Nuk fitoi mandatin e deputetes, Nebijaj: Zullume të shëmtuara, ziheshin si gjela për karriget e veta! Berisha e ka kryer ciklin e tij

18 Qershor 2022, 10:25Politika TEMA

Nuk fitoi mandatin e deputetes, Nebijaj: Zullume të shëmtuara,

Ori Nebijaj ka treguar se arsyeja që nuk u tërhoq nga ekrani siç paralajmëroi, ishte se u shkëput nga politika pasi nuk mori mandatin si deputete.

E ftuar në “Më lër të flas”, Ori tha se nuk ka hequr dorë as nga politika, por që është një fushë që e ka lënë në gjumë për momentin. Ajo i uroi suksese Sali Berishës për rizgjedhjen në krye të PD-së, por shtoi se në atë parti bëhen zullume të mëdha.

“Unë kandidoja se do bëhesha deputete. Po t’i mbanin sa unë premtimet…ata që s'i mbajnë premtimet vazhdojnë atje. Le të themi që politikën në një farë mënyrë e kam lënë në gjumë, nuk shoh asnëj cep ku mund të angazhohem. Unë nuk jam pjesë as e Bashës as e Berishës, isha në PD se mendoja besoja se gjërat mund të bëhen më mirë.

Nuk kam ikur kur ndodhi Basha tamam. E lash unë..nuk kam lënë PD-në por gjithë këto zullumet që bëhen për gjithë këto interesat që nuk më përkasin mua. Zullume të shëmtuara fare, keq, keq, keq. Për Berishën, suksese.. Do më pëlqente që PD të kishte një lider të përfaqësonte demokratët dhe shqiptarët, jo atë që ka kryer ciklin e vet. Nuk kam hequr dorë. Sa kohë këta po zihen si gjelat për karriget e veta…”, tha Ori Nebiaj.

 

28 Komente

 1. A
  Anna

  Se kuptoj cfare lidhje ka kjo me politiken dhe deputetllikun?Jemi te cuditshem si pretendojme per gjera qe nuk kemi asnje lloj lidhje.Kjo rri gjithe diten neper tv,dhe nuk ka asnje angazhim ne politike,ide,vision etj.ka qene nje here zedhenese,jepte lajmet e PD-es,dhe kaq.Megjithse,po ja fus kot,cdo njeri ne Shqiperi eshte kandidat per deputet,minister,kryeminister,president e cfare te duash.Vazhdo mi goce,shih per deputete rradhes tjeter.

  1. D
   Dritan

   Me vjen keq per kete femer seksi, se e ben mire punen ne karrike...

   1. R
    Raimond vlonjati

    Bobo , si more nuk e fitoi mandatin per depudete kjo mor aman ? Se aty eshte bere si organizate rinie , sa me te rinj aq me lart ne pushtet i ngrene Na mbyten Budallenjte e budallackat 20 vjecare qe e kane trurin si bythe

   2. P
    Pero

    Largimi i kesaj “deputetes” nga politika eshte fatkeqsia më e madhe që e ka gjetur Shqiperine në keto 30 vjet

    1. S
     Sita

     Sikur me lexove mendimet

    2. n
     na mbyten injorantet turcelinj

     I uron suksese kriminelit sali,qe ketu shikoni sa tru ka kjo biba qe une nga kjo nuk shikoj top chanel ne mengjez. Pd dhe parlamenti eshte me fat qe nje debile nuk eshte pjese.

     1. N
      Nari

      Humbje e madhe per PD.U largua nje gjoja politikane e re,por pa tru.Ne fakt prandaj e kishin perzgjedhur

      1. f
       feridon

       Gjynah..MOS FLI,kethehu ne politike ,ka shume nevoje per ty si PD ?????? ashtu dhe politika ne pergjithesi|||||||

       1. 1
        19

        Dhe une vetem prej ksaj kares we eshte si tranvestit nuk i shikoj top chanalin ne mengjes .cope idjotes akoma lavdi sali berishes .debile femer .

        1. H
         Hypesi I cmendur

         je I madh

        2. B
         Buna

         Te tilla ka me bollek Parlamenti! Keto te sqarojne politiken nga varka.

         1. f
          fracila

          Bravo Ori kjo eshte qytetari por e keqia eshte qe ne PD ka shume shpellare... Hap rruge o plaku komunist brezit te ri si Ori ka plot por komunistat nuk dorezohen, vdesin ne kembe......

          1. T
           TURIEMIGR

           ANNA .AJO THJESHTE ESHTE BRENDA LLOJIT TE SAJ ,NE PD. ME THJESHT NJE KARIERISTE OSE TE THEMI KAMALEONTE.QE KUR ZGJOHEN DEPUTET OSE NE POSTE NDRYSHOJNE MENJEHERE. UNE NUK KUPTOJ DICKA TEK KJO ZONJE ,SOT E PA SE NE CGJENDJE ESHTE P.D,SE KUSH E DREJTOJNE SI KRYETARE ,DHE KUSH JANE SEJMENET E TJERE ,CFARE PERFAQESOJNE CFARE TE KALUAERE BRILANTE KANE NE MASHTRIME ,PERVETESIME, DHE KRIMINALE. KJO ESHTE P.D .DHE KU ESHTE KATANDISUR. DO THUASHBSE P. S . ESHTE ME EMIRE?. KUR KE 2 ZGJEDHJEDO TE SHIKOSH KUSH ESHTE ME E MIRA . DHE BESOJ SE KJO PARTI, (P.S. )TE PAKTEN NUK TE VRET, TE PAKTEN BEN 70 PERQIND PUNE E 30 NE XHEP, DHEJO SI P. D . 70 NE XHEP E CTE NGELESH PER PUNE. PERVETESIMIN E KA GJITHE BOTA ,MOS PRESIM CUDIRA QE TEK BE TE MOS EKZISTOJ.

           1. v
            vlora.vlora

            Perpos simpatise si moderatore ,nuk e kuptoj cfare pune ke ti me politiken .Deri dje dridhje bythet tani ben ndonje emision per plazhe ,por jo dhe deputete ,se ti e di se c te pret ,eshte si puna e ekipit te futbollit ,por me nje ndryshim se ke te besh me 140 deputete

            1. m
             mos me keqkuptoni thjesht nje opinion

             eshte personazh publik, smund te shaj njerez ne televizor pervecse te perdori ironi ndaj te keqijave te ketij vendi, eshte superpidh patjeter por jam i sigurte qe do i ndihmonte njerezit si deputete dhe do ishte me e sinqerte se shume kurva e trapa qe kemi ne parlament. ca ka dhene me shume elisa spiropali apo grida duma se kjo? asgje

             1. A
              Asti

              Po me Islin c pate ti sikur ishe me te apo te ndaloje politika!?

              1. V
               Valdete

               Kjo debilja,po budalleps dhe Islin,ishte goxha djal,me ktë model flokësh që ka tani duket sikur sa ka ardhur nga tepelena.

               1. e
                erion

                ne fakt andej ka ardhur ????????????

               2. V
                Vari Kur

                Nje budallaqe sorte me Pak ne kuvend.Shyqyr qe shpetuam,nje me Pak ori,Ka nje Vend te lire ne Dubaj.Nisu.

                1. B
                 Berti

                 Obobobo ai zèri kesaj ne mèngjes te ben te duket dita gri....Ai Isli duhet te mari veshtiresi pune . ..ose e mbaja afer po mos ta hapte kamaren hiç

                 1. c
                  ce

                  Emisioni i mengjezit Wake up ne top channel eshte i dhjere, te dy moderatoret jane te papelqyer. Ai djali i parruar, i pakrehur, i paqethur, duket si i palare.Kjo Nebijaj mundohet te fshehe hunden e madhe, as mashkull as femer, pra jane te dy njerez te lodhur qe nuk terheqin aspak publikun sidomos kjo Nebijaj qe fsheh gjysmen e fytyres se si duket nuk i pelqen vetja, duken si te ngritur nga gjumi me nerva dhe te detyruar te bejne ate emision koti.

                  1. H
                   Hypesi I cmendur

                   o ori, duhet te dish nje gje, nuk ke shale te bukura, I ke te pjerdhura, prandaj nuk zyre vend ne pordhitike dhe ne SHQUP, Muli nuk ka qef shalet e tua

                   1. N
                    Non Carkaxhiu

                    kjo qe bensi e virgjer dhe si njezet vjecare eshte ne fakt 30 e kacafiu. nga burime te sigurta e shtyp kunati i Lul Bashes

                    1. M
                     Mondi

                     ti qe I uron suksese nje krimineli dhe njeriu pa vizion si sali kurva,jo vetem nuk di ti vesh gjerat ndryshe por je dhe hipokrite e peshtire.Ti thjeshte nuk je niveli I tyre qe permendi.Keshtuqe bene mire qe te vune shkelmin .Kush do te durinte dhe 20 vjet nje hajdute tjeter.

                     1. B
                      Bisha NANO

                      SHIJO JETEN ORI… PD ATY DO NGELET… KURSE RINIA NJEHERE VJEN…

                     2. D
                      Deti

                      Kjo goca po behet gati ti zere vendin Elisa Spiropalit. Bravo goca,keshtu te don Komandanti!

                      1. N
                       Niku

                       Dhelpra kur nuk i arrinte bistaqet e rrushit, thoshte jane te pabere. Moj goce te pakten rrushi shikohet qe ne distance eshte i bere ose jo. I rekomandoj Orit lere endren e politikes me nje ane, realizo me mire deshirat e tua opsionale per seks si e ke shprehuar dhe vete: qe kame deshire te provoje si eksperience sekin ne nje varke.

                       1. r
                        robi

                        Kjo eshte nje femer amorfe, aspak terheqese me ate hunden si shkabe qe na e ben te neveritur mengjesin bashke me ate ortakun kokepalare. Jane te dy aspak te dashur per publikun sidomos kjo Nebijaj sikur eshte ne gjume duke fshehur ne cdo pozicion hunden me ato floket e hallakatura si mos me keq. Une nderroj kanalin sa fillon emisioni i mengjesit tek Top channel.

                        Lini një Përgjigje