Rama publikon fotot: Ky është një nga plazhet publike të Himarës, administrohet nga bashkia pa pagesë

24 Korrik 2022, 13:30Sociale TEMA

Rama publikon fotot: Ky është një nga plazhet publike të

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto nga një ndër plazhet e Himarës për të cilin shkruan se është një nga plazhet që administrohet e mirëmbahet nga bashkia pa asnjë pagesë.

“Këtë sezon pastërtie shembullore në vijën bregdetare, janë garantuar më në fund edhe hapësirat e plazheve publike.


Ky është një nga plazhet publike të Himarës, i cili administrohet e mirëmbahet nga bashkia pa asnjë pagesë për turistë”, ka shkruar Kryeministri Rama në Facebook.

52 Komente

 1. V
  Vezhguesi

  Siperfaqja e ketij plazhi publik ne Himare eshte shume e vogel dhe nje fraksion i vogel i hapesires qe ju eshte dhene privateve, aq sa njerezit i lene cadrat gjithe nates qe to mos u zene vendin te nesermen. Kurse ne Qeparo nuk ka hapesire per publikun, ajo qe eshte e " lire" eshte e pa mirembajtur madje ekskavatorri aty kane hedhur gure nga pjesa qe ju jepet privateve. Kurse ne Palermo privatet ngulin cadra ku te mundin, sigurisht pa leje nga Bashkia. Me skandal nuk mund te kete se sa te na mburret Rama medemek me plazhe publike. Te pakten te na i kurseje genjeshtrat.

  1. K
   Klajdi

   Hapesirat ose me sakte plazhet publike jane nje mundesi teper e mire per te gjithe pushuesit

   1. B
    Bledi

    Si gjithmone me promovimet e te tilla hapesira publike rriten dhe numri i turisteve dhe cdokush mund te kaloje pushimet aty

    1. T
     Teuta

     Shume veprim i mire duhet te kete plazhe publike kur ka njerez qe skane mundesi te pushojne tek plazhet private bravo

     1. S
      Sami

      Perhere kemi patur vende te bukura qe duheshin bere publike shyqyr po behen tani

      1. E
       Eni

       Nje plazh shume i bukur dhe i paster

       1. K
        Kapedani

        I njejti komentues ky dhe poshte ketij me emra te ndryshem.Kjo eshte pjesa me koti e Himares , plazhi eshte paralel me pedonalen.Plazhet e tjera jane te zena nga privati.Biles tek ish plazhi Maraçit ka pasur nje hapesire per plazh publik por tani nuk ekzistonte me.Sa per pasterti kete vit jugu ishte shume me i piset se vitet e tjera.Ne Lungomare deti behej i verdhe dhe flluskat qe krijon ndotja prej karburanteve i sheh ne tere detin.Kete gje e vura re dhe ne Drimadh . Boll me komekte débile te shkruajtura nga i njejti person. Eri,Eni,Geri,Élsa, Ari dhe Kari.

       2. G
        Geri

        Shume mire qe mbahet paster

        1. A
         Adelina

         Ke qef ti vizitosh plazhet e vendit tone sepse jan shume te bukura dhe te pastra

         1. L
          Luli

          A ke qene plazhe apo flet si tifoz. Tani une jam ne vlore dhe zhezloget jane gjate gjithe vijes se ujit. Kurse kanalet e ujrave te zeza derdhen ne det. Ka shume turist, shqiptare dhe te huaj qe marin me vete cadra dhe nuk kane ku ti ngulin. Pse duhet paguar cadra e privatit?

         2. E
          Elsa

          Me vjen mire qe Z.Rama promovon vende te tilla per turistet

          1. T
           Tani

           Plazhet publike kan ndyrshuar shume ne vendin tone kjo fale tendesis dhe perkushtimit te dhen nga ju si qeveri

           1. B
            Beni

            Plazhet pubilke ne vendin tone kan ndryshuar tej mase tashme ato kane nje nivel shume here me te lart regulli dhe pastertie

            1. n
             naimi

             Ky eshte vetem nje por e pergjithshmja eshte qe plazhet jane zaptuar nga zaptues qe paguajn ata qe i atministrojne. Shezlone duhet te kete vetem te siperfaqia e hotelit dhe pjesa tjeter duhet te jete krejtesisht e lire qe pushusit te vendosin cadra ku te munden. Bashkia nepermjet policise bashkiake duhet te pergjigjet per mirembajtjen e higjenes bile ne vende publike duhet te kete dhe tualete. Keshtu thuhet qe kemi plazhe publike.

             1. E
              Elaa

              Himara ka detin me te bukur dhe nje nga Plazhet me te pasta

              1. W
               Wrta

               Bravo qe kujdeseni per pastertine dhe hapjen e kaq shum plazheve publike

               1. T
                Tea

                Keni bere nje pune shume te mire me hapjen e hapsirave per te mundesuar zonat publike ne jug te vendit

                1. I
                 Iris

                 Nje plazh shume i bukur ku te gjothe kane mundesine ta shijojne. Bashkia ka bere nje pune shume te mire pasi cdo gje ishte e sistemuar dhe shume e rregullt

                 1. a
                  aris

                  shume plazh i bukur

                  1. b
                   bora

                   himara nje vend fantastik per pushine

                   1. A
                    Arta

                    Bravo i qofte.Po ben cdo gje qe ka ne dor per te miren e turizmit dhe qe qytetaret te kene mundesi te shijojne pushimet e tyre

                    1. A
                     Anila

                     Kto pra jane punet reale te rames.Shume mire ben se po investon ne nje ekonomi qe ka rritje ne vend dhe sjell shume fitime

                     1. G
                      Gerti

                      Pune e shkelqyer nga ana e qeverise dhe bashkise Himare qe po i mundeson pushuesve pasterti ne plazhe

                      1. A
                       Ana

                       Ja pra qe Shqiperia te ofron menyra te shumta pushimi qe perballohet nga te gjithe, varet se ke zgjedh apo ke te perballon xhepi

                       1. E
                        Eva

                        Jan shume te nevojshme plazhet e tilla publike

                        1. T
                         Tea

                         Ju lumte pasi ishte shum i nevojshem nje plazh i till publik pasi nuk kishim ku benim plazh se i kishin zen te gjitha pronarey e hoteleve

                         1. A
                          Andja

                          Bravo zoti rama himara i ka te gjitha plazhin shetitoren dhe sherbimet e shumta qe vendasit ofrojne

                          1. A
                           Ardi

                           Njerezit mos te ankohen kot por te shkojne ne plazhe si ky dhe ne lokale me cmime jo te shtrenjta

                           1. K
                            Kleo

                            Pun me te vertet te mire keni bere z.kryeminister fal jush tani plazhet tona jane akoma dhe me te pastra dhe te vjen qef te pushosh tani

                            1. E
                             Enri

                             Plazhet tona publike jane me te vertet te bukura sidomos tani dhe me nderhyrjen qe i eshte bere me pastrimin e plazheve

                             1. M
                              Melisa

                              Himara ka plazhe shume te bukura te vlefshme per tu vizituar, iu falenderojm qe i ndani me ne

                              1. K
                               Kleo

                               Vendi yn ka plazhe shume te bukura e tashme me te pastra se kurr fal punes se qeverise

                               1. K
                                Krist

                                Tani njerez keni edhe plazh publik edhe te paster

                                1. K
                                 Krist

                                 Tani njerez keni edhe plazh publik edhe te paster

                                 1. J
                                  Joel

                                  Ju lumte qe tregoni kujdes dhe i mirembani te gjitha plazhet

                                  1. G
                                   Geni

                                   Shume mire beni qe i jepni mundesi njerezve te kene plazh publik,kryeminister Edi me i miri je

                                   1. H
                                    Henri

                                    Pervec faktit qe i jepni mundesine njerezve te kene plazh publik ne Himare por dhe bashkia angazhohet ne mirembajtjen paster te mjedisit Faleminderit kryeminister Edi!

                                    1. E
                                     Era

                                     Ke qef kur shkon ne plazhe dhe mbizoteron pastertia dhe rregulli, eshte nje plus shume i madh per vendin tone

                                     1. A
                                      Arjan

                                      Pastrimi dhe mirembajtja e plazheve publike ka sjelle nje rritje te numrit te turisteve, dhe kane mbetur teper te kenaqur nga ajo cka kane gjetur ne vendin tone

                                      1. P
                                       Pordh me rigon

                                       Pirdh pirdh se lirohesh o Ari ,Era, Tani Eri, Eni, Erjon,Geni,Kleo e te gjithe ju gjoja komentuesit qe perfaqesoheni nga i njejti person.

                                      2. E
                                       Euklit

                                       Kemi shume vende te bukura ne shqiperi me vjen mire qe i shfrytezojme ne kete menyre

                                       1. E
                                        Erjon

                                        Plazhet publike jane bere shume te bukura se eshte kjo ideja qe plazhi publik eshte i shemtuar dhe i papaster por jo

                                        1. J
                                         Jorgo

                                         Nje plazh i paster sjell akoma dhe me shume turiste ne vend ju falenderojme z.rama per punet e mira qe keni bere

                                         1. M
                                          Mondi

                                          Njerezit tani nuk do te kene me fjal per te thene qe ska plazhe publike sepse z.rama e ka mbajtur llafin

                                          1. E
                                           Elsa

                                           Rroftë qeveria e Edi Ramës, të hëngsha bythën, o shtet. Shih, kam vënë një emër të vërtetë, kjo është shenjë që nuk jam një sufllaqexhi dhe që nuk kam qënë patronazhist

                                           1. K
                                            Kleo

                                            Nje pune fantastike nga ana juaj. Tani do ndihemi me mire ne plazhet qe do ikim per pushime pasi do jete shume paster

                                            1. S
                                             Senti

                                             Shume mire qe i jepni te gjitheve te kene mundesi te ikin ne plazhe publike

                                             1. A
                                              Alban

                                              Ka plazhe publike po ankohen kot se prap se prap te lluksi shkojn

                                              1. T
                                               Tiku

                                               Dhe jo vetem aty ka ne cdo vend pothuajse po ne kemi pordhe duke perfshire edhe veten se duam plazhe private te shtrenjta

                                               1. M
                                                Mira

                                                Bo bo ushtarët e Ramës në rrjesht, për të shkruar dy radhë lëpirëse...

                                                1. A
                                                 AGUSH

                                                 PO PER TE NGRENE E PIRE NUK DO U JEPNI MO STILLO. E BEN QE E BEN BEJE TAMAM SE SADO TE LODHESH DO DALE NDONJERI E DO NXJERE NDONJE GJE. PSH NDONJERI THOTE SE ESHTE I VOGEL DIKUSH THOTE KY ESHTE PO NUK KA NE QEPARO ETJ ETJ.

                                                 Lini një Përgjigje