK KE BO PER HIMARIOTET SHQIPTAR. VEC PER SHOKT E MIQT E TU. PSE KE DY EMRA GJERGJ KE INTERES NE SHQIPNI DHE JORGO KUR JE NE GREQI. ÇJE TI SHQIPTAR A GREK? NJEJTE SI FRED BELERI QE ESH DHE ALFRED DHE DIONIS NE GREQI. RAC MUTI JENI TE GJITHE JU NDAJ LENI JARGOSJET DHE TRUS BITHEN. JE NJE HUMBES PARAZIT QE FSHIHE NE BITH TE PATRIOTIZMIT

            1. L
             LORA

             EKZAKT,ne cdo fjale. Respect per ju,"caci,,,,korrupsionit"

            2. Ky Goro eshte nje tjeter i paaft, injorant i paimagjinueshem, e la Himaren qelbur ne plehra dhe pa asnje investim dhe mburej me investimet e qeverise, se vete ai flinte gjume. Si skane turp qe kerkon edhe mandat te trete, ky deshtak. Ik fli gjume Jorgo, Gjergji, se vota nuk ishte per Belerin por kundra teje persa kohe keshilli bashkiak eshte i majte dhe ti humbe. Kaq gje nuk e kupton o idiot.

             1. H
              Himarë

              Shqiperia nik duhet te poshterohet keshtu. A ka dinjitet ne kete vend? Cdo kryetar duhet te shes copa te vendit? Monstrumet duane te lene Himaren shqiptare ne duarte e andrtve te kasapit Spiro Milo. Cmwnduri!

              1. P
               Patrioti largpanës

               Gjergji( Jorgo) Goro qën bir qëni , mercenar , turp të ketë. PS dhe Edi Rama duhet të korigjoj qëndrim . Ka Himara e mbarë Zona Zgjedhore një burrë ose grua zonjë e patriote .

               1. q
                qenefistan

                Epidemia arnaute vazhdon;rama dylber i sulltanit,goro dylber i rames!

                1. t
                 tironsi

                 Sa emer te buker qe paske more dylberi i Erdoganit; "qenefistan". Te takon se andej e ke origjinen. Hajt pra e mbajtsh me shendet emrin. No further comment ...

                2. Q
                 Qafa e Llogarase

                 O Goro ik fli se njerzit po te kishe bere punen do ta jepnin voten,mos u justifiko..ai perball teje nje njeri me profil kaq te ulet dhe ti mori zgjedhjet...e kupton ? Po nuk ke faj ti ka faj Edi Rama qe ve si ty e ky Leli ne Vlore e behen punet corap e per faqe te zeze...

                 1. S
                  Suljoti

                  Po as ti, ore mut nuk e nderon Himarën, ishe kthyer në një bajraktar i poshtër, dhe bëje atyre që të jepnin ndonjë lek, pronar në kundërshtim me kompetencat e Badhkisë, pra deklaroje ti si Bashki, që këtë pronë e ka filani, dhe mbi këtë kadastrat e qelbura, e rregjistronin pronën në emër të personave të gabuar, dhe jo atij që e ka patur me të vërtete. Edi Rama bëri gabim të madh që të rikanditojë prap ty. Unë isha i sigurt, që ty nuk do ta jepnin votën Himariotët, sepse ti je një kungull.

                  1. K
                   Kush e ka fajin

                   Kur fiton Jorgo, bravoJorgo. Kur humbet Jorgo, e ka fajin Himara. Shiko gjeje fajin tek vetja dhe ata qe ke rrotull teje, jo te Himara...Nuk ke stature ti te gjykosh nderin e Himares, se eshte shekullor...

                   Lini një Përgjigje