Zaptoi foltoren, Lindita Nikolla përjashton Berishën nga Kuvendi (duhet ndihma e Gardës për ta nxjerrë jashtë)

26 Janar 2023, 11:49Politika TEMA

Zaptoi foltoren, Lindita Nikolla përjashton Berishën nga Kuvendi

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka përjashtuar nga seanca plenare Sali Berishën pasi ai i shoqëruar nga deputetët e tij bllokoi foltoren.

"Kam ezaruuar dhe tërheqjen e vëmendjes dhe paralajmërimin. Jemi për masën e tretë që është përjashtim nga seanca.

Jepet masa disiplinore përjashtimi nga seanca plenare e Sali Berishës se deputeti vazhdon të mbajë të zaptuar foltoren dhe pas vërejtjes dhe paralajmërimit", tha Nikolla.

Por Berisha nuk është tërhequr pas vendimit të kryeparlamentares Lindita Nikolla për ta përjashtuar atë nga seanca.

Berisha i kërkoi Nikollës të përjashtojë Edi Ramës, ndërkohë që deputetët e PD i ranë pa pushim tavolinave pas vijimit të seancës nga socialistët.

“Përjashto Edi Ramën, përjashto veten ti. Ne nuk lëshojmë këtë sallë sot pa u bërë debati për çështjen më kryesore. 

Ne po mbrojmë interesin kombëtar. Po mbrojmë futurën e kombit nga një grup njerëzish. Keni dalë siç jeni, lakuriq”, tha Berisha.

6 Komente

 1. x
  xhoxhi

  SPAK-u po dëmton rëndë interesat e vëndit.Këto sjelle prej uliganësh ta dinë mirë se nga mos arestimi i një krimineli dhe atyre që e ndjekin do ketë gjëra të paparashikuara biles mund të ketë edhe viktima.Kx njeri kërkon rëmujë,kërkon vrasje.Mbajeni mënd mirë kur të dëgjoni u vra ky apo ai.32 vjet çfarë ska bërë ka vjedhur ka vrarë dhe mbi të gjitha ka krijuar grup të armatosur për ta përdorur në raste kur i duhet..Grupi i tij janë të gjithë ata që i mblidhen rotull.

  1. Q
   Qytetari

   Çfarë hale prokurorësh kemi. Prokurorët që u ka hyrë lepuri në bark dhe tolerojnë pushkatim të njerëzve të pafajshëm në mes të bulevardit dhe një mal çështjesh korrupsioni dhe krimesh të bëra nga një kriminel ordiner Sali Berisha. Ky vrasës duhet sa më parë të mbyllet në qeli dhe të mos e shohë dritën e diellit sa të jetë gjallë. Ku maskara u dhjerë deri në fyt ka surratin të bëjë moral të tjerëve.

   1. H
    Himarioti

    rreziku Sali Berisha për Shqipërinë! O njerëz, ky është njeriu më i rrezikshëm për kombin tonë. Ai nuk ka ndërmend të largohet pa e bërë qametin. SPAK, akoma nuk po e kupton rrezikun Sali Berisha për Shqipërinë.

    1. V
     Vlora.Vlora

     Spaku spaku ,kush e beri spakun Rama qelbesira me shoke ,me gjithe keto zullume qe ka bere Berisha duhej te varej ,Rames nuk i intereson te denohet as Basha dhe as Berisha ,jane ata qe e mbajne ne pushtet ,se me gjithe keto zullume qe ben ky populli do ta kishte hequr qafe , e madhe kusheriri Metes sekser keshilltar i Rames ,,po te kishte shtet edhe kete birbon e rilindjes duhej ta terhiqnin zvare pre koqesh

     1. Z
      Zot mbroi shqiptaret !

      Ky eshte fatkeqesi KOMBETARE . Shqiperine prej tij e shpeton vetem vdekja natyrale e tij. DREJTESISE shkon nga 7 prej tij !

      1. Z
       Zhukeni Krykriminelin nga Parlamenti

       Zhdukemni pergjithmone nga Parlamenti nqs jui ka ngelur noj fije Morali e Dinjiteti Shqiptari maskarenje . Oj e keni shndruar Parlamentin ne nji Stan Shkerdhatash shpelle

       Lini një Përgjigje