Takimet e Bashës, reagon Gazmend Bardhi: thërret urgjentisht mbledhjen e grupit dhe kryesisë së PD

28 Maj 2023, 19:19Politika TEMA

Takimet e Bashës, reagon Gazmend Bardhi: thërret urgjentisht mbledhjen

Pas daljeve të Lulzim Bashës në publik, ka ardhur regimi i parë i strukturave të PD-së. gazmend Bardhi, i cili ka marrë rolin e kreut të grupit parlamentar ndërkohë që është edhe Sekretar i Përgjithshëm ka thirrur urgjentisht mbledhjet e grupit parlamentar dhe kryesisë së PD.

Nisur nga kërkesa e disa kolegëve anëtarë të Kryesisë së Partisë Demokratike dhe të Grupit Parlamentar, me qëllim vlerësimin e situatës politike dhe veçanërisht hapave që duhet të ndërmarrë Partia Demokratike e Shqipërisë për ringritjen dhe forcimin e saj, në përputhje me Statutin e Partisë kam vendosur:

- Thirrjen e mbledhjes së Grupit Parlamemtar të Partisë Demokratike, ditën e hënë, datë 05.06.2023, ora 12:00.

- Thirrjen e mbledhjes së Kryesisë së Partisë Demokratike, ditën e martë, datë 06.06.2023, ora 17:00.

 

Me Rend ditë të të dyja mbledhjeve: “Diskutimi mbi situatën politike ne vend, dhe mbi procesin e riorganizimit të PDSh.”.

Secili anëtar i Grupit Parlamentar dhe Kryesisë së Partisë, do të shfrytëzojë kohën në dispozicion për të elaboruar dhe propozuar zgjidhjet më të mira për forcimin dhe riorganizimin e partisë.

4 Komente

 1. P
  Pirdhni se liroheni.

  Edi Rama eshte personalitet pa mbaruar mire jehona e fitores ne zgjedhjet lokale u ka ka hedhur me nder demokrateve karremin Basha qe po e hane, ju befte mire.

  1. P
   Pa emër

   Elaboruar ???????!!!!!!!! Vjen nga shqipja e lashtë që do të thotë: Pirdh se lirohesh!

   1. S
    Salkari

    o Gaz kari , ore u zgjua Lul bytha nga gjumi , ik e coi qumeshtin , buken me gjalp dhe recel se po qan si kalama ....mos haro ti nderosh pampersin ....debil , na u be dhe Gaz Bardhi i rendesishem i politikes ....bythqir

    1. S
     Shqiptari

     U dhjefshi me gjithe ''elaborimin''! ...Kohen ne dispozicion do ta shfrytezojne per ''te elaboruar dhe propozuar zgjidhjet me te mira'' - shkruan dhe thote Gardh Bazi! Dukeni, qe ne shqipen qe shkruani dhe flisni! Ca budallenj mundet te vijne me ju, sigurisht.

     Lini një Përgjigje