FOTOT/ Rama: Plazhet e Sarandës, të mirëmbajtura dhe të pastruara pa asnjë pagesë për pushuesit

26 Korrik 2022, 09:19Sociale TEMA

FOTOT/ Rama: Plazhet e Sarandës, të mirëmbajtura dhe të

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të martë me një postim në rrjetet sociale në lidhje me plazhet.

Kreu i qeverisë ka shpërndarë foto përgjatë bregdetit të Sarandës.

Ai shprehet se ato janë mirëmbajtur dhe pastruar nga bashkia pa asnjë pagesë për pushuesit.

“Dhe me këto pamje të plazheve tërësisht publike përgjatë bregdetit të Sarandës, nga Pllakat deri në Ksamil, të mirëmbajtura e të pastruara nga bashkia dhe pa asnjë pagesë për pushuesit, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

52 Komente

 1. L
  Landi

  Cmimet ne plazhet publike ne vend jan vertet te lira fhe gjithatu kame nje rritje te ndjeshme te cilesis dhe rregullit

  1. P
   Propaganda

   Je i dehur qe ne kete ore apo je thjeshte tutkun? Plazhet publike ne te gjithe boten jane pa pagese. Nuk duhet te kete asnje çmim! Ne asnje vend te qyteteruar bashkia nuk miremban rerritorin me parate e pushuesve. Vetem keta primitivet tane na çajne trapin sikur po na bejne ndonje nder te madh. Me aq parà sa sigurojne e vjedhin nga taksat e projektet, duhet te na vije kryetari i bashkise me te shoqen ne shtepi te na lajne çimentot e leveret.

   1. P
    Parruca

    Ca merresh me Landin, se ai nuk e di se cfare shkruan. Do jete nga ata te zyres se dizinformimit ne kryeministri, qe i mbushin portalet me komente pozitive per Kryetimonierin dhe bemat e tij. E verteta eshte qe ne Sarande ka plazh publik, madje ka dhe dushe, ndryshe nga Ksamili ku nje shezlong eshte minimumi 2 mije leke te reja dhe nuk ka plazh publik. Nderkohe qe disa nuk kane as dushe ne plazh, as kosh plerash dhe asgje.

   2. G
    Gaqo Leshko

    Mbase me ligj duhet vendosur: deri 10 m nga vija e ujit jane plazh publik. Aty ku nuk ka me shume hapesire nuk mund te kete plazh privat.

    1. R
     Regjimi Narkotik Rama

     Mashtruesi Ramazon, me plazhet me te shemtuara ne bote. Mallkuar!

     1. I
      I. Hoti

      Je shurra e Salehit...rrezikut anglo-amerikan per 'shqiperine' fare e keqe !

     2. E
      Elton

      Per cfare plazhi publik po thua ..?Aty te porti ku deti eshte ter vajra dhe fekale ..Se dhe z.Kryetar per ate e ka fjalen .Normalisht jashte ne plazhe te tilla nul lahet kush.

     3. K
      Kevi

      Ju lumte qe po i mirmbani keto plazhe pasi te gjith pushiesit do ngelen shum te kenaqur

      1. K
       Keli

       Jeni i vetmi qe po investoni per vendin tone ju lumte jemi shum krenar per ju

       1. Q
        Qytetar

        ME PARATE E KUJT PO INVESTON KY ORE MJESHTER?

       2. n
        nardi

        Keshtu duhet te jene bregdetet pervec pjeseve ku ka rezorte. Perse duhet te paguash cadren kur e merr me vete, duhet ngarkuar policia bashkiake per shkelesit e higjenes ne keto ambiente.

        1. A
         Alesio

         Sa me paster te mbajm bregdetin e vendit tone aq me i bukur do te jet e aq me shume turist do te terheqi

         1. T
          Tosi

          Po shume paster eshte dhe shume bukur me cdo sherbim te mundcem dhe pastertia ne kete zone eshte shume e dukshme

          1. T
           Titi

           Cmimet nuk Jan aspakt te kripura sidomos ne kete zone te plazhit por Jan shqiptaret qe duan lluksin dhe thojn qe Jan cmimet e larta

           1. A
            Armando

            E pra e se mediat nuk shofin kto publiket po shofin resortet private. Kush ka terezi me ik resort iken kush ska iken plazh publik. Sesht nevoja me bo ankesa

            1. A
             Alban

             Ka plazhe publike sa te duash po ne kemi pordhe duam vende luksi

             1. g
              goni

              bregu eshte i te gjitheve o cope kari ,pastaj ka ligj qe thote se nuk mund te vendosesh shezlong ne vijen deri ne 10 metra nga bregu i detit ju qifsha ropt ku ti keni butake muti ...sipas jush populli duhet t epsuhoje ne golem dhe ata qe kane lek ne jug ...ropqira ..... Shko njehere ne barcelone o patronazhist dhe shikoje vijen bregdetare te atij qyteti ......e gjitha publike o idiot militant ......rrace e qelbur moterqirash qe ndosni portalet me komente qoka ....sufllaqexhinje byrekengrenes moterqira

              1. J
               Juli

               O goni kokë BETONI. Paske kulturën dhe emancipimin e "duhur". Besoj mami ta ka dhënë. Paska qenë një karakurvë. Jo e jo po na krahasoke me Barcelonën!!!!!!!! Saranda një byth vënd ka për plazhë. 99% e lavdërojnë ,ti je më i "zgjuari". Të rroftë mami.

             2. A
              Arnoldi

              Mbeshtetes i madh i plazheve publike

              1. J
               Jorgo

               Mendoj se njerezit duhet te jene te ndergjegjshem per vendin ku do te kalojne pushimet duhet ta mbajne sa me te paster ate dhe mos te hedhin mbeturina qe dhe shendeti i tyre te jete sa me i shendetshem

               1. L
                Ledio

                Plazhet publike jane me t pastra se ato private po ne nuk shkojme se pertojme me mare cader me vet

                1. M
                 Mondi

                 Eshte e vertete qe kete sezon turistik plazhet jane mirembajtur dhe pastruar qe dhe pushuesit te ndihen sa me mire dhe mos perballen me ndotjen e ambjentit

                 1. E
                  Era

                  Me vjen mire qe skuadrat e pastrimit angazhohen per t mbajtur plazhet publike te pastra

                  1. E
                   Erta

                   Duhet te falenderojme dhe punetoret e bashkise qe i mirembajne keto plazhe publike,keshtu vazhdoni jeni ne rrugen e duhur kryeminister Edi ,uroj qe te shtohen sa me shume plazhet publike!

                   1. x
                    xhorxh

                    plazhet publike vend ideal per pushime

                    1. i
                     ina

                     shume i bukur plazhi

                     1. E
                      Ersi

                      Nje plazh shume i bukur dhe teper i paster

                      1. J
                       Joel

                       Tani turistet do ndihen me mire dhe me te qete me plazhet e pastra

                       1. l
                        luis

                        ne vendin tone ka plot plazhe publike qe kane nje pamje perrallore dhe mbizoteron pastertia apo qetesia

                        1. k
                         klodi

                         ja pra qe vendi yne ka plot plazhe publike, ata qe ankohen jane ajo kategori qe ktej nuk kane mundesi ta perballojne luksin e ketej e kerkojne.

                         1. g
                          gazi

                          eshte bere pune e madhe per te mirembajtur plazhet publike ne menyre qe turistet te mbeten te kenaqur

                          1. B
                           Beni

                           Plazhet me te bukura ne i kemi dhe fal mirembajtjes se ketyre plazheve tashme jan me te vlefshme per tu vizituar

                           1. l
                            liri

                            ajo qe me ka pelqyer ne plazhet publike kane qene vrojturesit e plazheve pasi na ofrojne me shume siguri dhe shmangin shume incidente te padeshiruara.

                            1. T
                             Tani

                             Pas kesaj mirmbajtjeje do i vizitoj me qejf keto plazhe sidomos tani qe te gjith kan roje bregdetare dhe jemi me te sigurt

                             1. a
                              arion

                              hahahhaha lot lot ....patronazhist pa shtylle kurrizore ...rivalet e byrektores ...

                             2. E
                              Enri

                              Duhet tju falenderojm per punet e mira qe keni bere z.kryeminister dhe per pastrimin e plazheve

                              1. X
                               Xakja

                               Njerezit duhet te jene me te ndergjegjshem per pjesen e mbeturinave qe sduhet ti hedhin vend e pa vend dhe faleminderit z.rama per sigurin e shtuar neper plazhe

                               1. G
                                Genti

                                po t embyten njerez perdite o kar ,ku e pe sigurine

                               2. K
                                Kleo

                                Nje pune fantastike eshte bere me saranden

                                1. K
                                 Klea

                                 Zjarr saranda kete vereee

                                 1. T
                                  Toni

                                  Me vjen mir qe keni shtuar sigurimin neper plazhet tona sepse kjo eshte gjeja me e rendesishme dhe e para qe duhej bere,respekte z.rama

                                  1. c
                                   colja

                                   Ku ka si plazhet tona sidomos tani dhe me nderhyrjen qe esht bere nga ana qeverise per pastrimin e plazheve

                                   1. g
                                    gerti

                                    duket qe ske pare bote me sy o loqe patronazhist

                                   2. F
                                    Firmat e themeluesve të PD-së 1991

                                    Plazhi pa pages ul fluksin turistik se pagesa është çelësi suksesit. Të huajt e kanë mbi 3000 euro në muaj rrogën, t'ju dhurojm dhe pushimet, atëher ti bëjmë milioner dhe puntorët e bashkisë në vëndin e tyre.

                                    1. D
                                     Detari

                                     plazhe skiptare me skiptar, plehra dhe copa muti qe dalin ne siperfaqe me panorame minaresh. gezuar ramazon

                                     1. P
                                      Petrefi

                                      Po shiko njehere ne Vlore zoti KM, vetem plazh privat ka, nje plazh publik eshte aty ku derdhet kanali i ...

                                      1. A
                                       Arjan

                                       kryeminister hajdut plehre po i ndan bregdetin oligarkeve sikur tja kete lene kristaqi detin shqiptar.bregdeti duhet te lirohet se i takon popullit te lahet se mire per te ngrene ha si mos me keq.Hotelet duhet te kene nje largesi te duhur nga vija bregdetare ,dhe jo te zihet cdo meter te bregut se na doli cdo shqiptar bisnezmen turizmi.psh ne ksamil vija bregdetare po ndryshon cdo vit duke i shnderruar pllakat e gurit ne rere qe te rritet turizmi dhe uji te marre sa me shume toke duke prishur faunen dhe bukurine mijera vjecare sepse disa te babezitur ne bashkepunim me shtetin shqiptar nuk pyesin se cfare mund te ndodh me vone.Ju rilindas te dhjere qe per partine jeni gati ti vini zjarrin shqiperise mos u genjeni nga propaganda po flisni sic eshte per te folur.Pse nuk e hapni gojen per sali pordhen qe ka zene gati 1000 metra vije bregdetare ne gjirin e lalzit ,ju frikacake te dhjere por mbeshtesni nje group kriminelesh qe ne emer te turizmit grabisin pasurine e gjithe shqiptareve.Jane po ato plehra politikane qe e kane me te lehte tua japin kompanive te huaja te menaxhojne monumentet arkeologjike shqiptare dhe pastaj na dalin te huajt na thone se butrinti eshte grek ,bylis grek .Pret nga i huaji te ruaj gjerat e tua arkeologjike.

                                       1. A
                                        Arjan

                                        kryeminister hajdut plehre po i ndan bregdetin oligarkeve sikur tja kete lene kristaqi detin shqiptar.bregdeti duhet te lirohet se i takon popullit te lahet se mire per te ngrene ha si mos me keq.Hotelet duhet te kene nje largesi te duhur nga vija bregdetare ,dhe jo te zihet cdo meter te bregut se na doli cdo shqiptar bisnezmen turizmi.psh ne ksamil vija bregdetare po ndryshon cdo vit duke i shnderruar pllakat e gurit ne rere qe te rritet turizmi dhe uji te marre sa me shume toke duke prishur faunen dhe bukurine mijera vjecare sepse disa te babezitur ne bashkepunim me shtetin shqiptar nuk pyesin se cfare mund te ndodh me vone.Ju rilindas te dhjere qe per partine jeni gati ti vini zjarrin shqiperise mos u genjeni nga propaganda po flisni sic eshte per te folur.Pse nuk e hapni gojen per sali pordhen qe ka zene gati 1000 metra vije bregdetare ne gjirin e lalzit ,ju frikacake te dhjere por mbeshtesni nje group kriminelesh qe ne emer te turizmit grabisin pasurine e gjithe shqiptareve.Jane po ato plehra politikane qe e kane me te lehte tua japin kompanive te huaja te menaxhojne monumentet arkeologjike shqiptare dhe pastaj na dalin te huajt na thone se butrinti eshte grek ,bylis grek .Pret nga i huaji te ruaj gjerat e tua arkeologjike.

                                        1. P
                                         Patronazhisti digital

                                         Taní… keto komentet e patronazhisteve digitale ose i prodhon Fuga per te mos merzitur shefin, ose i porosit shefi qe te deformoje opinionin. Nese ajo e para e kuptoj hallin e Fuges, por nese kjo e dyta: ia ke fut kot plako se populli nuk ja bar, shefi jot e pi (barin) dhe nuk ia ndien per karlliqet qe kombinon sistemi i patronazhisteve digital

                                         1. T
                                          Toni

                                          O Ed Rama mos tall bythen me ne shqiptaret , leshon nje cep qe nuk e preferojn biznesi ben foto dhe na ben reklam per plazhe publik , or zotni , vetem hotelet me 5 yje te ken nje numer shezllonesh , te tjeret te jen komplet plazhe publik te lir , me leket e shezlloneve njerzia han drek tek restoranti ne buz te detit , pra bejn plazh te ter , e gjith bota plazhet i ka publik , ato vipet shqiptare qe dun shezllon le te shkojn te han mut ne dubaj , ktu flitet per nje popull jo per nje tuf majmunesh qe me para te pista hapen bythesh , ato vipet le te shkojn ne mikonos ne greqi , dy kemb gaforre 600 euro atje le te hapen bythesh , leri or njeri plazhin njerzis se deti dhe rona nuk kan pasur pronar qe kur njeriu i par tha kjo esht e imja , i ka dal pronari sot .

                                          1. E
                                           Elton

                                           Po pra plazh publik me naften e pislliqet e anijeve .Injoranta

                                           1. L
                                            Lloji

                                            Po Durresi eshte teritor Grek apo Italjan se me kete krenari qe po flet per plazhin e Sarandes i bie qe plazhin e Durresit qe e ke poshte hundes te besh sikur te mos e shofesh…. Apo e kane demokratet valle bashkine e Durresit qe tu qahemi…. Plazhi me i madh i bregdetit Shqipetar eshte turpi me ekstrem i 40- vjet demokraci, nuk guxon te lahesh pas dreke se te duket sikur je i zhytur ne nje banjo gjigante…. Banjo publike eshte term i huaj tek ne… turp turp turp!!!

                                            Lini një Përgjigje