FOTOT: Momenti kur Policia e Kosovës kap terroristin serb të plagosur

27 Shtator 2023, 13:53Rajoni TEMA

FOTOT: Momenti kur Policia e Kosovës kap terroristin serb të plagosur

Janë të shumta pamjet që po dalin nga aksioni i Forcave Speciale të Kosovës në manastirin e Banjskës pas sulmit të një grupi të armatosur ndaj policisë. Sulmi i organizuar i terroristëve serbë ndaj Policisë së Kosovës shkaktoi një rreshter të vrarë dhe një tjetër të plagosur.

Këtij sulmi, Policia e Kosovës iu kundërpërgjigj me të njëjtën formë, ku nga të shtënat arriti të vrasë 3 pjesëtarë të grupit serb dhe të arrestojë 3 të tjerë. Disa prej të arrestuarve, së pari u neutralizuan nga policia dhe më pas u shoqëruan në stacion policor.


“Indeksonline” ka publikuar disa foto të reja nga aksioni i Policisë në kapjen gjallë të disa prej të dyshuarve të armatosur në sulmin ndaj Policisë së Kosovës.

Pasi lokalizoi vendin e ngjarjes, Policia e Kosovës arriti të gjejë një sasi të madhe armatimi. Ministri i Brendshëm Xhelal Sveçla tha se vlera e armatimit kap vlerën e rreth 5 milionë eurove.

 

 

13 Komente

 1. L
  Loni

  Hidheni ne plera cfar e mbani te gjall qe i serb

  1. T
   Tetovari

   Shum fjal me vend se ne luften e Kosoves, edhe fmij e pleq, i kan vra me plumb nkok, e ne Shqiptaret zemer gjër i falim, e ata pastaj kthehen dhe na gjegin.

   1. S
    Shqiptar

    Gjalle eshte mire: 1. Mund te hetohet dhe merret ne pyetje te dali nga erdhen dhe kush i financoi 2. Tregon qe shteti i Kosoves eshte shtet jo bande kriminali si ai i Serbise 3. Mund ta perdoresh si propagande, si rob per ty nderrruar me Kosovare ne burgim ne Serbi Kollaj me fut plumbin,

   2. e
    edmond( koder rreshen)

    Dicka nuk me shkon ne kete histori,shum amatore,me shum gjurm,dhe fakte per te ndeshkuar veten..... dhe kush Serbet,ata qe shaterruan Shqiperin,dhe thonin se tani e merrnin me klubin e gjuetareve ?! I uroj me te miren Kombit vella te Kosoves.

    1. P
     Parruca

     Kombit te Kosoves? Nuk ekziston nje komb kosovar or mik. Ekziston vete kombi shqiptar i ndare ne 2 shtete.

     1. T
      Tetovari

      Po vlla nuk kamb kosovar por vetem ???????????????????????? Komb Shqipetar. Rrofsh ss malet e Shwiptaris.

      1. D
       Detari

       nuk ka komb shqiptar por vetem Arberi/Arber, sigurisht qe ka komb musliman si shumica ne kosovo dhe skiperi

       1. e
        edmond( koder rreshen)

        Ke te drejt ! Gabim trashanik nga ana ime .

      2. E
       Erdi

       Keto jane miqte e Vucicit dhe patjeter dhe te kryeministrit tone Rama dhe partise se tije. E cila u formua nga gjysherit e ketyre terroristave ne 1941 ku vendosen ne krye te partise mikun e tyre Enver. Dhe sot kane Edi Ramen qe Vucici e don aq shume.

       1. M
        Mbeshtetesi...nga prapa

        O erdi ,,pampersi saliut,,,,po ik kar se nuk ha mo njeri kto karlliqe qe propagàntoni kunder rames,,,,ik o shpellar i sali komunistit,,,

        1. S
         Shqipetar ►►►Bojkot Canit◄◄◄

         kaq i lehte nga trute mor Erdi............Rames ia gjejme dermanin mor cun por car te bejme me ate Kollonen e peste qe i sherbeu serbit me nafte dhe grekerve me varreza......a na e thua dot mor trim.........me mir hesht Erdi se nuk ja ke haberin historise.......

         1. L
          Lexhenda

          Erdi te paska ikur truri me pushime…????

         2. M
          Mandi

          Eshte hera e pare qe kemi nje fitore ne beteje me më pak humbje se armiku shekullor serb. Theksoj se serbia nuk ka force te beje lufte me shtete te organizuara si Kosova. serbia ka bere lufte me vende te paorganizuara gjate shperberjes Jugosllavise dhe te gjitha i ka humbur. Tani u mbyll metoda e perdorimit te forces nga serbia se e kuptoi se nuk ja del dot me Kosoven dhe Shqipetaret. Rrofte kombi shqipetar.

          Lini një Përgjigje