Lopët për pak i bëjnë gjëmën, revoltohet Blendi Fevziu: Ky bari nuk ka ndryshim nga një vrasës

23 Korrik 2022, 09:34Sociale TEMA

Lopët për pak i bëjnë gjëmën, revoltohet Blendi

Blendi Fevziu ka hasur një problem teksa ishte duke shkuar rrugës për jug. Në aksin Vlorë-Orikum disa lopë i kanë bllokur rrugën dhe këtë moment Fevziu e ka publikuar me video në rrjetet sociale. 

Fevziu shprehet se bariu që i ka lënë lopët në rrugën e re Vlorë-Orikum, nuk ka asnjë ndryshim nga një vrasës nga pakujdesia. 

“Nje kope lopesh ne mes te rruges interurbane Vlore – Orikun (rruga e re), kur shpejtesia e lejuar eshte 80 km/ore dhe pa asnje lloj ndricimi eshte po aq e rrezikshme sa cdo makine qe te vjen perballe ne autostrade. 

Ky bari qe i ka vendosur aty per minuta te tera nuk ka ndryshim nga nje vrases nga pakujdesia", shkruan Fevziu.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Blendi Fevziu (@blendifevziu)

42 Komente

 1. A
  Arian

  O te qifsha ropt nuk të hodhën në kanal

  1. L
   Lasgushi

   Po Garda ku ishte? Ky shoqerohet e sigurohet nga Garda e Rep vetem per formen e kokes se tij.

   1. G
    Gudbi Dajci

    E ka si barake koken

    1. B
     Bastriu

     Shikoj skenen dhe habitem!Po gomari Fevzo ç'do ne mes te lopeve?

     1. V
      Vranakonti

      Te lutem mos ja shaj koken Fevzit se mezi e ka. Ka nje koke te bukur ku veshet i dalin mbi lartesine e kokes. Gomari do t'a kishte zili.

    2. B
     Babale

     Ske faj ti se te dolen lopet po të kishin falur demat do te kishin shkerdhyer gruan dhe vajzën

    3. I
     Ilirjan Velaj

     KY bari mbase eshte vrases nga pakujdesi,por TI duhet te.klasifikohesh vrases serial I vetedijshem me ato emisionet e tis .Fantomas

     1. C
      Celo Mezani

      Shume sakte e ke thene Ilir !

       1. d
        daja

        Ekzakt e ke thene Ilirian po sja mban suma ta thote Se I vjell te gjitha ato qe ka hanger .

       2. K
        Kur kerkojme nje lopë

        M0s u merzit more Blendi , lopë jane ato ... njesoj me ty sikur ju ka bere nje nanë .. edhe zhvillimin njelloj e keni... !

        1. K
         K

         Lopet kanë preçedencë ndaj gomarëve.

         1. O
          O

          ???????? Rrofsh!

          1. B
           Badjava

           ????????????????????

           1. C
            Celo Mezani

            Kam qesh me lot me këtë komentin e preçedencës

           2. L
            Lopet len Surrat Bolen Fevziu si Bajg mes rruges !

            Lopet injoroijne Fevzi surratBolen ,duke e len si Bajge ne mes te rruges !!!!!!!!! Kto jane shenja qe i jep I Madhi atje Lart , fevzi Bajga ,po te afrohet ene ty dita nesa duket

            1. S
             Sa shume budallenj ka ky vend

             Te denohen lopet me non grata. Ku e gjejne fevzon keto fatkeqesi. Lopet nuk e njohen fevzon kok prezervativ.

             1. M
              Mihali

              Po te ishe ne indi dhe te kishe fatin te dilnin lopet dhe te ulen në mes te rruges nuk do te guxonte Fevziu as ti trembte lopet.Ato mund te qendronin per disa orë.Lopa është kafsha me hyjnore ne Indi. Zoti Fevzi respeko lopet se jane te bekuara nga zoti te japin gjithë ato prodhime.

              1. F
               Fshatari

               O Bledi po ka FSHATAR ne radhet e te ashtuquajt gazetar ti je I Pari sepse jo vetem qe je I paditur qor dhe nje ajdut profesinist I pronave

               1. X
                Xha Gajduri

                Ka te drejte moderatori. Nevojitet nje Akt-Marreveshje ndermjet Ministrise se Infrastrukturës dhe Energjisë perfaqsuar nga Ballukja dhe Ministrise se Bujqesise perfaqesuar nga Karfica qe te kalojne me rradhe: NJE LOPE, NJE BLED

                1. r
                 ramiz

                 Sikur ta bëje një emission për lopët dhe rëndësinë që kanë ato tok me bariun e tyre!

                 1. R
                  Roberto

                  Ke te drejte. Te bejme nje emision dhe te ftojme Ervin Salianjin se ai lopcar ka qene ne fshatrat e KOrces dhe me mire sec na tregon ai nuk ka njeri.

                 2. D
                  Dakord

                  Dakord me cdo komentues ketu por jashte talljes ky fevziu duhet te mesoje qe kafshet e shkreta duan kohe te pershtaten me ndryshimin. Ajo eshte nje rruge e re dhe i ka prere rrugen itinerarit te perditshem te lopeve. Ashtu siç ti fevzi nuk e ben mire punen tende ashtu dhe ai bariu atje. Fundja pune ka ne kete vend por ska profesioniste.

                  1. .
                   .

                   po ç'lidhje ka drejtuesi i mjetit të mësojë itenerarin e kafshëve o vemje e qelbur, paske rënë edhe dakord me ziliqarët nga frika

                   1. P
                    Parruca

                    Or taj, ato nuk jane kafshe te egra qe duhet te mesohen me ndryshimet qe ben dora e njeriut me mjedisin. Ato jane lope qe ai lopçari i coi ne nje rruge nacionale ku shpejtesia e lejuar eshte 80 km/h. Per me teper ne erresire. Eshte hera e pare qe bie dakord me fantomasin, ai fshatari duhet gjobitur rende per venien ne rrezik te jeteve te njerezve.

                   2. J
                    Ja fut si kau peles,o Bledi

                    Nuk e Kane njohur kaun Bledi ,ndaj dhe i Kane zene rrugen.Oseee Kane patur ndonje gjynahe per te lare.Paske gjynahe dhe me lopet e orikumit o Bledi.Ose do te, shesh pordhe d,he me lopet

                    1. s
                     shqip

                     Edhe ti Fevzo nuk ke ndryshim të madh nga lopa. Na ke zënë ekranin bashkë me vicat e tjerë të Klanit. O llavesh! "Bari" nga "Bariu" ka ndryshim o debil. Vër apostrofin ke "a" që të kuptojnë gjindja që nuk bëhet fjalë për mullar bari, por për njeri që merr frymë. Edhe në Francë të shkosh ka barinj o plerë. Edhe atje njerëzit presin me durim sa të lirohet rruga nga gjëtë e gjalla. Po ju s'duroni dot se ju ikën pasarela ke plazhi vip-ave. Nuk e di pse më sjell në mendje Shrek-un ky njeri !!

                     1. B
                      Bumbum

                      Kokaina i bën të padurushëm. Pa perjashtim. Ky i shaloku mer Lcd dhe cbd. Ndaj dhe e rrotullon muhabetin si ti doj qejfi. Gjothmon e kthen në të qeshur hallin e tjetrit .

                     2. p
                      por nga Lopa ke dal more Bajga mosmirenjohese

                      si mundet me e qujn nanen tande Kriminele mor Bajga e Stanit te Medias ? A thu ky per bab ka pas Gamorin e babatasit e !

                      1. P
                       Populli

                       Merre si shenje mulla Fevzi. ky vend dote ta gjeje vendin per perpislleqet e grabitjet qe ben ne kurriz te shqiptareve dhe marifetet qe i ke te tuat.

                       1. F
                        Fjal e vertete

                        Populli ka gjithmon re drejte . - Si mundet ti falej ktij Populli nji shanc i tille me ja cpu KokBolen me ca vryma me e ajros ! Kaq naive sduhet me u tregu mo ne vazhdim . Rasti eshte mret i fatit . E kishim pastru Shqiperine nga nji Bajg Toksike

                       2. t
                        tony

                        Mos u merzitni se ky koke loqja eshte rrit tek stanet e lopvet te toptanasve qe i rujte dhe i pastronte e ema e vet se pastruese ka qene nona vet tek toptonsit ok

                        1. C
                         Cika

                         Shkurt: te drejte ka per kete problem.

                         1. J
                          Jim

                          Ndoshta ky ka te drejte ! “ kur Ai kalon ne rruge duhet te merren masa sigurie per levizjen e Tij “!

                          1. H
                           Haka Tekizoti

                           Boobo sa i saktë është ky Fevzoja në përcaktime! Sidomos, sidomos për barinjtë e lopëve. Duket sikur kjo aftësi i buron nga përvoja vetjake në atë profesion.

                           1. 1
                            19

                            Jan te familjes tate mor debil mami tezja halla dhe gocat e tezes tate .gjynaf .

                            1. D
                             Demi

                             loper nuk e kane pas dit qe po kalon gomari dhe duhet te hapnin rruge O Zot cfare idioti eshte ky koke lopa !

                             1. D
                              Demi

                              loper nuk e kane pas dit qe po kalon gomari dhe duhet te hapnin rruge O Zot cfare idioti eshte ky koke lopa !

                              1. F
                               FGVN

                               ESHTE NJE LAJME TURPI, KUJT I INTERESON SE KUR NEGROPE TE MUTIT SHKON KY GOJE HALE QE GJITHE JETES TIJ KA DHJERE NGA GOJA E TIJ SI NJE KERME E KALBUR NE LLOJIN E VET!!

                               1. P
                                Popull Shqipetare ; Vrisni Esadistet kud ti shikon

                                Vdekje Esadisteve ksaj fare Antishqiptare qe shkaterroj jeten e shqiptareve dhe varferoj Shqiperine

                                1. D
                                 Durimi -kosovar

                                 Durimi -kosovar Se c'm'u kujtua nje mesele kendej ne Kosove Nje burre plak i lodhur i heq zgjedhen kafshes , vere e me vape gushti e ulet te bej pak pushim. Kafshet zene strehe nen hije te pemes. Pushim sa per nje duhan hallexhiu Kur fap zekthi i t,i trazon kafshet e plas sherri. Hajvani' ik e ik , sbahet rehat e plaku vrap i piket mbrapa se lope qumshti kish qellu . Kalamajt brit e caj ndersa plaku pas lopes tue ofsha e dihat. Lopa drejt ne Oborr te xhamise, aty skaj katundit. Sillu e pshtillu , lopa spo rehatohej nga pickimi i zekthit e vrap, hop e drejt ne brenda ne xhami Aty bahet rremuje Britma e piskama,sharhe me nane babe. U prishet namazi besimtareve e hoxha ptu e ptu e shaj e brit , mallko e shemto. U shpernda xhemati kur mberriti plaku tu dihat e djerset sa kokrra kajsise. - Zoti te marrofte , Cka na bane Le qe na prishi namazin po ma sakatove xhematin -A bre Hoxhe efendi Zekthi zekthi se nder hije ishte e pasha Zotin edhe buken e ndala tu nga mbas saj Se me qumeshte asht, Lopa. Edhe femijte sabi u trishtuen, po cka me ba. po i thote plaku Hoxha prape se ndal qortimin edhe fjalet vrere . Plaku degjoi sa degjoi, e tha: O Hoxhe Efendum, Po mos i zi kusur hajvanatit se aq di Se une a po vie me ta prish namazin. Erdha mbas Lopes e sme kishe pa ketu. ne xhami As ta prishi namazin as ta shoh suratin.

                                 1. A
                                  Altin

                                  Jo te gjithe e kane jeten te lehte sa ty o fevzi

                                  Lini një Përgjigje