Sazan Guri shpall kandidaturën: Do t'i kthej Beratit shkëlqimin e dikurshëm, NASA do nisë aty anijet kozmike, do e bëj hyrjen me pagesë

21 Qershor 2022, 16:28Politika TEMA
Sazan Guri shpall kandidaturën: Do t'i kthej Beratit shkëlqimin e

Sazan Guri ka treguar sfidën e radhës. 

Ai thotë se do t'i hyjë politikës. 

Guri shprehet se do të garojë për t'u bërë kryebashkiak i Beratit. 

Për këtë ai ka bërë edhe premtimet e para. 

6 Komente

 1. B
  BABALE i PD

  Budalla

  1. A
   Amant Dregjoni Boston

   Normal fare. kur cirkut i eshte vene kyçi kllounet si sazani kane dale sheshit e broçkullisin me prapanice". Eshte fiks kohe e tyre. Degjoni dhe mbani vesh o milet se sazan kllouni me shoke po pelleeeeet..Lum si ti moj shqiperi qe argetohesh nga njerez si kiii. Tung nga Bostoni

   1. S
    SAS

    Filloi te nxehtit dhe Po dalin viktimat e para..Sa Turp ti jepet fjale Publike nje te semuri psiqik.

    1. Z
     Zeqo Pilafi

     Sa fotografi e bukur kjo qe shoqeron kete njoftim me rendesi mbarekombetare dhe nderkombetare! Njeri propozoi tunelin per te lidhur Vloren me Brindisin, tjetri, nje figure me arritje te shkelqyera ne fushen pellazgjike, gjeologjike, historike, politike, bukolike, e ne nje numer te pambarimte fushash shkencore qe perfundojne me 'ike'. Te falenderojme me gjithe zemer, o zot, per kete te mire qe na ke bere duke na derguar figura te ketyre permasave, qe nderojne jo vetem kombin tone trim, punetor dhe pensiondashes, por tere territoret ku kane sunduar mbreterit famemedhenje pellazge prej mijra vjetesh perpara periudhes se lindjes se Sazan Gurit, kesaj figure te ndritur epokale, e cila i bene nder nje bote te tere. Drite paste per ju, i ndrituri Sazan Guri, qe e lartesove kete komb te lashte dhe me perpjekjet e tua vigane po i kthen perseri lavdine e dikurshme qe e mbulonte ne ato kohe te arta te historise tone.

     1. S
      Shpenka pe Korçe

      Zoti gjithnjë i ka ruajtur ekilibrat. Mos na lëntë pa këta tipa, se ndryshe do kishte monotoni, jeta nuk do kishte variacione.

     2. Fjona

      AH......Tashti neve shpetuam, pak politikane te "kallepit tuaj ka parlamenti shqiptar, dhe juve Zoteri i duheni.....!!! Populli , fale rrjeteve sociale , nuk besoj qe Berati, te pranoje Kandidaturen tuaj.

      Lini një Përgjigje